Skocz do zawartości

Dwa aut dwie polisy OC i kolizja


troliczek2

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak to teraz jest mam 2 auta jedno ma OC w Liberty drugie w mDirect , wczoraj córka zaliczył

> kolizje tym co jest w mDirect , wiadomo polecą jakieś tam zniżki a jak wyglada sprawa z drugi

> autem czy on też ma po zniżkach

zależy od TU.

W jednym policzą Ci szkodę, w drugim już nie.

Tu trzeba eksperta, bo jest rożnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to teraz jest mam 2 auta jedno ma OC w Liberty drugie w mDirect , wczoraj córka zaliczył

> kolizje tym co jest w mDirect , wiadomo polecą jakieś tam zniżki a jak wyglada sprawa z drugi

> autem czy on też ma po zniżkach

Tak. Ale pewnie się nie zorientują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zależy od TU.

> W jednym policzą Ci szkodę, w drugim już nie.

> Tu trzeba eksperta, bo wiem, że np. w PZU by Ci tego nie policzyli, ale w Allianzie już tak.

No wiadomo ale co np. na to drugie auto przed zawarciem nowej umowy mam tam zadzwonić i popytać czy raczej zachować to w tajemnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to teraz jest mam 2 auta jedno ma OC w Liberty drugie w mDirect , wczoraj córka zaliczył

> kolizje tym co jest w mDirect , wiadomo polecą jakieś tam zniżki a jak wyglada sprawa z drugi

> autem czy on też ma po zniżkach

Po pierwsze nie ma "po zniżkach" żadne auto - a jedynie na dwa lata spada się do niższej klasy bonus - malus (czyli de facto traci się przeważnie 10% zniżek na te 2 lata).

Po drugie - zmniejszenie zniżek będzie dopiero przy zawieraniu umowy - i nie radzę tego "zachowywać w tajemnicy", bo TU i tak do tego dojdzie i poprosi potem o wyrównanie + odsetki. Może to być nawet po kilku latach. W ten sposób ostatnio kolega pozbył się prawie 2 tysięcy złotych na rzecz Warty (samochód miał współwłaściciela, który "zapomniał" o dwóch kolizjach).

Po trzecie - w niektórych TU zniżki są przyznawane na samochód (tj. auto przychodzi do tego TU ze zniżkami właściciela, następnie już "samo" pracuje na zniżki). W takim przypadku zniżki są zmniejszane wyłącznie na jedno auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po trzecie - w niektórych TU zniżki są przyznawane na samochód (tj. auto przychodzi do tego TU ze

> zniżkami właściciela, następnie już "samo" pracuje na zniżki). W takim przypadku zniżki są

> zmniejszane wyłącznie na jedno auto.

A kojarzysz w których zniżki przyznawane są na samochód a nie na osobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kojarzysz w których zniżki przyznawane są na samochód a nie na osobę

Na pewno ma to Allianz.

Mając kilka aut, każde pracuje na siebie ale ubezpieczając kolejne aut zniżki są brane najniższe ( czyli od najbardziej szkodowego )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kojarzysz w których zniżki przyznawane są na samochód a nie na osobę

Na pewno Allianz. Mniejszymi i bardziej "egzotycznymi" nigdy się nie interesowałem, bo na wszystkie auta kupuję pełne pakiety i o ile (egoizm blagam.gif) sprawa wypłacenia ewentualnego odszkodowania z mojego OC nie spędza mi snu z powiek, to lubię mieć pewność, że ewentualne odszkodowanie z AC dostanę bez niepotrzebnego szemrania wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak to teraz jest mam 2 auta jedno ma OC w Liberty drugie w mDirect , wczoraj córka zaliczył

> kolizje tym co jest w mDirect , wiadomo polecą jakieś tam zniżki a jak wyglada sprawa z drugi

> autem czy on też ma po zniżkach

Jeśli będziesz kontynuował ubezpieczenie w Liberty, to na pewno sprawdzą w UFG (robią to nawet online przy kalkulacji składki), czy były jakieś szkody,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz jest centralna baza przy UFG i nie ma opcji, że się nie zorientują.

Nie wiem na ile sprawne jest korzystanie z tej bazy przez systemy komputerowe ubezpieczycieli, ale nie dalej jak 2 tygodnie temu agentka sprawdzała moją historię w UFG i magicznym trafem nie było w niej 6 lat ubezpieczania jednego auta i wcale nie było dwóch innych aut, więc z takim sprawdzeniem historii praktycznie zniżek nie miałem. Co ciekawe - u ubezpieczyciela (PZU...) wszystko jest w najlepszym porządku i wczoraj wydrukowano mi pełną historię ubezpieczenia. Dlatego dobra rada smile.gif Trzymać polisy i przy zmianie ubezpieczyciela prosić o wydrukowanie potwierdzonej historii ubezpieczenia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem na ile sprawne jest korzystanie z tej bazy przez systemy komputerowe ubezpieczycieli, ale

> nie dalej jak 2 tygodnie temu agentka sprawdzała moją historię w UFG i magicznym trafem nie

> było w niej 6 lat ubezpieczania jednego auta i wcale nie było dwóch innych aut, więc z takim

> sprawdzeniem historii praktycznie zniżek nie miałem.

Ponieważ "na szybko" weryfikowane są szkody a nie lata ubezpieczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane UFG obejmują jak na razie w pełni tylko szkody z OC i tylko z ostatnich 5 lat. Coś tam pracowali nad szkodami z AC ale chyba nie wszystkie towarzystwa się pod to podpięły.

Generalnie danych z UFG nie można traktować jako pełnej historii ubezpieczenia, ale raczej jako mechanizm weryfikacji czy informacja o ilości szkód w ciągu ostatnich 5 lat zgadza się z rzeczywistością (to znaczy deklarujesz, że od 10 lat jeździsz bezwypadkowo a tam bum... wychodzi że 3 lata temu miałeś szkodę.)

Co ciekawe baza poza danymi właściciela zawiera także dane sprawcy (pesel itp). Czyli ubezpieczyciel może znaleźć, że spowodowałeś wypadek prowadząc na przykład samochód znajomego lub służbowy (Warta przy niektórych promocjach stawia warunek, że przez ostatnie x lat nie spowodowałeś wypadku jakimkolwiek samochodem - w tym służbowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, to jak? Podwójna "kara" za JEDNO przewinienie.

> IMHO jest to bandytyzm.

jedne towarzystwa liczą zniżki na właściciela i do każdego auta.

Inne zaś, kasują tylko za spadek zniżek na danych aucie gdzie była szkoda. Inne auta tego samego właściciela już nie tracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ "na szybko" weryfikowane są szkody a nie lata ubezpieczenia .

No ale szkodę miałem w 2005 roku, więc 8 lat temu (czyli 11 grupa - 60% zniżek) a w systemie UFG po prostu nie ma moich polis przed 01.2009 oraz te, które są dotyczą tylko jednego samochodu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.