Skocz do zawartości

Nowy numer VIN


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pękł mi kielich amortyzatora w miejscu gdzie były nabite nr VIN po pospawaniu zostały tylko [poczatkowe ZFA00 i nic więcej. Czy jeszcze gdzieś w Fiacie Marea nabijali numer nadwozia ? Cały biznes jest dość kosztowny i problematyczny ponieważ diagnosta który to wykonuje nabicie nr stwierdził ze moze nie być gdzie nabić (kielich jest dość nierówno pozpawany i moze niezmieścić sie nowy nr. pytanie drugie to czy można nabić nowy nr w dowolnym miejscu auta np podłoga , bagażnik itp. Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta nie ma prawa nabijać tego samego nr który został uszkodzony . Procedura jest następująca :

1. Opinia rzeczoznawcy o zniszczeniu nr VIN

2.Z tą opinią udajesz się do właściwego wydziału komunikacji z wnioskiem o nabicie nowego nr.

3. Wydział wydaje decyzję o nabicie nowego nr (musisz podać na której z uprawnionych stacji będziesz nabijał bo nr tej stacji podany będzie w nowym numerze.

4. Udajesz się do stacji tam nabijają nr i nową tabliczkę .

5. Dostajesz dokument o nabiciu nr i udajesz się do wydz.komunikacji po nowy dowód rejestracyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Diagnosta nie ma prawa nabijać tego samego nr który został uszkodzony . Procedura jest następująca

> :

> 1. Opinia rzeczoznawcy o zniszczeniu nr VIN

> 2.Z tą opinią udajesz się do właściwego wydziału komunikacji z wnioskiem o nabicie nowego nr.

> 3. Wydział wydaje decyzję o nabicie nowego nr (musisz podać na której z uprawnionych stacji

> będziesz nabijał bo nr tej stacji podany będzie w nowym numerze.

> 4. Udajesz się do stacji tam nabijają nr i nową tabliczkę .

> 5. Dostajesz dokument o nabiciu nr i udajesz się do wydz.komunikacji po nowy dowód rejestracyjny

Procedura jest mi znana problem w tym że w poprzednim miejscu nabicia raczej sie nie da ponownie nabić zbyt nierówna powierzchnia na drógim kielichu z lewj raczej odpada ponieważ też już zaczyna się sypać, sugerowano mi też podłużnice ale diagnosta nie wie czy nie bedzie sie gieła podczas nabijania, stwierdził ze jesli w tych miejscach nie da sie nabic auto mozna złomować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na dr u gim kielichu z lewj raczej odpada ponieważ też już zaczyna się sypać,

> podczas nabijania, stwierdził ze jesli w tych miejscach nie da sie nabic auto mozna złomować

I chyba miał rację ten diagnosta frown.gif, naprawdę nie mam pojęcia jak samochód musi być zjedzony żeby kielichy leciały blush.gif. Ten autozłom to chyba dobra opcja, chyba że zostawisz na części jeżeli mechanika pewna. Szczerzę mówiąc to jeszcze nie widziałem BBM'a ze zjedzonymi kielichami. blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I chyba miał rację ten diagnosta , naprawdę nie mam pojęcia jak samochód musi być zjedzony żeby

> kielichy leciały . Ten autozłom to chyba dobra opcja, chyba że zostawisz na części jeżeli

> mechanika pewna. Szczerzę mówiąc to jeszcze nie widziałem BBM'a ze zjedzonymi kielichami.

Auto wcale nie jest zjedzony to w zasadzie jedyne miejsca drzwi i blachy na 4 , sąsiad ma marysie od nowosci ten sam rocznik i tak samo mu poleciało , mi diagnosta powiedział ze to normalne w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niezmieścić sie nowy nr. pytanie drugie to czy można nabić nowy nr w dowolnym miejscu auta np

> podłoga , bagażnik itp. Prosze o pomoc

Można. Na miejscach nieusuwalnych czy jakoś tak się to nazywa. W Twoim przypadku podłużnica prawa jest jest idealna do nabicia nowego numeru (będą wklęśnięcia od bitych znaków i tyle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można. Na miejscach nieusuwalnych czy jakoś tak się to nazywa. W Twoim przypadku podłużnica prawa

> jest jest idealna do nabicia nowego numeru (będą wklęśnięcia od bitych znaków i tyle).

No i sprawa załatwiona. Cały interes kosztował mnie około 470 zł. W tym rzeczoznawca , nabicie numerów, nowy dowód i przegląd. Numery tak jak pisał Padre nabili mi na prawej podłużnicy troche są wgięcia ale ważne ze numer czytelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.