Skocz do zawartości

Captiva 2.0 150koni opinie


OlekBartek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem,ze sa tutaj uzytkownicy captivy,ale czy ktos moze cos wiecej powiedziec o silniku diesla?

To jest silnik opla?Bo ten oplowski cdti (czy jak sie tam oznacza,niezbyt pochlebne opinie ma).

Mam opcje samochodu z 2008roku,i nie wiem czy chevrolet to to czego chce.

Co ile sie wymienia rozrzad w nim?

Rdzewieje?

Naped jest podobno cos a'la haldex? sprawia klopoty?

Generalnie chcialbym sie dowiedziec co zasluguje na szczegolna awaryjnosc,jak z czesciami i ich dostepnoscia?

Bo moze po Daewoo bedzie Chevrolet,w sumie nie mialbym nic przeciwko,ale glowym kryterium jest tutaj ew. problemy z mozliwymi awariami i ich uciazliwosc dla kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem,ze sa tutaj uzytkownicy captivy,ale czy ktos moze cos wiecej powiedziec o silniku diesla?

> To jest silnik opla?Bo ten oplowski cdti (czy jak sie tam oznacza,niezbyt pochlebne opinie ma).

> Mam opcje samochodu z 2008roku,i nie wiem czy chevrolet to to czego chce.

> Co ile sie wymienia rozrzad w nim?

> Rdzewieje?

> Naped jest podobno cos a'la haldex? sprawia klopoty?

> Generalnie chcialbym sie dowiedziec co zasluguje na szczegolna awaryjnosc,jak z czesciami i ich

> dostepnoscia?

> Bo moze po Daewoo bedzie Chevrolet,w sumie nie mialbym nic przeciwko,ale glowym kryterium jest

> tutaj ew. problemy z mozliwymi awariami i ich uciazliwosc dla kieszeni.

Silnik jest Chevroleta (a dokładnie włoski VM Motori). Ten sam co w Lacetti, Epice, niektórych Cruze i w Oplu Antarze.

Awaryjność niska lub bardzo niska - nie padają turbosprężarki, nie padają dwumasy, DPF jest trwały i bezobsługowy. Rozrząd na pasku, wymiana co 90kkm, na Alegro kupisz oryginalny komplet za 600zł. Silnik fajnie jedzie, choć akurat w Captivie przeszkadza jej masa i aerodynamika. Części kiedyś nie było, teraz się pojawia coraz więcej w miarę jak auta mają coraz dłuższy staż na rynku.

Podsumowując: jedna z najlepszych ofert. Jeśli ASO ci auta nie popsuje to będzie Ci dobrze służyło. Trzymaj się z dala od autoryzowanych serwisów a będzie ok.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogole ciezko cos znalesc o captivi.

Z tego co piszesz to calkiem fajnie jesli chodzi o wspolczesne diesle.

Natomiast znalazlem 2wpisy dosc negatywne:

Forest

14.06.2011

problem jest z wałkiem w tych autach w dislu, ścierają się pierścienie, wypada popychacz i do widzenia, do wymiany cały zestaw w dźwigienkami ssacymi i wydechowymi

wojtek

21.04.2011

po przejechaniu 115000km poważna awaria silnika spowonowana przez łozysko igiełkowe złamane popychacze koszt 4000 nie dawno wymieniany rorzad w ASO LUDZIE NIE KUPUJCIE TEGO AUTA

Ps,

Pisza,ze tez sprzeglo w captivi jest slabe.?Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wogole ciezko cos znalesc o captivi.

> Z tego co piszesz to calkiem fajnie jesli chodzi o wspolczesne diesle.

Miałem 2.0 AT ogólnie fajny silnik choć nie jakoś rewelacyjnie cichy. Spora turbodziura. Jak załapie to fajnie idzie choć AT zabiera sporo osiągów bo to stara konstrukcja.

W środku cicho i wygodnie. Napęd ładnie załącza - lepiej {szybciej} niż w poprzednim Outlanderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem 2.0 AT ogólnie fajny silnik choć nie jakoś rewelacyjnie cichy. Spora turbodziura. Jak

> załapie to fajnie idzie choć AT zabiera sporo osiągów bo to stara konstrukcja.

> W środku cicho i wygodnie. Napęd ładnie załącza - lepiej {szybciej} niż w poprzednim Outlanderze

Scigac spod swiatel sie nie zamierzam.

Bardziej zalezy mi np. na bezproblemowym wyprzedzaniu tirow,bez zbednej redukcji cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik jest Chevroleta (a dokładnie włoski VM Motori). Ten sam co w Lacetti, Epice, niektórych

> Cruze i w Oplu Antarze.

Hmm, coś mi chodzi po głowie, że jak 2.0 i VM Motori to być może jest to ten sam silnik który mają w Ceedach nasze dzielne policaje i które były wkładane do Kia Sportage.

Tylko tamte miały 140 KM , a ten o którym ty piszesz ma 150 KM więc może to nie to samo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> , DPF jest trwały i bezobsługowy.

Ostatnio usłyszałem niemal z 1szej ręki (tata kumpla) jak ASO wydy..o klienta. Klient jeździł i zapalały się jakieś kontrolki, klient nie był świadomy co to DPF. ASO cośtam ściemniało i kasowało tylko błędy. Jak się okazało DPF nie był wypalany (pewnie jazda miejska ) i olej silnikowy został rozrzedzony przez ON i silnik "zmienił nutę akustyczną". ASO 3 razy zgarnęło po 3kpln po gwarancji za naprawę (czego i jak? nie mam pojęcia) i jak warczał silnik tak dalej warczał (pomijam sensowność 3x płacenia w ASO i brak ostrzejszych reakcji właściciela). Auto poszło do komisu za pół ceny po kilku miesiącach od zakończenia gwarancji (3 lata w Chevrolecie macie czy 2) a właściciel więcej nie chce słyszeć o tej marce (co jest zasługą ASO w sumie).

Tak więc, jak użyszkodnik nieświadomy totalnie DPFa i co się z nim wiąże to może się skończyć smutno.

Reasumując, wszystko jest dla ludzi ale odrobina wiedzy i wywiad na AK niekomu jeszcze nie zaszkodził zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Scigac spod swiatel sie nie zamierzam.

> Bardziej zalezy mi np. na bezproblemowym wyprzedzaniu tirow,bez zbednej redukcji

Zależy do czego porównywać. Jak np. do Epici 2.0 to będzie lipa. Jak do przeciętnego kompakta 1.6 to będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, coś mi chodzi po głowie, że jak 2.0 i VM Motori to być może jest to ten sam silnik który mają

> w Ceedach nasze dzielne policaje i które były wkładane do Kia Sportage.

> Tylko tamte miały 140 KM , a ten o którym ty piszesz ma 150 KM więc może to nie to samo ?

To podobne silniki - oba produkowane w Korei i oba zdaje się licencje miały od Włochów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, coś mi chodzi po głowie, że jak 2.0 i VM Motori to być może jest to ten sam silnik który mają

> w Ceedach nasze dzielne policaje i które były wkładane do Kia Sportage.

> Tylko tamte miały 140 KM , a ten o którym ty piszesz ma 150 KM więc może to nie to samo ?

Nie. Kia i Hyundai też mają silniki VM Motori, ale chyba z innej serii bo części nie są zamienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio usłyszałem niemal z 1szej ręki (tata kumpla) jak ASO wydy..o klienta. Klient jeździł i

> zapalały się jakieś kontrolki, klient nie był świadomy co to DPF. ASO cośtam ściemniało i

> kasowało tylko błędy. Jak się okazało DPF nie był wypalany (pewnie jazda miejska ) i olej

> silnikowy został rozrzedzony przez ON i silnik "zmienił nutę akustyczną". ASO 3 razy zgarnęło

> po 3kpln po gwarancji za naprawę (czego i jak? nie mam pojęcia) i jak warczał silnik tak dalej

> warczał (pomijam sensowność 3x płacenia w ASO i brak ostrzejszych reakcji właściciela). Auto

> poszło do komisu za pół ceny po kilku miesiącach od zakończenia gwarancji (3 lata w

> Chevrolecie macie czy 2) a właściciel więcej nie chce słyszeć o tej marce (co jest zasługą ASO

> w sumie).

Gdybym miał oceniać Chevrolety przez pryzmat ASO to w życiu bym się do tych aut nie zbliżył.

boje_sie.gif

> Tak więc, jak użyszkodnik nieświadomy totalnie DPFa i co się z nim wiąże to może się skończyć

> smutno.

> Reasumując, wszystko jest dla ludzi ale odrobina wiedzy i wywiad na AK niekomu jeszcze nie

> zaszkodził

Na pewno nie. Serwis Chevroleta się do niczego nie nadaje. Choć zapewne inne marki też tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Kia i Hyundai też mają silniki VM Motori, ale chyba z innej serii bo części nie są zamienne.

Inny osprzęt, nawet jeden zdaje się ma łańcuch a drugi pasek rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli coraz bardziej mnie zaciekawila ta opcja captivy.

> Trzeba bedzie jechac z miernikiem,pozniej na serwis i zobaczymy.Bo cena 39tys za 2008rok,90 tys km

> chyba,cos taniawo-ale zobaczymy

A ile średnio takie auta stoją? Zwykle tych poniżej średniej raczej nie warto oglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ile średnio takie auta stoją? Zwykle tych poniżej średniej raczej nie warto oglądać...

Srednia raczej wieksza niz cena owego egzemplarza.(aczkolwiek rynku szczegolowo nie przegladem pod katem captivy,bo szukalem do tej pory hondy crv)

Daleko nie mam do tej captivy,a chociaz bede mial okazje spr. czy wogole ten model jaki szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zobacz czy ci styl prowadzenia pasuje. Stara Captiva to trochę tapczan, w nowej znacznie

> utwardzili zawiechę

Aktualnie powoze lanosa,wiec z tapczanem jestem na ,,ty". grinser006.gif

Czyli jak tapczan,to po dziurach powinno dosc bezglosnie sie przemieszczac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aktualnie powoze lanosa,wiec z tapczanem jestem na ,,ty".

> Czyli jak tapczan,to po dziurach powinno dosc bezglosnie sie przemieszczac?

Stare tapczany były idealne na polskie drogi ok.gif

Nowsze usztywnione juz mniej przyjemnie oddają nierówności no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aktualnie powoze lanosa,wiec z tapczanem jestem na ,,ty".

> Czyli jak tapczan,to po dziurach powinno dosc bezglosnie sie przemieszczac?

Captiva wcale nie jest tapczanem. Ci co tak mówią chyba nią nie jeździli. Ja wręcz uważam, że jest zbyt twarda. Dużą zaletą są koła o dużej średnicy i dzięki nim nie czuje się dziur w jezdni tak jak w osobówce. Samochód nie jest demonem przyspieszenia przy masie 1800 kg rusza wolniej niż lacetti ze słabszym silnikiem. Polecam wersję 7 osobową. Ja stosunkowo często korzystam z tego udogodnienia. Jeśli chodzi o awaryjność samochód przejechał 65 kkm i niedawno zacząłem słyszeć stuki w przednim zawieszeniu. To tak naprawdę pierwsza "poważniejsza" naprawa jaka czeka mnie w tym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem, jest tapczanem

> Przejedź się nową

No to ta nowa, to musi mieć zawiechę z wozu drabiniastego. A ja nie mam zniżki u dentysty żeby mi za każdym razem nowe plomby wstawiał po przejeździe dziurawą drogą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to ta nowa, to musi mieć zawiechę z wozu drabiniastego. A ja nie mam zniżki u dentysty żeby mi

> za każdym razem nowe plomby wstawiał po przejeździe dziurawą drogą

Przejedź się i dopiero oceniaj. Pomimo twardszego zawiasu ciszej wybiera dziury niż stara a na tyłku mniej odczuwasz. Da się? Da grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przejedź się i dopiero oceniaj. Pomimo twardszego zawiasu ciszej wybiera dziury niż stara a na

> tyłku mniej odczuwasz. Da się? Da

Fakt, jest twardo ale cicho. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fakt, jest twardo ale cicho.

Jeździłem. Fakt jest cicho tak jak w jedynce, co do twardości na dołach nie miałem jak przetestować, bo musiałbym wyrzucić handlowca za burtę. Na jeździe testowej raczej nie ma możliwości zjechania na gorsze drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem. Fakt jest cicho tak jak w jedynce, co do twardości na dołach nie miałem jak

> przetestować, bo musiałbym wyrzucić handlowca za burtę. Na jeździe testowej raczej nie ma

> możliwości zjechania na gorsze drogi.

Ja w "moim" salonie sam wybieram gdzie pojadę na jeździe próbnej.

Handlowiec nie ma nic przeciwko - obaj się dobrze bawimy.

cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> pas przedni rudzieje ostatnio gazowalem takie bezwypadkowe auto. zabezpieczenie antykorozyjne

> fabryczne mizerne a miejscami brak.

A to ciekawe. Ja w mojej "starej" Captivie wyciągałem lampy {bo tak się żarówki wymienia grinser006.gif} i oglądałem miejsca normalnie niedostępne - absolutne zero rdzy i porządne zabezpieczenie. Może ta twoja nie była taka bezwypadkowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.