Skocz do zawartości

remont mieszkania, o czym pamiętać przed tynkami i wylewką?


MeMpHiS

Rekomendowane odpowiedzi

a dokładniej jakie instalacje pociągnąc i co przygotować, zeby pozniej nie musiec niczego zrywać?

Mieszkanie w kamienicy, cegła, stropy juz lane, wszystko skute i zerwane. Wiadomo, zanim przystąpie do tynkowania i wylewek, trzeba pociągnąc wszystkie instalacje: prąd i woda juz jest, centralne pojdzie w podlodze, wiec najpierw tynki, pozniej powiesze grzejnik i przed wylewką poloze rury.

Czy jest cos jeszcze co zrobilbyscie na tym etapie prac?

Kabel antenowy do miejsca gdzie bedzie TV.

Internet do routera i od routera do pomieszczeń gdzie moze sie przydać.

Dzwonek zlosnik.gif

o czym zapomniałem niewiem.gif

Bawic sie w elektryczne rolety wewnętrzne - drogie to to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie kino domowe to dobrze byłoby kable do głośników jeszcze zrobić. Przemyśleć sprawę z gniazdkami i punktami oświetlenia. Podczas rozkładania zasilania kaloryfera pamiętać by nie kłaść ich w miejscach gdzie może być wiercone, a jeśli już się tak stanie to zrobić foto i dobrze opisać w którym miejscu jest zasilanie by później nie zrobić sobie kuku

PS. w czym polecisz CO? Miedź czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak będzie kino domowe to dobrze byłoby kable do głośników jeszcze zrobić.

o widzisz, tylko ciezko bedzie tereaz zaplanowac gdzie docelowo będą glosniki, ale w sumie do rogu pomieszczenia mozna pociągnąc ok.gif

Przemyśleć sprawę z

> gniazdkami i punktami oświetlenia.

to wiadomo, dluzej zajelo mi planowanie gniazdek niz poprowadzenie calej instalacji elektrycznej zlosnik.gif

Podczas rozkładania zasilania kaloryfera pamiętać by nie

> kłaść ich w miejscach gdzie może być wiercone, a jeśli już się tak stanie to zrobić foto i

> dobrze opisać w którym miejscu jest zasilanie by później nie zrobić sobie kuku

centralne w podlodze przy scianie, a grzejniki zailane od dołu, wiec nie ma mozliwosci zeby byo tam kiedys wiercone

> PS. w czym polecisz CO? Miedź czy coś innego?

wszystko zalezy, u mnie centralne wygląda tak ze mam na klatce skrzynke z cieplomierzem i do mieszkania wchodzą mi dwie pexy.

Dalej moge sobie robic co mi sie tylko podoba i stanęło na tym ze zrobie dodatkowy rozdzielacz w skrzynce w mieszkaniu, a z rozdzielacza pexą do kazdego grzejnika osobno.

Plusem tego rozwiązania jest to, ze jedyne łączenia sa własnie w rozdzielaczu i przy grzejniku, w podlodze beda szly tylko cale rury i nie ma prawa sie nic rozszczelnic ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie rurki do centralnego poszly do kaloryferow przed tynkami - rurki zachodza na sciany

mam kaloryfery zasilane od dołu, wiec rurki będą wychodziły bezposrednio z podlogi, a nawet jak wyjdzie inaczej to w scianie pojdą max pare centymetrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak Tobie się uda, ale ja finalnie nie miałem nigdy TV tam gdzie planowałem. Dlatego robiłem kable antenowe do kilku miejsc, a łącznik w jednym miejscu i tam decydowałem gdzie będzie sygnał.

Co do rolet - jeśli możesz to rób elektryczne zewnętrzne. Genialny wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable do netu w każdym pokoju, tym bardziej jak to kamienica.... oczywiście najlepiej po zalaniu przetestować kable, żeby nie było kuku. To samo tyczy się kabli do TV, za rok będziesz chciał mieć TV w innym pokoju i będzie ból zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm?

Kabel do termostatu pokojowego do kotła (niby są bezprzewodowe, ale droższe)

Z tych co zapomniałem u siebie i robiłem w ostatniej chwili to: wentylator w łazience, lampka w łazience nad lustrem, lampa w jadalni nad stołem, wyprowadzenie kabla z gniazdka między blatem a szafkami w kuchni na górę do zasilacza listwy ledowej, dzwonek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.