Skocz do zawartości

mamy jakiegos akwaryste?


puchaty

Rekomendowane odpowiedzi

kto mi powie co zaatakowalo moje badylki? glon jakis ale jaki?

jak to zwalczyc?

286736423-2013-03-01-484.jpg

286736423-2013-03-01-487.jpg

286736423-2013-03-01-485.jpg

zbiornik 60L zalozony 2 miesiace temu.

temp. 26*C

nawozony Symfonia Zlota

woda raczej twarda - parametrow nie znam

obsada: 6 neonkow, 4 danio, 2 bocje, 1 otosek, 1 glonojad

regularne podmianki wody 1xtydzien

oswietlenie standard 18W

rosliny: 2 kryptokoryny, 10 orzechow waskolistnych, 2 rosliny nieznane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kurcze trudno je określić z tego z zdjęcia może bardziej je opisz, wyglądają na okrzemki ale mogę się mylić. Spróbuj trochę je delikatnie z nich oczyścić i zmniejsz czas naświetlania na 5 godz, potem co tydzień zwiększaj o godzinę i zmniejsz nawożenie. U mnie pomogło podawanie CO2 w płynie i podmiana wody częściej, jakieś 25% objętości i dodatkowo mocniej podkręć filtr. Podobno otoski sobie z nimi radzą, ja nie próbowałam. Miałam je miesiąc dwa po założeniu akwarium do tej pory spokój. To mój sposób ale może ktoś bardziej doświadczony się wypowie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kto mi powie co zaatakowalo moje badylki? glon jakis ale jaki?

> jak to zwalczyc?

Bogata woda smile.gif

Środki doraźne na tydzień

- zaciemnienie

- głodówka dla rybek

- trochę chemii antyglon

Środki na później

- zrób glonom konkurencję na minerały w wodzie

zasadź rośliny szybko rosnące

- kup ze 4 młode kosiarki prawdziwe - opędzlują to w tydzień dwa.

Glonojady czyli zbrojniki to przy nich cieniasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bogata woda

> Środki doraźne na tydzień

> - zaciemnienie

> - głodówka dla rybek

> - trochę chemii antyglon

> Środki na później

> - zrób glonom konkurencję na minerały w wodzie

> zasadź rośliny szybko rosnące

> - kup ze 4 młode kosiarki prawdziwe - opędzlują to w tydzień dwa.

> Glonojady czyli zbrojniki to przy nich cieniasy.

4 kosiarki opędzlują to przez noc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej, kurcze trudno je określić z tego z zdjęcia może bardziej je opisz, wyglądają na okrzemki ale

> mogę się mylić. Spróbuj trochę je delikatnie z nich oczyścić i zmniejsz czas naświetlania na 5

> godz, potem co tydzień zwiększaj o godzinę i zmniejsz nawożenie. U mnie pomogło podawanie CO2

> w płynie i podmiana wody częściej, jakieś 25% objętości i dodatkowo mocniej podkręć filtr.

> Podobno otoski sobie z nimi radzą, ja nie próbowałam. Miałam je miesiąc dwa po założeniu

> akwarium do tej pory spokój. To mój sposób ale może ktoś bardziej doświadczony się wypowie

filtr rozkrecony na max przeplyw i max natlenianie (Aquael fan mini +). Otoski mialem 3 jednak dwa padly (w3 i 5 tygodniu). Oswietlenie jw sprobuje ograniczyc ok.gif narazie bez CO2 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bogata woda

co to znaczy? mozesz szerzej opisac?

> Środki doraźne na tydzień

> - zaciemnienie

> - głodówka dla rybek

> - trochę chemii antyglon

> Środki na później

> - zrób glonom konkurencję na minerały w wodzie

> zasadź rośliny szybko rosnące

spróbuje

> - kup ze 4 młode kosiarki prawdziwe - opędzlują to w tydzień dwa.

czy to prawda, ze kosiarki z wiekiem traca zainteresowanie glonami?

> Glonojady czyli zbrojniki to przy nich cieniasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pani w sklepie poradziła mi kiedyś takie coś Trzeba tylko uważać z dawkowaniem. Na 45L wlałem

> kilka kropli i było ciemno.

wlasnie do wszelkich srodkow jestem malo optymistycznie nastawiony. Kazdy zbiornik reaguje inaczej, podawalem sam potas i wszystko marnialo w oczach z dnia nadzien.W tej chwili rosliny pieknie poodbijaly i rosna. Dodatkowo w poczatkowej fazie mialem ogromny problem ze slimakami i co za tym idzie z roslinnoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasnie do wszelkich srodkow jestem malo optymistycznie nastawiony. Kazdy zbiornik reaguje inaczej,

> podawalem sam potas i wszystko marnialo w oczach z dnia nadzien.W tej chwili rosliny pieknie

> poodbijaly i rosna. Dodatkowo w poczatkowej fazie mialem ogromny problem ze slimakami i co za

> tym idzie z roslinnoscia.

szczypta noplanarii i po slimakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co to znaczy? mozesz szerzej opisac?

Od ręki to nie - wystarczy poczytać już istniejące elaboraty na temat "hodowli" krasnorostów.

> czy to prawda, ze kosiarki z wiekiem traca zainteresowanie glonami?

Tak. ale nie aż tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>. Dodatkowo w poczatkowej fazie mialem ogromny problem ze slimakami i co za

> tym idzie z roslinnoscia.

Na ślimaki jest taki jeden ślimaczek dobry - zżera konkurencję i...sam zdycha jak wyssie ostatnią skorupkę. Jak on się nazywał, ten drapieżnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało ostre te zdjęcia i niewiele widać ale na pewno występują glony nitkowate. Tak jak wcześniej inni pisali, zakup kosiarek, odstawienie nawożenia i ja bym skręcił natlenianie bo wtedy całe co2 idzie w diabły, skróć naświetlanie do 6 godzin na dobę jak nie chcesz robić całkowitego zaciemnienia.

Polecam Ci również forum superakwarium.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie poczynania:

przy podmiance wody wyczyscilem gruntownie szyby, filtr wraz z wirniczkiem. Zabralem sie za odchody rybek (pojecia nie mialem, ze tyle tego jest) Zwirek nieco odzyskał swoja barwe smile.gif Trzy dni i chyba wreszcie je posprzatalem grinser006.gif. Odstawilem ta moja chemie i codziennie czyszcze liscie roslin.

Zmiany sa zauwazalne ok.gif

Dodatkowo wylecialy neonki (nie usmiercilem,oddalem)

A zdaje mi sie, ze woda zmienila o ton swoj fetorek. Oczywiscie na +

Dodatkowo skrocilem naswietlanie o 2h

Wydaje mi sie, ze idzie ku lepszemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnie poczynania:

> przy podmiance wody wyczyscilem gruntownie szyby, filtr wraz z wirniczkiem. Zabralem sie za odchody

> rybek (pojecia nie mialem, ze tyle tego jest) Zwirek nieco odzyskał swoja barwe Trzy dni i

> chyba wreszcie je posprzatalem . Odstawilem ta moja chemie i codziennie czyszcze liscie

> roslin.

> Zmiany sa zauwazalne

> Dodatkowo wylecialy neonki (nie usmiercilem,oddalem)

> A zdaje mi sie, ze woda zmienila o ton swoj fetorek. Oczywiscie na +

> Dodatkowo skrocilem naswietlanie o 2h

> Wydaje mi sie, ze idzie ku lepszemu

Ja przy każdej podmianie wody (25% co tydzień dwa) wyciągam wodę razem z mułem. Mam taka rurkę z kielichem od odmulacza.

Na 45L ryb mam ze 30 i woda jest przezroczysta, zielska też jest sporo.

Gąbkę filtra co tydzień płukam.

a8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja przy każdej podmianie wody (25% co tydzień dwa) wyciągam wodę razem z mułem. Mam taka rurkę z

> kielichem od odmulacza.

> Na 45L ryb mam ze 30 i woda jest przezroczysta, zielska też jest sporo.

> Gąbkę filtra co tydzień płukam.

ładnie. To ja swojego nie pokaze.

Po pierwsze nie zrobie tak wyraznego zdjecia

Po drugi jeszcze wiele czasu uplynie by bylo tak czysto

jak mozesz to zrob fotke tego twojego odmulacza. robilem ze strzykawki i wezyka ale cos slabo ciagnie. Chyba srednice i jednego i drugiego zle dobralem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak mozesz to zrob fotke tego twojego odmulacza. robilem ze strzykawki i wezyka ale cos slabo

> ciagnie. Chyba srednice i jednego i drugiego zle dobralem

Wężyk taki co kojarzy mi się ze strzykawką to na pewno za mały smile.gif

Z reguły w tych odmulaczach to średnica wewnętrzna wężyka to ma około 1cm.

KLIK

Przykładowe obrazki z googla

Tak na szybko co mi przyszło do głowy to plastikowa butelka ucięta w połowie, odpowiednia dziura w nakrętce, w dziurę szczelnie wężyk i masz odmulacz.

Odmulacz z butelki

[edit] Jak widać, nie trzeba nawet robić dziurki w nakrętce tylko kupić napój z nakrętką z "dziubkiem". smile.gif[/edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wężyk taki co kojarzy mi się ze strzykawką to na pewno za mały

> Z reguły w tych odmulaczach to średnica wewnętrzna wężyka to ma około 1cm.

> KLIK

> Przykładowe obrazki z googla

> Tak na szybko co mi przyszło do głowy to plastikowa butelka ucięta w połowie, odpowiednia dziura w

> nakrętce, w dziurę szczelnie wężyk i masz odmulacz.

> Odmulacz z butelki

> [edit] Jak widać, nie trzeba nawet robić dziurki w nakrętce tylko kupić napój z nakrętką z

> "dziubkiem". [/edit]

Panowie, po co wyważać otwarte drzwi.

odmulacz

Tym się spuszcza wodę do wiaderka przy wymianie kielichem grzebiąc w żwirku.

Mogą być odmulacze bateryjne, ale te za 50zł to chińskie g.... Dobry Eheim kosztuje 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te wszelkie odmulacze to jaki maja przeplyw?

> Ogarne podloze zanim cala woda wyladuje w misce/wiaderku?

możesz nie zdążyć smile.gif Ja w robocie w 60L robiłem na 3 razy. Do wiaderka, poczekalem aż się odstoi i wodę z powrotem do zbiornika. I tak 3 razy. Są też odmulacze z takim woreczkiem/siateczką na syf a woda wraca do akwarium. Wieki temu były takie na pompki powietrza, teraz pewnie elektryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> możesz nie zdążyć Ja w robocie w 60L robiłem na 3 razy. Do wiaderka, poczekalem aż się odstoi i

> wodę z powrotem do zbiornika. I tak 3 razy. Są też odmulacze z takim woreczkiem/siateczką na

> syf a woda wraca do akwarium. Wieki temu były takie na pompki powietrza, teraz pewnie

> elektryczne.

tego sie wlasnie spodziewalem.

Pytanie brzmi: kogo mam zadusic pierwszego? Mikołaja czy syna za to moje przymusowe hobby rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tego sie wlasnie spodziewalem.

> Pytanie brzmi: kogo mam zadusic pierwszego? Mikołaja czy syna za to moje przymusowe hobby

Spoko spoko, nie od razu Kraków ...

Woda zapitala, ale zawsze można ścisnąć rurkę kiedy przekładasz kieliszek. kup taki z kieliszkiem ząbkowanym. Wtykasz go w podłoże i delikatnie obracasz, widać jak syf zapitala do góry, ściskasz wąż i przekładasz w drugie miejsce. Zanim spuścisz 10L to troche odmulisz. za tydzień znów i powoli się oczyści.

Można też pogmerać w podłożu, potem poczekać aż gąbka filtra ściągnie, wyczyścić gąbkę i znowu. Na dwie gąbki (jedna filtruje drugą w tym czasie czyścisz) sprawę załatwisz w jedno popołudnie. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.