Skocz do zawartości

Czy ta strona zawiera wiarygodne dane odnośnie osiągów?


poziomek

Rekomendowane odpowiedzi

Stronka

Interesują mnie wyniki dla Ciff IX gen 1.8 noPB 142km Executive.

Czy na stonie powyżej dane wyliczane są sensowne? Na 1szy rzut oka na moje Bravo niby ma to ręce i nogi hmm.gif

Znacie inne stronki z wynikami z rzeczywistych pomiarów gdzie mogę wybrać rocznik, model i wyposażenie (aby uwzględnić masę/szerokośc opon) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stronka

> Interesują mnie wyniki dla Ciff IX gen 1.8 noPB 142km Executive.

> Czy na stonie powyżej dane wyliczane są sensowne? Na 1szy rzut oka na moje Bravo niby ma to ręce i

> nogi

> Znacie inne stronki z wynikami z rzeczywistych pomiarów gdzie mogę wybrać rocznik, model i

> wyposażenie (aby uwzględnić masę/szerokośc opon) ?

Moim zdaniem z rzeczywistymi osiągami zapoznasz się, przeglądając wyniki pomiarów podczas testów drogowych i porównując je z danymi katalogowymi. Trzeba poszukać w czasopismach motoryzacyjnych (oczywiście wyniki te mogą być troszkę przekłamane- z powodu różnych warunków, np. ciśnienia atmosferycznego, temperatury, przyczepności nawierzchni, szerokości opon itp., ale dla mnie osobiście są one istotnym uzupełnieniem "papierowych danych katalogowych").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ..Trzeba poszukać w czasopismach

> motoryzacyjnych ...

> ale dla mnie osobiście są one istotnym uzupełnieniem "papierowych danych katalogowych").

Załamałem się jak na forum Civica przeczytałem,że w niedawnym Motorze (Ciff IX vs Auris) civicowi dali 8.5 sek do setki (nie widziałem artykułu). Ten wynik jest NIEREALNY jak wszyscy piszą na forum i w katalogu. Więc już zgłupiałem smile.gif Muszę jeszcze w domu poszukać , może mam ten Motor i sprawdzę czy faktycznie tak na odwal się zrobili oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Załamałem się jak na forum Civica przeczytałem,że w niedawnym Motorze (Ciff IX vs Auris) civicowi

> dali 8.5 sek do setki (nie widziałem artykułu). Ten wynik jest NIEREALNY jak wszyscy piszą na

> forum i w katalogu. Więc już zgłupiałem Muszę jeszcze w domu poszukać , może mam ten Motor i

> sprawdzę czy faktycznie tak na odwal się zrobili

A jakiego wynbiku oczekujesz po tym aucie? Poprzednikiem udaje mi sie robić powtarzalne 9.1-9.3. Obecny model bedzie jeździł podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakiego wynbiku oczekujesz po tym aucie? Poprzednikiem udaje mi sie robić powtarzalne 9.1-9.3.

> Obecny model bedzie jeździł podobnie.

no włąśnie też nie wiem ile niby ma mieć 140KM przyciężki kompakt, IMO 8,5s to i tak nieźle zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jakiego wynbiku oczekujesz po tym aucie? Poprzednikiem udaje mi sie robić powtarzalne 9.1-9.3.

> Obecny model bedzie jeździł podobnie.

Ciff IX 1.8 142km wersja SPORT, 225 szer. opon

katalogowo: 9.4sec do 100km/h.

jakim cudem 8.5 do setki uważasz za wiarygodny wynik? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciff IX 1.8 142km wersja SPORT, 225 szer. opon

> katalogowo: 9.4sec do 100km/h.

6-biegowa skrzynia, niewygórowana masa, stąd ładne przyspieszenie i wysoka prędkość maksymalna jak na taki silnik ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciff IX 1.8 142km wersja SPORT, 225 szer. opon

> katalogowo: 9.4sec do 100km/h.

> jakim cudem 8.5 do setki uważasz za wiarygodny wynik?

Pozwól, że zacytuję sam siebie:

Quote:

Poprzednikiem udaje mi się robić powtarzalne 9.1-9.3. Obecny model bedzie jeździł podobnie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nie do końca...

> 6-biegowa skrzynia,

to przekłada sie TYLKO na ekonomię. To skrzynia 5 biegowa z dołożonym 6 biegiem. Zarówno 5 jak i 6 bieg sa nadbiegami.

>niewygórowana masa,

hehe.gif

>stąd ładne przyspieszenie

To moim zdaniem tylko i wyłącznie kwestia zestopniowania 3 pierwszych biegów.

> i wysoka prędkość maksymalna

bez przesady, circa 205-215 jeżdzi wiekszość samochodów tej wielkości mających 130-150KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak nie do końca...

> to przekłada sie TYLKO na ekonomię. To skrzynia 5 biegowa z dołożonym 6 biegiem. Zarówno 5 jak i 6

> bieg sa nadbiegami.

> To moim zdaniem tylko i wyłącznie kwestia zestopniowania 3 pierwszych biegów.

> bez przesady, circa 205-215 jeżdzi wiekszość samochodów tej wielkości mających 130-150KM.

1,8 141KM by GM daje 11s do setki i max 200km/h dla 5-biegowej skrzyni.

Więc jednak te 6 biegów coś daje - można inaczej zestopniować, by uzyskać i dobre przyspieszenie i wysoką vmax.

No i Cruze waży prawie 1,5t no.gif

Dopiero 140KM z 1,4T z 6-biegową skrzynią daje lepsze osiągi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.