Skocz do zawartości

Rozmiar felg do Puga 307


rafal2188

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie smile.gif

Zaczynam się rozglądać za felgami do mojej 307 mki i mam pytanie ...

Jakie parametry musi mieć maksymalnie felga żeby można było ją zamontować bez dystansu ?

Ew piszcie jakie macie zamontowane zestawy ( jakie felgi z jakim dystansem) to może dojdę do jakichś wniosków zlosnik.gif

Seryjne felgi jeśli się nie mylę ( jak tak to mnie poprawcie) to:

6x15 ET 27 , 6,5x16 ET31 i 6,5x17 ET31

dużo jest jeszcze miejsca za felgą 6,5 z ET31 ? bo ona już wchodzi centymetr głębiej niż 6x15 ET 27 niewiem.gif

Za wszelką pomoc z góry dziękuję 20.GIF

edit:

Bo nie wiem czy jest jakaś różnica ale pug to wersja 5D przed liftingiem z silnikiem 1.6 i tymi mniejszymi przednimi tarczami hamulcowymi ( bo podobno były 2 rodzaje montowane) 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podasz VIN to Ci powiem na czym wyszło z fabryki.

Generalnie do 5mm ET to różnicy nie odczujesz, ale przy stosowaniu innego zawsze bezpieczniej jest mniejsze - felga wychodzi na zewnątrz

www.felgi.pl/narzedzia/m/321/kalkulator_et.htmlx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak podasz VIN to Ci powiem na czym wyszło z fabryki.

> Generalnie do 5mm ET to różnicy nie odczujesz, ale przy stosowaniu innego zawsze bezpieczniej jest

> mniejsze - felga wychodzi na zewnątrz

> www.felgi.pl/narzedzia/m/321/kalkulator_et.htmlx

Ja wiem jak to liczyć zlosnik.gif

Ale nie znam zapasu jaki jest w 307mce oslabiony.gif (seryjnie wyszedl właśnie na stali 6x15 ET27 )

np czy jak kupię felgę 7x17 ET 35 ( bo to chyba najpopularniejszy rozmiar) to muszę dać już dystans czy nie ...

Np w seicento seryjnie było 5x13 ET33 a wsadziłem 6,5x14 ET23 i nic nie muszę przerabiać mimo że felga wchodzi 9mm głębiej tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nikt nie ma pojęcia czy wszyscy mają mnie głęboko ?

poprostu nikt nie robi takich eksperymentów,jak ktoś chce alu to kupuje oryginały,zakłada i jeździ.Jak juz pewnie zauważyłeś,mało jest zmodyfikowanych czystasiodemek,to i doświadczenie użytkowników w tym temacie małe tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie ma aż tak źle tongue.gif

Widziałem sporo 307mek z innymi niż seryjne felgami pozatym Ci co bardziej w tym siedzą pewnie są też na forum307.com .

Ogólnie jakoś do mnie seryjne felgi nie przemawiają ...

Trzeba chyba będzie zaryzykować kupić i liczyć na szczęście niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dystans to nic złego smile.gif

Małe dystanse są przelotowe a powyżej 15mm grubości można już kupić przykręcane tzn 4 śrubami przykręcasz dystans do piasty i 4 śrubami felgę do dystansu.

Osobiście unikam dystansów poniżej 13mm grubości gdyż ze względów technologicznych rzadko mają pierścień centrujący.

W pugach to w sumie nie problem ale tak jak mam np we Fiacie rozstaw 4x98 a felgi na pływakach 4x100 to nie widzę opcji montowania tego bez pierścienia bo chyba nie dało by się przykręcić felgi idealnie zlosnik.gif

Co do felg do 307 ...

Dokopałem się np do informacji że felga 7,5x18 ET25 pasuje bez dystansu .... czyli idąc tym tropem felga o szerokości 7 i ET 30 też powinna pasować zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> Dokopałem się np do informacji że felga 7,5x18 ET25 pasuje bez dystansu .... czyli idąc tym tropem

> felga o szerokości 7 i ET 30 też powinna pasować

Czychając na okazję ( fajne felgi z oponami na 1-2 sezony ) w dobrej cenie szukałem dalej info i tak np...

Do 307mki wchodzą podobno bez problemy felgi z 308mki ... 7.5x17 Et32 ...

Idąc tym tokiem rozumowania można wsadzić bez problemu felgi pół cala węższe czyli 7x17 z Et mniejszym bądź równym 38 smile.gif

Bynajmniej takie felgi wchodzą do kombików i CC ... więc myślę że zwykły 5 drzwiowy też takie felgi pomieści

Tak tylko piszę dla potomnych jakby ktoś kiedyś szukał zlosnik.gif

Jak trafię i kupię coś to podeślę fotkę i parametry wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Jak obiecałem tak też i robię ....

Siedzę na 3 forach dla peugeotów i rozwala mnie jedno ...

Powielanie stereotypów ... ktoś kiedyś powiedział że do peugeota tylko felgi z ET 20kilka i jak większe Et to nie wejdzie ...

I wszyscy wszędzie wałkują jedno i to samo ... jak ET większe niż 30 to nie wejdzie i najlepiej nie kombinuj i kup oryginał 6.5X16 ET31 ( lub 17 ale też 6.5x17 Et31) - pomijam fakt że te felgi mi się nie podobają i są dziwnie wąskie grinser006.gif

Jak się pytałem o felgi 7x17 et 35 ... nie nie wejdzie ... a kupiłem jeszcze szersze i wchodzą z takim zapasem że między felgę a zacisk wkładam spokojnie dłoń ... przy skrętach nic nie trze.

Więc kolejny mit obalony grinser006.gif

Peugeot 307 1.6 16V ( z mniejszymi tarczami co prawda bo są 2 rodzaje tarcz ale bez przesady żeby większe tarcze były większe o 2cm na boki) grinser006.gif

Felga Borbet BS 7.5x16 ET 35 z oponami 205/55 R16 - wchodzi z dużym luzem i z przodu i z tyłu .. nic nie wystaje nic nie trze ....

Kilka fot dla potwierdzenia dla potomnych zlosnik.gif

https://picasaweb.google.com/11490109816...feat=directlink

Pozdrawiam grinser006.gif

edit:

Jeszcze jedno ....

używając klakulatora offsetu

http://www.1010tires.com/Tools/Wheel-Offset-Calculator

można sobie policzyć inne kombinacje i tak :

Skoro felga 7.5" szerokości ET35 wchodzi bez problemu to :

felga 7" może mieć Et 41 i wewnątrz za felgą będzie dokładnie tyle samo miejsca ile jest obecnie za tymi borbetami

a felga 6.5" ( ale takich to chyba poza seryjnymi nie ma) może mieć ET 48 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak obiecałem tak też i robię ....

> Siedzę na 3 forach dla peugeotów i rozwala mnie jedno ...

> Powielanie stereotypów ... ktoś kiedyś powiedział że do peugeota tylko felgi z ET 20kilka i jak

> większe Et to nie wejdzie ...

> I wszyscy wszędzie wałkują jedno i to samo ... jak ET większe niż 30 to nie wejdzie i najlepiej nie

> kombinuj i kup oryginał 6.5X16 ET31 ( lub 17 ale też 6.5x17 Et31) - pomijam fakt że te felgi

> mi się nie podobają i są dziwnie wąskie

> Jak się pytałem o felgi 7x17 et 35 ... nie nie wejdzie ... a kupiłem jeszcze szersze i wchodzą z

> Felga Borbet BS 7.5x16 ET 35 z oponami 205/55 R16 - wchodzi z dużym luzem i z przodu i z tyłu ..

> nic nie wystaje nic nie trze ....

Matko icon_eek.gif

Gdybym nie przeczytał, to bym dał głowę, że to 15stki icon_eek.gif

Strasznie kuso wyglądają..... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To tak tylko na sezon ... za rok wylądują na zimę a na lato wpadną 17 lub 18

307 to dość napompowany samochód i w zasadzie dopiero 17 wygląda fajnie wink.gif

Ja mam 16 Ouragan (z Puga 206) i szału nie ma... jest schludnie ale nic więcej zlosnik.gif

A jak widzę 307 na alu 15... to stwierdzam, że oryginalny kołpak wygląda bardziej elegancko zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak widzę 307 na alu 15... to stwierdzam, że oryginalny kołpak wygląda bardziej elegancko

No dokładnie grinser006.gif

A jeszcze po Zabrzu jeździ jedna 307mka na 15" z oponą 195/50R15 ...

Wyobraź sobie te dziury w nadkolach ... głowa lekko wchodzi ... to już w ogólnie nie wygląda icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się pytałem o felgi 7x17 et 35 ... nie nie wejdzie ... a kupiłem jeszcze szersze i wchodzą z

> takim zapasem że między felgę a zacisk wkładam spokojnie dłoń ... przy skrętach nic nie trze.

Ale co Ci daje włożenie ręki między felgę a zacisk? Skoro jedno i drugie zamocowane jest na tym samym elemencie (zwrotnica/piasta). Jedno się rusza, drugie razem z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co Ci daje włożenie ręki między felgę a zacisk? Skoro jedno i drugie zamocowane jest na tym

> samym elemencie (zwrotnica/piasta). Jedno się rusza, drugie razem z nim.

Wiesz co ... nie wiem jakie masz auto ale chyba jakieś inne grinser006.gif

Jak ET będzie za małe to felga zacznie ramionami trzeć o zacisk ... albo jak mówią po prostu się na zacisku powiesi i jej bez dystansu nie dokręcisz ...

Ja w drugim aucie mam pół centymetra do drążka kierowniczego i zacisku ...

Czyli jeśli ET byłoby o 5 większe to siedzi na zacisku hamulcowym i drze po drążku .... mimo że jak zauważyłeś wszystko zamocowane jest na tym samym elemencie i się razem rusza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz co ... nie wiem jakie masz auto ale chyba jakieś inne

> Jak ET będzie za małe to felga zacznie ramionami trzeć o zacisk ... albo jak mówią po prostu się na

> zacisku powiesi i jej bez dystansu nie dokręcisz ...

To może wystąpić praktycznie przy każdej wartości ET - wystarczy że ramiona felgi będą dziwnie ukształtowane. ET czyli odsadzenie definiuje tylko odległość powierzchni montażowej felgi od środka szerokości felgi.

> Ja w drugim aucie mam pół centymetra do drążka kierowniczego i zacisku ...

> Czyli jeśli ET byłoby o 5 większe to siedzi na zacisku hamulcowym i drze po drążku .... mimo że jak

> zauważyłeś wszystko zamocowane jest na tym samym elemencie i się razem rusza ...

A czemu ma siedzieć na zacisku? Z góry zakładasz chyba, że ramiona felgi tworzą płaską powierzchnię i idą dokładnie prostopadle do płaszczyzny szerokości felgi. A tak wcale nie musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.