Skocz do zawartości

Astra G i tylnie głośniki


Ksenomorf

Rekomendowane odpowiedzi

Rozłącz przelotkę i sprawdź, czy w gnieździe i wtyczce masz piny zaznaczone na czerwono. Jeśli są, to najprawdopodobniej masz gniazdka do głośników. Mogą być przyklejone taśmą gdzieś głębiej, żeby nie latały.

286766645-pin.gif

post-53490-14352519523092_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> nie ma kabli do głośników....

Do złącza w drzwiach dochodzą, ale od złącza już ich nie ma... Na 99%. To taka polska oszczędność. Ja nie mogłem znaleźć odpowiednich pinów i dałem przewody przez te duże otwory w kształcie T - nie chciało mi się bawić, może kiedyś żałował będę tego pośpiechu.

Co do Opla i wielu niestety innych firm motoryzacyjnych - bez komentarza. Pracuję w firmie produkującej części do wielu marek samochodów, rozmawiam z różnymi ludźmi i wiem, że tak jak nie ma już dzikich plaż ( te z bursztynami) tak za chwilę nie będzie samochodów "żyjących" 20 lat - mimo tego ocynku, techniki i... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gliwicka astra? No to normalne.

> Przyoszczędzone na wszystkim

Z tym nie do końca mogę się zgodzić. Mam co prawda eFkę, ale made in Poland. Wyposażenie totalny golas, ale instalacja pod szwedzki przekaźnik świateł jest (na kilka innych bajerów też miała wyprowadzone kable). A w poprzedniej z Niemiec nie było. Co do instalacji pod głośniki to chyba norma w tych nieco nowszych, że jak klient nie zamówił to nie poprowadzili. Znajomego VW touran, chyba 2006 w wyposażeniu miał radio + 2 głośniki i tyle. Nie było kabli na tył od samego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym nie do końca mogę się zgodzić. Mam co prawda eFkę, ale made in Poland. Wyposażenie totalny

> golas, ale instalacja pod szwedzki przekaźnik świateł jest (na kilka innych bajerów też miała

> wyprowadzone kable). A w poprzedniej z Niemiec nie było. Co do instalacji pod głośniki to

> chyba norma w tych nieco nowszych, że jak klient nie zamówił to nie poprowadzili. Znajomego VW

> touran, chyba 2006 w wyposażeniu miał radio + 2 głośniki i tyle. Nie było kabli na tył od

> samego radia.

nie wiem jak było w F ale w G poskąpili m.in na wygłuszeniu maski, wiązce el do haka, tweeterach w tylnych drzwiach... i wielu innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w G poskąpili m.in na wygłuszeniu maski, wiązce el do haka, tweeterach w

> tylnych drzwiach... i wielu innych.

Dokładnie, nawet mostki w komputerze robione są z aluminiowych drucików zamiast z miedzianych by nie pożyły za długo bez awarii i konieczności wizyty w ASO, ja mam jednak o wiele ciekawszą zagadkę, gdy przerabiałem temat głośników znalazłem w swojej gniazdo na przekaźnik do automatu wycieraczek (ten od deszczu) - okablowany, a według schematu nie może być jednocześnie obu rozwiązań jednocześnie. Jeździ, ale to nie to co F-ka, gdzie faktycznie miałem nawet przewody do spryskiwaczy reflektorów, czujników klocków itd. W porównaniu z tą starszą - tu zaoszczędzili kilka kg miedzi... oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie, nawet mostki w komputerze robione są z aluminiowych drucików zamiast z miedzianych by

> nie pożyły za długo bez awarii

Są robione z aluminium właśnie żeby pożyły dłużej. To, że - w przypadku zerwania - naprawa jest trudniejsza niż miedzianych nikogo nie obchodzi, bo tego się nie naprawia. Nie zmienia to faktu, że gdyby były miedziane to nie wyszłoby na dobre łączonym komponentom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są robione z aluminium właśnie żeby pożyły dłużej.

Każdy ma prawo do swojego zdania, kiedyś domowe instalacje elektryczne robili z aluminiowych przewodów z jakiś powodów zmienili na miedziane... Podobnie z lutem bezołowiowym (ROHS) - kto lutował kilkuletnie płyty np. telewizorów, czy wygrzewał w serwisie komputerowym karty graficzne czy inne takie, ten wie o czym piszę - to musi, to ma się zepsuć.

Produkujemy komponenty dla wojska i sprzęt medyczny i tu nie ma mowy o cynie bezołowiowej, aluminiowych drucikach i niestety również o ekologi, tylko niezawodność się liczy. Na tym kończę bo nie jestem inżynierem tylko mam po prostu swoje zdanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.