Skocz do zawartości

[GzAK] Indukować czy nie indukować?


Raven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dotarło do nas dziś, że w nowym mieszkaniu nie ma gazu. Jakoś nie zwracałem na to wcześniej uwagi ale tak przy okazji planowania przeniesienia sprzętu skojarzyłem, że nigdzie nie widziałem rury i po sprawdzeniu w papierach faktycznie się okazało, że w bloku gazu nie ma biglaugh.gif

Trzeba więc będzie kupić coś na prąd.

Albo kuchenkę zwykłą albo indukcyjną.

No i proszę bardzo posiadających o za i przeciw poszczególnym rozwiązaniom. Z mojego punktu widzenia to najważniejsze chyba żeby prądu za dużo nie żarła hmm.gif

Festiwal proponowanych rozwiązań uważam za otwarty biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Dotarło do nas dziś, że w nowym mieszkaniu nie ma gazu. Jakoś nie zwracałem na to wcześniej uwagi

> ale tak przy okazji planowania przeniesienia sprzętu skojarzyłem, że nigdzie nie widziałem

> rury i po sprawdzeniu w papierach faktycznie się okazało, że w bloku gazu nie ma

> Trzeba więc będzie kupić coś na prąd.

> Albo kuchenkę zwykłą albo indukcyjną.

> No i proszę bardzo posiadających o za i przeciw poszczególnym rozwiązaniom. Z mojego punktu

> widzenia to najważniejsze chyba żeby prądu za dużo nie żarła

> Festiwal proponowanych rozwiązań uważam za otwarty

Tylko indukcja. Czysto, szybko, w stosunku do grzewczej tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko indukcja. Czysto, szybko, w stosunku do grzewczej tanio.

A jakieś konkretne rozwiązania? Bo dużo tego w guglach jest a ja mam doświadczenie mniej niż zerowe. Na co zwracać uwagę żeby niepotrzebnie nie przepłacać bo najtańsze toto nie jest crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakieś konkretne rozwiązania? Bo dużo tego w guglach jest a ja mam doświadczenie mniej niż

> zerowe. Na co zwracać uwagę żeby niepotrzebnie nie przepłacać bo najtańsze toto nie jest

Teraz już jest znacznie tańsze niż parę lat temu.

IMO ważne żeby miała jeżeli nie 4 to chociaż 1 slider, pole owalne się nie przydaje, timer ma każda, przydaje się booster, i poza tym jak najtańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie te bajery są obecnie w ceramicznych. nawet wynalazek automatycznie sterujący grzaniem płyty tak by nie chodziła cały czas na maxymalnej ustawionej temp. by oszczędzać prąd.

indukcja jest na tyle droższa od ceramiki, że rozsądnym czasie nie zwróci w oszczędzonym prądzie zainwestowanej w zakup kasy.

Ja do tego doliczysz koszt zakupu nowych garów ...

to sens ekonomiczny zakupu jest dla mnie b. wątpliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz już jest znacznie tańsze niż parę lat temu.

> IMO ważne żeby miała jeżeli nie 4 to chociaż 1 slider, pole owalne się nie przydaje, timer ma

> każda, przydaje się booster, i poza tym jak najtańsza.

A tak po polsku? icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystkie te bajery są obecnie w ceramicznych. nawet wynalazek automatycznie sterujący grzaniem

> płyty tak by nie chodziła cały czas na maxymalnej ustawionej temp. by oszczędzać prąd.

> indukcja jest na tyle droższa od ceramiki, że rozsądnym czasie nie zwróci w oszczędzonym prądzie

> zainwestowanej w zakup kasy.

> Ja do tego doliczysz koszt zakupu nowych garów ...

> to sens ekonomiczny zakupu jest dla mnie b. wątpliwy.

Kasa kasą ale tak jak czytam kuchenka ceramiczna to chyba najniebezpieczniejsza wersja tego urządzenia. Jak wyłączę gaz to go nie ma, jak zdejmę garnek z płyty indukcyjnej to momentalnie staje się zimna, ceramiczna przez długi czas po skończeniu gotowania generuje ryzyko poparzenia czy pożaru. Poza tym przypala wszystko co na nią spadnie. No i na ceramice dłużej się gotuje co też ma znaczenie.

Garnki takie drogie nie są a z tego co zrobiłem przegląda szafek to większość tych co mamy będzie się nadawało. Różnica kosztów zakupu może się natychmiast nie zwróci bo nie gotujemy za dużo ale komfort użytkowania jest chyba bardzo na korzyść płyty indukcyjnej.

I jeszcze jedno. Warto podzielić urządzenia (płyta i piekarnik) czy szkoda sobie głowę zawracać i kupić zintegrowane? I tak pewnie by były razem zestawione ale może "oddzielność" daje jakieś korzyści, których nie widzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kasa kasą ale tak jak czytam kuchenka ceramiczna to chyba najniebezpieczniejsza wersja tego

> urządzenia. Jak wyłączę gaz to go nie ma, jak zdejmę garnek z płyty indukcyjnej to momentalnie

> staje się zimna, ceramiczna przez długi czas po skończeniu gotowania generuje ryzyko

> poparzenia czy pożaru. Poza tym przypala wszystko co na nią spadnie. No i na ceramice dłużej

> się gotuje co też ma znaczenie.

Nie przesadzaj. Oczywiście jakieś tam większe ryzyko jest ale kiedyś ludzie gotowali na westfalkach - wiesz bez googlania co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przesadzaj. Oczywiście jakieś tam większe ryzyko jest ale kiedyś

Jak będziesz miał dzieci w głupim wieku to będziesz na wszystko dmuchał grinser006.gif

> ludzie gotowali na westfalkach

> - wiesz bez googlania co to?

To jakieś kobity z mitologii chyba ale jak na nich ktoś gotował? Rozgrzane brzuchy? grinser006.gif

A... to westalki były zlosnik.gif Ale też od kuchni grinser006.gif

Taki piec babcia miała ale on służył do gotowania a nie wyglądu to raz a dwa dzieci nie miały do niego dostępu. Nie będę przecież płotu w kuchni stawiał biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak będziesz miał dzieci w głupim wieku to będziesz na wszystko dmuchał

Córa miała kilka miesięcy gdy wprowadziliśmy się na nowe. Mam tu kuchnię gazowo-elektryczną, żaden szał - dwa palniki gazowe i dwa najzwyklejsze elektryczne.

12 lat minęło i nic się nie stało, choć oczywiście wiem że wypadki się zdarzają, a kuchenka cały czas ta sama.

A dzieciaka nie da się wychować bezurazowo - po prostu NIE DA jeśli jest to normalne dziecko. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Córa miała kilka miesięcy gdy wprowadziliśmy się na nowe. Mam tu kuchnię gazowo-elektryczną, żaden

> szał - dwa palniki gazowe i dwa najzwyklejsze elektryczne.

> 12 lat minęło i nic się nie stało, choć oczywiście wiem że wypadki się zdarzają, a kuchenka cały

> czas ta sama.

No widzisz. Kilka miesięcy więc się dziecko od małego uczyło "nie rusz bo kuku sobie zrobisz". Moje mają ponad 12 lat i wiedzą, że do gazu się łap nie pcha ale jak się nie pali to na kuchence można sobie coś położyć, postawić, wylać i nic się niestanie. Jak się zabrudzi to się wytrze. Jak postawi pusty garnek na ceramice to się spali, jak rzuci ścierę to się zapali. Głupi wiek to taki że dzieciak już swoje wie i ciężko mu pewne rzeczy z głowy wybić zlosnik.gif Przecież nie powiem dotknij palcem zanim coś postawisz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indukcja TEKA, używamy my i nasi znajomi - wszyscy chwalą, co do szybkiego stygnięcia to średnio z tym ale na pewno stygnie szybciej od ceramiki. Fajny bajer to możliwość ustawienia temp. Gotowania.

Z wad - to jak coś wykipi to należy to wytrzeć natychmiast bo będzie garnek tańczył, czasem piszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze polecam indukcję, używam od 2,5 roku i jestem w 100% zadowolony. Grzeje szybo (szczególnie wodę przy funkcji booster). Ja posiadam płytę Hotpoint'a i mogę tą firmę polecić. Jeżeli chodzi o zużycie energii to nie ma tragedii. Przy kupnie trzeba zwrócić uwagę na rodzaj przyłącza (230V, czy 400V), ja akurat mam podłączone pod siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak będziesz miał dzieci w głupim wieku to będziesz na wszystko dmuchał...

A ruszt od gazowej nie pozostaje jakiś czas gorący po wyłączeniu? Z tego co pamiętam, to znacznie dłużej niż ceramika na płycie.

Nie przesadzajmy... zresztą ze statystyk wynika, że najczęstsze poparzenia dzieci to oblanie wrzątkiem. A dla dziecka naprawdę nie będzie miało znaczenia na czym ten wrzątek zagotujesz wink.gif

A co do tematu- obecnie to tylko płyta indukcyjna jeżeli ma być szybko, tanio i bezpiecznie.

Osobiście polecam płyty, które dla każdego pola grzejnego mają osobny slider- wygoda maksymalna.

Na przykład Electroluxa: KLIK

Ten sam model robiony dla IKEA: KLIK

A tutaj można popatrzeć jak to działa: KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem gaz,ceramiczna,indukcja. Tylko indukcja uzywam takiej .

> Czystość, szybkość,gotowanie to przyjemność .

> Nie słuchaj opowieści o specjalistycznych garach z NASA za miliony. Używam nawet 2 garnków z

> czasów PRL .

> .

wlasnie wybieram kuchenkę do mieszkania mamy i rozglądamy się za normalna ceramiką właśnie ze wzgl. na stare gary emaliowane. Podobne u Ciebie działają na indukcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare, emaliowane gary są stalowe, więc działają na indukcji często nawet lepiej niż współczesne- dedykowane do płyt indukcyjnych. wink.gif

Jedyne stare, które nie działają, to aluminiowe, ale one nie były emaliowane, poza tym mało kto już takie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stare, emaliowane gary są stalowe, więc działają na indukcji często nawet lepiej niż współczesne-

> dedykowane do płyt indukcyjnych.

> Jedyne stare, które nie działają, to aluminiowe, ale one nie były emaliowane, poza tym mało kto już

> takie posiada.

sprawa się rozwiązała z garami, użytkownik ma stenty i ma zakaz zbliżania się do urządzeń generujących pole magnetyczne, będzie ceramika ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawa się rozwiązała z garami, użytkownik ma stenty i ma zakaz zbliżania się do urządzeń

> generujących pole magnetyczne, będzie ceramika

A stenty uniemożliwiają używanie kuchni indukcyjnej?

Musze mamuśce powiedzieć bo nich jej lekarze nie powiedzieli jak jej zakładali stenty biglaugh.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A stenty uniemożliwiają używanie kuchni indukcyjnej?

> Musze mamuśce powiedzieć bo nich jej lekarze nie powiedzieli jak jej zakładali stenty .

nawet nie wiesz co będzie jak moja zacznie czytać o wytwarzanym polu indukcyjnej, a ja bym indukcję kupił... wątpię, żeby aż tak to działało bo to jednak co innego niż rozrusznik, czy badanie rezonansem, ale już wiem że byłby niesmak i marudzenie pod nosem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.