Skocz do zawartości

tablet 10" Overmax Steel


widaw

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieciak, uszkodził gniazdo zasilania. Niekiedy kontaktuje, niekiedy nie. Zależy od położenia wtyczki.

chciałem "podlutować" złącza gniazda, jednak rozebranie tego urządzenia nie jest proste.

Natomiast w sieci nie potrafię znaleźć żadnego materiału (filmowego, papierowego) instruktażowego. Mozliwe że niewłaściwie formułuję zapytanie do wujka googla confused.gif

Możecie mi pomóc, znaleźć cokolwiek w sieci, na temat rozbiórki tego tabletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możecie mi pomóc, znaleźć cokolwiek w sieci, na temat rozbiórki tego tabletu?

A próbowałeś rozsuwać obie części obudowy?

W chińczyku mojej żony tablet zmontowany był przez zasunięcie dwóch połówek.

EDIT: a poza tym poleci na robótki ręczne grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieciak, uszkodził gniazdo zasilania. Niekiedy kontaktuje, niekiedy nie. Zależy od położenia

> wtyczki.

> chciałem "podlutować" złącza gniazda, jednak rozebranie tego urządzenia nie jest proste.

> Natomiast w sieci nie potrafię znaleźć żadnego materiału (filmowego, papierowego) instruktażowego.

> Mozliwe że niewłaściwie formułuję zapytanie do wujka googla

> Możecie mi pomóc, znaleźć cokolwiek w sieci, na temat rozbiórki tego tabletu?

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie w Overmaxie były po boku takie dwie śrubki. Odkrecało się je i potem tylny panel odpinało z zatrzasków. Tylko delikatnie, bo to łatwo pękało. Wystarczylo małym srubokretem podważyc i odskakiwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieciak, uszkodził gniazdo zasilania. Niekiedy kontaktuje, niekiedy nie. Zależy od położenia

> wtyczki.

> chciałem "podlutować" złącza gniazda, jednak rozebranie tego urządzenia nie jest proste.

> Natomiast w sieci nie potrafię znaleźć żadnego materiału (filmowego, papierowego) instruktażowego.

> Mozliwe że niewłaściwie formułuję zapytanie do wujka googla

> Możecie mi pomóc, znaleźć cokolwiek w sieci, na temat rozbiórki tego tabletu?

odkręć wszystkie widoczne śrubki i na łaczeniu obudowy wciśnij jakas stara karte kredytowa czy cos w tym stylu i probuj je rozdzielić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odkręć wszystkie widoczne śrubki i na łaczeniu obudowy wciśnij jakas stara karte kredytowa czy cos

> w tym stylu i probuj je rozdzielić

To już przećwiczyłem. Jednak z jednej strony bocznej, (gdzie są porty) nie chce odskoczyć.

Na górnej krawędzi są zatrzaski i z nimi nie ma kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie srubki jak mówisz, odkręciłem. Są widoczne. Ale podważanie dolnej pokrywy niewiele daje. Szczególnie od strony portów. Używałem dwóch kart płatniczych.

Nie chcę robic na siłę, bo pękną zatrzaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jak wrócę z fabryki. Chociaż konstrukcja zatrzaskowa, nie sugeruje możliwości przesunięcia spodniej pokrywy.

> EDIT: a poza tym poleci na robótki ręczne

Ehh, tyla tych kuncikoof, że nie wiadomo już, co, gdzie, pisać. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dwie srubki jak mówisz, odkręciłem. Są widoczne. Ale podważanie dolnej pokrywy niewiele daje.

> Szczególnie od strony portów. Używałem dwóch kart płatniczych.

> Nie chcę robic na siłę, bo pękną zatrzaski.

odkręcasz dwie śrubki i rozsuwasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odkręcasz dwie śrubki i rozsuwasz.

Śrubki są doskonale widoczne. Odkręciłem na początku operacji.

Ale aluminiowa dolna pokrywa, nawet nie drgnie. Od góry ekranu, możliwe jest rozłączenie zatrzasków, ale już boczne krawędzie stawiają mocny opór. O przesunięciu (wysunięciu) pokrywy, nawet nie ma mowy.

Drugi dzień walczę i nic. zero. null. Żadnych postępów frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Śrubki są doskonale widoczne. Odkręciłem na początku operacji.

> Ale aluminiowa dolna pokrywa, nawet nie drgnie. Od góry ekranu, możliwe jest rozłączenie

> zatrzasków, ale już boczne krawędzie stawiają mocny opór. O przesunięciu (wysunięciu) pokrywy,

> nawet nie ma mowy.

> Drugi dzień walczę i nic. zero. null. Żadnych postępów

jak położysz ekranem do dołu przed sobą śrubki to dól tabletu ciągniesz do siebie.

ja rozbierałem overmaxa 7" też miał takie śrubki i się rozsuwał. ciężko ale poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic, nawet nie ruszyło...

Tyle laptopów narozbierałem się, i poległem na głupim tablecie, który wydawał się być spacerkiem...

286691660-Ovimax.jpg

Na zdjęciu na zielono zaznaczyłem krawędź którą spokojnie mogę rozpiąć z zatrzasków. Wyraźnie je słychać przy spinaniu.

Wzdłuż czerwonych linii nawet nie ma mowy żeby włożyć kartę lub ją przesunąć po łuku do bocznych krawędzi. Podobnie na szczelinie gdzie aluminium graniczy z plastikiem. Na niebiesko strzałkami zaznaczyłem położenie dwóch jedynych śrubek na obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety nic, nawet nie ruszyło...

> Tyle laptopów narozbierałem się, i poległem na głupim tablecie, który wydawał się być spacerkiem...

> Na zdjęciu na zielono zaznaczyłem krawędź którą spokojnie mogę rozpiąć z zatrzasków. Wyraźnie je

> słychać przy spinaniu.

> Wzdłuż czerwonych linii nawet nie ma mowy żeby włożyć kartę lub ją przesunąć po łuku do bocznych

> krawędzi. Podobnie na szczelinie gdzie aluminium graniczy z plastikiem. Na niebiesko

> strzałkami zaznaczyłem położenie dwóch jedynych śrubek na obudowie.

ciągniesz w stronę przeciwną do tych strzałek?

w moim "plecy" miały takie odgięte cycki które wchodziły w górę.

wg mnie na 99% trzea rozsuwać jak napisałem. inaczej taka konstrukcja śrubek i całości nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciągniesz w stronę przeciwną do tych strzałek?

> w moim "plecy" miały takie odgięte cycki które wchodziły w górę.

> wg mnie na 99% trzea rozsuwać jak napisałem. inaczej taka konstrukcja śrubek i całości nie ma

> sensu.

z drugiej strony portów (przeciwnej) obudowa podobnie zachodzi, za krawędź plastikowej obudowy, jak przy portach. Nie da się przesunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z drugiej strony portów (przeciwnej) obudowa podobnie zachodzi, za krawędź plastikowej obudowy, jak

> przy portach. Nie da się przesunąć

a zrób jakieś foto ?

te śrubki "blokują" tablet żeby się nie rozsunął.

chyba że zastosować sposób - http://forum.android.com.pl/f530/rozkrae-cenie-tabletu-162948/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a zrób jakieś foto ?

> te śrubki "blokują" tablet żeby się nie rozsunął.

> chyba że zastosować sposób - http://forum.android.com.pl/f530/rozkrae-cenie-tabletu-162948/

Dzięki za linka do forum. sądząc po konstrukcji obudowy, to zatrzaski trzymają pokrywę. Nie chciałbym uszkodzić aluminiowej pokrywy, więc staram się, unikać rozwiązania siłowego.

A miało to być takie proste.

ps. napisałem do suportu Ovimaxa. moze podpowiedzą, choć wielkich nadziei nie mam. frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest jeszcze szansa, że obudowa jest przyklejona do baterii żeby nie latało w środku

Z tym to poradilbym sobie.

Problem polega w niemozliwosci podwazenia zatrzaskow na bocznych sciankach tabletu. W zaden sposob nie wchodzi karta zeby podwazyc zatrzaski. Jest super ciasno spasowane, a nie chcialbym uszkodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym to poradilbym sobie.

> Problem polega w niemozliwosci podwazenia zatrzaskow na bocznych sciankach tabletu. W zaden sposob

> nie wchodzi karta zeby podwazyc zatrzaski. Jest super ciasno spasowane, a nie chcialbym

> uszkodzic.

porób wiecej fotek. tej czesci otwieralnej i tej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.