Skocz do zawartości

Przerywacz kierunkowskazów od skutera 3piny


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Do mojej wydumki na dwóch kółkach kupiłem przerywacz kierunkowskazów od jakiegoś skuterka. Przerywacz jest 3 pinowy. Wychodzą z niego 3 przewody: biały, zielony i niebiesko-biały. Wiem, że powinienem podłączyć +12V, masę i włącznik kierunkowskazów. Problem w tym, że te przewody nie mają żadnych oznaczeń (oprócz kolorów) zlosnik.gif

Jak sprawdzić, który przewód do czego podpiąć? W skuterku problemu by nie było, bo przewody są zakończone wtyczką, którą można wpiąć tylko w jeden sposób....ale ja to chcę wykorzystać w moto, które sam buduję i nie mam takiej wtyczki zlosnik.gif

Jakieś pomysły?

Przerywacz z tej aukcji - tyle, że dostałem z innymi kolorami kabli niż na foto zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wychodzą z niego 3 przewody: biały, zielony i niebiesko-biały. Wiem,

> że powinienem podłączyć +12V, masę i włącznik kierunkowskazów.

Kierując się kolorami, na czuja, spróbował bym: biały - masa, zielony - plus, niebieskobiały - szalter biglaugh.gif ale ofkors może to być zła kombinacja... hmm.gif lecz niska cena zachęca do poeksperymentowania cfaniaczek.gif

> Jakieś pomysły?

> Przerywacz z tej aukcji

Zapytać sprzedającego...? hmm.gif i jeszcze jedno: po cho.............robę zakaźną kupiłeś takie cuś? Trzeba było wziąć zwykły przerywacz z byle auta. Tam masz wyjścia opisane claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kierując się kolorami, na czuja, spróbował bym: biały - masa, zielony - plus, niebieskobiały -

> szalter ale ofkors może to być zła kombinacja... lecz niska cena zachęca do

> poeksperymentowania

ale mam pewnie jedną próbę, jak saper? zlosnik.gif jak źle podepnę, to wartość 3 piw pójdzie w diabły? zlosnik.gif

> Zapytać sprzedającego...?

nie przeceniaj sprzedającego...stawiam piwo, że nie ma pojęcia zlosnik.gif

> i jeszcze jedno: po cho.............robę zakaźną kupiłeś takie cuś?

> Trzeba było wziąć zwykły przerywacz z byle auta. Tam masz wyjścia opisane

walczę z miejscem...rama jest z WSK kobuz a mam tam już modul zapłonowy z VW, prostownik własnej konstrukcji z 2 mostków 3fazowych (bo alternator mam też 3fazowy zlosnik.gif), do tego skrzynkę bezpieczników i regulator napięcia....aha i cewka WN. wszystko mocowane do ramy w taki sposób, by nie było tego widać bez zdjęcia zbiornika czy boczków...deficyt miejsca wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale mam pewnie jedną próbę, jak saper?

Nie wiem, czy taki przerywacz różni się od samochodowego, ale przed eksperymentem można przemierzyć obie sztuki omomierzem i porównać wyniki...

> walczę z miejscem...rama jest z WSK kobuz a mam tam już modul zapłonowy z VW, prostownik własnej

> konstrukcji z 2 mostków 3fazowych (bo alternator mam też 3fazowy ), do tego skrzynkę

> bezpieczników i regulator napięcia....aha i cewka WN. wszystko mocowane do ramy w taki sposób,

> by nie było tego widać bez zdjęcia zbiornika czy boczków...deficyt miejsca

Zerknąłem do aukcji: Twój wybranek nie jest jakoś specjalnie miniaturowy, moim skromnym zdaniem rozmiary clown.gif podobne.

Jaką przewidujesz lampę/reflektor? Może tam uda się wcisnąć niezbędne utensylia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zerknąłem do aukcji: Twój wybranek nie jest jakoś specjalnie miniaturowy, moim skromnym zdaniem

> rozmiary podobne.

W porównaniu do tych, które miałem w ręku, to ten jest naprawdę mały.

> Jaką przewidujesz lampę/reflektor? Może tam uda się wcisnąć niezbędne utensylia?

Lampa jest od MZ ETZ wink.gif - nie ma możliwości nic tam upchnąć, bo wewnątrz lampy zabudowane są dwie listwy mostkowe - praktycznie tam skupiają się wszystkie kable instalacji wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesteś pewny, że tam trzeba podłączać masę , bo jeśli to przerywacz bimetaliczny a nie

> elektroniczny to masa nie jest do niczego potrzebna, a to trzecie wyjście jest często

> wykorzystywane do podłączenia kontrolki kierunkowskazów.

IMO masa - oglądałem jakieś schematy chińskich skuterków, to wychodzi, że to masa. tylko jakim kolorem ją oznaczyli? zlosnik.gif

EDIT:

Po temacie wink.gif

Odpaliłem zasilacz warsztatowy, ustawiłem ograniczenie prądowe na 200mA i zacząłem testować przerywacz. Nawet się nie zjarzył wink.gif musiał chińczyk wsadzić tam jakieś zabezpieczenie.

Rozpracowałem kolorystykę - nie wpadł bym na takie podłączenie sugerując się kolorami hehe.gif

nieb-biały +12V

biały -12V

zielony - przełącznik kierunkowskazów

ok.gif

10W żarówki w mini kierunkach nawet dają radę - świeci to bardzo jasno ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aż dzisiaj zmierzyłem standardowy przerywacz dostępny pod deską rozdzielczą w moim bolidzie:

> 30x30x60 razem z wystającymi nóżkami.

Faktycznie mały hmm.gif Jakie to auto? Okazuje się, że chiński przerywacz zamrugał 2 razy i ... się skończył hehe.gif. Rozebrałem to badziewie, w środku płytka 15x15, jakiś scalak i reszta to powietrze. Jedna ścieżka się przepaliła i po przerywaczu. Więcej tego nie kupię, za 12 zł to były 3 piwa angryfire.gif. Szukam teraz jakiegoś od auta....jak mi powiesz, jaki mierzyłeś, to może taki upoluję ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Faktycznie mały Jakie to auto? Okazuje się, że chiński przerywacz zamrugał 2 razy i ... się

> skończył . Rozebrałem to badziewie, w środku płytka 15x15, jakiś scalak i reszta to powietrze.

> Jedna ścieżka się przepaliła i po przerywaczu. Więcej tego nie kupię, za 12 zł to były 3 piwa

> . Szukam teraz jakiegoś od auta....jak mi powiesz, jaki mierzyłeś, to może taki upoluję

Pamiętaj o mocy żarówek, pisałeś że masz 10 Wat, w samochodzie są 21 Wat. Na samochodowym będą szybciej migać - tak jak przy przepalonej jednej żarówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie tam masz te żarówki ale ja kiedyś w akcesoryjnych kierunkowskazach Chińskiej produkcji zastosowałem tego typu żarówki 12V/20W tzw. "sztyfty"

http://www.luxmarket.pl/asortyment/kanlux/zarowki-halogenowe-12v-sztyft-od-5w-do-50w/677

Kupić je można w każdym sklepie elektrycznym i normalny przerywacz działa OK!

Poza tym kierunkowskazy nareszcie stały się widoczne w słoneczny dzień!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jakie tam masz te żarówki ale ja kiedyś w akcesoryjnych kierunkowskazach Chińskiej

> produkcji zastosowałem tego typu żarówki 12V/20W tzw. "sztyfty"

> http://www.luxmarket.pl/asortyment/kanlux/zarowki-halogenowe-12v-sztyft-od-5w-do-50w/677

> Kupić je można w każdym sklepie elektrycznym i normalny przerywacz działa OK!

> Poza tym kierunkowskazy nareszcie stały się widoczne w słoneczny dzień!

Mam takie żarówki:

zarowka-t10w-12v-10w-ba9s-jednostka-sprzedazy-1-szt-oswietlenie-zarowki_0_b.jpg

świeci to jak diabli - co prawda w ostrym słońcu nie miałem okazji testować wink.gif ale w dzień daje dobrze po oczach. IMO spokojnie wystarczy i będzie dobrze widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Faktycznie mały Jakie to auto?

Niezastąpiony Fiat Uno 270751858-jezyk.gif Ale, ale: bodajże wszystkie przerywacze elektroniczne, jakie miałem w rękach (a zaczęło się wszystko we wczesnych latach '90 ub. wieku, gdy w maluchu założyłem takowy i migacze - o dziwo - działały nawet na wolnych obrotach, przy włączonych światłach i STOP-ie 001.gifwaytogo.gifclaps.gif) miały wielkość 2~2,5 zwykłego przekaźnika samochodowego (na wysokość), obwód ten sam. To jest pewnie jakiś standard.

> Okazuje się, że chiński przerywacz zamrugał 2 razy i ... się skończył .

> Jedna ścieżka się przepaliła i po przerywaczu.

Ale podłączenie było OK, czy jednak rosyjska ruletka?

> . Szukam teraz jakiegoś od auta....jak mi powiesz, jaki mierzyłeś, to może taki upoluję

Jak pisałem - chyba każdy przerywacz jest podobnych rozmiarów, ale dla zastosowań specjalnych są również specjalne przerywacze, niestety troszkę droższe... jednak ma pewne zalety: może obsługiwać kierunki oparte na LED-ach lub żarówkach mniejszej mocy, niż 21W (w zależności od konkretnej wersji 4x10 lub 4x18W). Ma też dość małe wymiary. Niestety, ma też wadę - wyższa cena i brak wyjścia na kontrolkę... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niezastąpiony Fiat Uno

ok.gif

> Ale podłączenie było OK, czy jednak rosyjska ruletka?

Podłączyłem pod zasilacz z ograniczeniem prądowym ustawionym na 200mA. W końcu trafiłem i zaczął mrugać...jak podłączyłem do moto już zgodnie z rozpracowanymi pinami, to wziął się i skonczył zlosnik.gif

> Jak pisałem - chyba każdy przerywacz jest podobnych rozmiarów, ale dla zastosowań specjalnych są

> również specjalne przerywacze, niestety troszkę droższe... jednak ma pewne zalety: może

> obsługiwać kierunki oparte na LED-ach lub żarówkach mniejszej mocy, niż 21W (w zależności od

> konkretnej wersji 4x10 lub 4x18W). Ma też dość małe wymiary. Niestety, ma też wadę - wyższa

> cena i brak wyjścia na kontrolkę...

kontrolkę mam led, wpiętą równolegle do żarówek, więc nie muszę mieć dodatkowego wyjścia (2 kontrolki, prawa i lewa).

Pójdę w wolnej chwili do sklepu i czegoś poszukam, przez allegro nie warto zamawiać, bo przesyłka kosztuje więcej jak przerywacz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Pójdę w wolnej chwili do sklepu i czegoś poszukam,

Jak tam poszukiwania? Wiem, że ostatnie dni upłynęły Ci na szukaniu czegoś innego... (ach, ta lampa z R-Rovera biglaugh.gifhehe.gif) a ja znalazłem takie cuś w garażu: małe, japońskie (tak pisze) i ma długość całkowitą 53mm 270751858-jezyk.gif

286755418-DSC08701.JPG

Może współpracować w następujących konfiguracjach:

2x27W + 3,4W

2x21W + 4W + 3,4W

4x27W hazard, czyli awaryjne

12,8V 85 cykli/min.

post-109606-14352519489451_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak tam poszukiwania? Wiem, że ostatnie dni upłynęły Ci na szukaniu czegoś innego... (ach, ta lampa

> z R-Rovera ) a ja znalazłem takie cuś w garażu: małe, japońskie (tak pisze) i ma długość

> całkowitą 53mm

> Może współpracować w następujących konfiguracjach:

> 2x27W + 3,4W

> 2x21W + 4W + 3,4W

> 4x27W hazard, czyli awaryjne

> 12,8V 85 cykli/min.

ok.gifOstanio nie miałem nawet czasu podejść do sklepu w sprawie przyrywacza (i nie z powodu lampy hehe.gif). Ten Twój przerywacz wygląda nieźle ok.gif, będę szukał czegoś podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.