Skocz do zawartości

Croma - pakiet startowy.


Rekomendowane odpowiedzi

Po zakupie Cromy trzeba zainwestować w pakiet startowy wink.gif

Rozrząd to oczywista oczywistość. A co oprócz tego? Croma ma przejechane ok. 120 tys., a więc:

1. wszystkie filtry

2. olej

3. płyn hamulcowy

4. płyn chłodniczy

5. płyn wspomagania

6. paski napędowe (ile ich jest?)

7. świece żarowe

8. przed zimą będzie aku

Czy coś jeszcze? Czy można czegoś nie wymieniać? Samochód przyjechał z Francji, ostatni przegląd przy 90 tyś. Przebieg raczej pewny...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po zakupie Cromy trzeba zainwestować w pakiet startowy

> Rozrząd to oczywista oczywistość. A co oprócz tego? Croma ma przejechane ok. 120 tys., a więc:

> 1. wszystkie filtry

tak

> 2. olej

tak

> 3. płyn hamulcowy

był wymieniany przy poprzednim przeglądzie? Jesli tak to po co?

> 4. płyn chłodniczy

Jest taka potrzeba?

> 5. płyn wspomagania

można

> 6. paski napędowe (ile ich jest?)

mysle że 1, na 99%

> 7. świece żarowe

jesli grzeją to po co?

> 8. przed zimą będzie aku

> Czy coś jeszcze? Czy można czegoś nie wymieniać? Samochód przyjechał z Francji, ostatni przegląd

> przy 90 tyś. Przebieg raczej pewny...

> Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po zakupie Cromy trzeba zainwestować w pakiet startowy

> Rozrząd to oczywista oczywistość. A co oprócz tego? Croma ma przejechane ok. 120 tys., a więc:

> 1. wszystkie filtry

> 2. olej

> 3. płyn hamulcowy

> 4. płyn chłodniczy

> 5. płyn wspomagania

> 6. paski napędowe (ile ich jest?)

> 7. świece żarowe

> 8. przed zimą będzie aku

> Czy coś jeszcze? Czy można czegoś nie wymieniać? Samochód przyjechał z Francji, ostatni przegląd

> przy 90 tyś. Przebieg raczej pewny...

> Pozdrawiam

Dorzuciłbym jeszcze stan klocków i tarcz... sprawdzenie i ewentualna wymiana. Zajrzałbym jeszcze do skrzyni biegów - stan i poziom oleju.

Sprawdzenie obwodu klimatyzacji mam zamiar wykonać na wiosnę, czyli niebawem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po zakupie Cromy trzeba zainwestować w pakiet startowy

> Rozrząd to oczywista oczywistość. A co oprócz tego? Croma ma przejechane ok. 120 tys., a więc:

> 1. wszystkie filtry

> 2. olej

> 3. płyn hamulcowy

> 4. płyn chłodniczy

> 5. płyn wspomagania

> 6. paski napędowe (ile ich jest?)

> 7. świece żarowe

> 8. przed zimą będzie aku

> Czy coś jeszcze? Czy można czegoś nie wymieniać? Samochód przyjechał z Francji, ostatni przegląd

> przy 90 tyś. Przebieg raczej pewny...

> Pozdrawiam

A zalezy co ma w ksiazce wpisane (jesli serwisowane)

ASO Fiat w PL powie.

Ja wymienilem przy 132 tys rozrzad bo....skoro auto bylo na gwarancji to makaroniarz w koszty nie wchodzil prewencyjnie wiec...z braku wiedzy dodatkowy wydatek 1300 zl w ASO.

Reszta w miare potrzeb

Moje bylo serwisowane ostatni wpis mialem 1000km przed kupnem.

Szkodakasy napakiet startowy na sile,skoronie ma uzasadnionej potrzeby.

Milych wrazen z posiadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A zalezy co ma w ksiazce wpisane (jesli serwisowane)

> ASO Fiat w PL powie.

Właśnie o to chodzi, że ma wpisane, że przegląd był tzn.pieczątka i przebieg (samochód z Francji). ASO Fiata w Polsce sprawdziło autko i po VINie potwierdziło możliwy przebieg, zrobiłem pełną diagnostykę przed zakupem - komputer, zawieszenie, czujnik lakieru itp. wyszło OK. Sami mechanicy się dziwili dobrym stanem (tfu tfu żeby nie zapeszyć). I dlatego nic właściwie nie wiedząc, poza tym, ze wygląda dobrze chcę zrobić maksymalny pakiet startowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze wygląda dobrze chcę zrobić maksymalny pakiet startowy.

To pozazdroscic, ze nie kazde auto to mina i nie kazdy handlarz to walkarz, lepiej mniej zarobic i nie psuc reputacji niz bac sie kazdego dnia, ze trafi sie na...ukrainca:)

A jaki rocznik, model, jaki nalot na wydechu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaki rocznik, model, jaki nalot na wydechu?

Handlarz handlarzowi nierówny... auto od firmy sprzedającej samochody z Polski do Francji. Kupują nowe i sprzedają tamtejszym salonom. Mój samochód dostali w rozliczeniu z Francji, poza tym jak mówią, mają również wynajem samochodów długoterminowy i część z samochodów z rozliczenia zasila ich flotę. Croma była za duża.

Croma jak wspominałem 1,9 120 KM bez FAPu. Prawie wszystkomająca, poza szklanym dachem i DVD. Ma jakąś nawigację wyświetlaną na wyświetlaczu pomiędzy zegarami, ale tylko Francja, albo ja jeszcze nie ogarniam wszystkiego.

Nalot prawie 121 tyś. auto z 2008 roku, granatowe.

Zaczynam szukać relingów do zakupu, moja nie ma, a Croma z relingami wygląda fajnie.

Jak na razie jestem bardzo zadowolony i cieszę się zakupem, acha pierwszy raz w życiu mam diesla i się przyzwyczajam do innej specyfiki jazdy.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha pierwszy raz w życiu mam diesla i

> się przyzwyczajam do innej specyfiki jazdy.

> Pozdr

Super ze bez FAP-a. Niby klopot z nim niewielki ale lepiej nie musiec sie martwic.

ja wlasnie do wypalania sie szukuje:)

A jak wrazenia ze 120KM pod maska?

Jak spalanie w wawce wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak wrazenia ze 120KM pod maska?

> Jak spalanie w wawce wychodzi?

No właśnie, bo jak czytam o tym splaniu 5l mad.gif to nie wiem czy ja nie umiem jeździć czy mam zepsutą Cromę confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, bo jak czytam o tym splaniu 5l to nie wiem czy ja nie umiem jeździć czy mam zepsutą

> Cromę

Do tej pory zrobiłem tylko jakieś 200 kilometrów więc symbolicznie, ale z szybkich obserwacji: na wylotówce na Gdańsk przy spokojnej 90-120 jeździe chwilowe spalanie waha się w okolicach 5-5,5. W korku na wisłostradzie około 9. Jak na razie średnią mam 7,6, ale biorąc pod uwage symboliczny przebieg trudno mi się wypowiedzieć. Od jutra wracam do Lanka, a Croma idzie na zmianę rozrządu do mojego stałego warsztatu, cena z pompą około 1200 (w ASO krzyknęli 2000 PLN). Resztę pakietu startowego robię po świętach w ASO, ale poza Warszawą wink.gif na północy kraju tam przynajmniej mają ludzkie ceny.

Jeszcze jedno pytanie. Świece kupić samemu czy zdać się na to co mają w ASO? Zawsze jeździłem na NGK i nie wiem czy akurat będą mieli. Resztę wezmę od nich w "oryginałach" hehe.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tej pory zrobiłem tylko jakieś 200 kilometrów więc symbolicznie, ale z szybkich obserwacji: na

> wylotówce na Gdańsk przy spokojnej 90-120 jeździe chwilowe spalanie waha się w okolicach

> 5-5,5. W korku na wisłostradzie około 9. Jak na razie średnią mam 7,6, ale biorąc pod uwage

> symboliczny przebieg trudno mi się wypowiedzieć. Od jutra wracam do Lanka, a Croma idzie na

> zmianę rozrządu do mojego stałego warsztatu, cena z pompą około 1200 (w ASO krzyknęli 2000

> PLN). Resztę pakietu startowego robię po świętach w ASO, ale poza Warszawą na północy kraju

> tam przynajmniej mają ludzkie ceny.

> Jeszcze jedno pytanie. Świece kupić samemu czy zdać się na to co mają w ASO? Zawsze jeździłem na

> NGK i nie wiem czy akurat będą mieli. Resztę wezmę od nich w "oryginałach" hehe.

> Pozdr

W serwisie Ci krzykną za świece 150zł,licz się z tym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo?

Bo miałem w Stilo... NGK nie są to złe świece mi 100 tyś km wytrzymały i sprzedałem auto więc nie wiem ile max... w teście na grzanie są wolniejsze o około 1 sekundę od Boscha i sa czerwone a Bosche białe po nagrzaniu ... czytaj Bosch ma wyższa temperaturę... test robiłem sam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tej pory zrobiłem tylko jakieś 200 kilometrów więc symbolicznie, ale z szybkich obserwacji: na

> wylotówce na Gdańsk przy spokojnej 90-120 jeździe chwilowe spalanie waha się w okolicach

> 5-5,5. W korku na wisłostradzie około 9. Jak na razie średnią mam 7,6, ale biorąc pod uwage

> symboliczny przebieg trudno mi się wypowiedzieć. Od jutra wracam do Lanka, a Croma idzie na

> zmianę rozrządu do mojego stałego warsztatu, cena z pompą około 1200 (w ASO krzyknęli 2000

> PLN). Resztę pakietu startowego robię po świętach w ASO, ale poza Warszawą na północy kraju

> tam przynajmniej mają ludzkie ceny.

> Jeszcze jedno pytanie. Świece kupić samemu czy zdać się na to co mają w ASO? Zawsze jeździłem na

> NGK i nie wiem czy akurat będą mieli. Resztę wezmę od nich w "oryginałach" hehe.

> Pozdr

No to spalanie normalne, mi 400 KM poDK5 wychodzi 5,1-5,4, A4 do krakowa z BOX emV 120-130kmh to 5,6

Srednia we wroclawiucoskolo8 mozna utzymac.

Nie ma bata na 5 l srednia przy ukladzie 80% miasto + 20 % jakies doloty.

Fizyki sie nie oszuka.

To w ASO za rozrzad Ci krzykneli,ja we wro po lekkiej znajmosci 1300zl , wszystko ich, pompa i jakies tam pierdolki .

W priv serwisie chcieli ok 850-1100 w zaleznosci jakie czesci.

Moze ktos czytajacy wie jak Connect NAV+ wydaje sie komendy glosowe np, adres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świece kupić samemu czy zdać się na to co mają w ASO?

> Zawsze jeździłem na NGK i nie wiem czy akurat będą mieli.

Chyba w benzyniakach wink.gif - i do nich są OK

Ale do diesla zdecydowanie Beru lub Bosch , zwłaszcza jeśli chcesz auto długo użytkować ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale do diesla zdecydowanie Beru lub Bosch , zwłaszcza jeśli chcesz auto długo użytkować

Zacząłem rozglądać się za Beru, w Inter Carsie około 80 PLN sztuka w sklepach internetowych 60, ale mało ich jest na rynku lub źle szukam.

Czy do silnika 1,9 16V 150 KM są inne świece niż do 1,9 8V 120 KM? Bo są inne numery katalogowe i np. w ogłoszeniach jest wymieniony jeden albo drugi silnik niewiem.gif

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zacząłem rozglądać się za Beru, w Inter Carsie około 80 PLN sztuka w sklepach internetowych 60,

> ale mało ich jest na rynku lub źle szukam.

> Czy do silnika 1,9 16V 150 KM są inne świece niż do 1,9 8V 120 KM? Bo są inne numery katalogowe i

> np. w ogłoszeniach jest wymieniony jeden albo drugi silnik

> Pozdr

A swiece chcesz wymienic prewencyjnie czy sa jakies oznaki ich niedomagania?

Pytam, bo ja nawet nie myslalem o tym:)

W Lanowozie wymienialem co 50 tys za 32 zl:) a tu....

Pierwszy raz mam diesla i kazdy dzien to jakas nauka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A swiece chcesz wymienic prewencyjnie czy sa jakies oznaki ich niedomagania?

Prewencyjnie. Producent zaleca co 120 tyś., a ja nie wiem jak były traktowane i co tam w ogóle siedzi.

Co z tymi różnicami świec pomiędzy różnymi silnikami?

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece żarowe zazwyczaj pod 200 tys km wytrzymują ... to zależy od cykli ON/OFF ale ja bym ich nie wymieniał prewencyjnie przy 120 tyś km ... i tak jak któraś padnie to poinformuje nas centralka o tym komunikatem na desce a w MJTD te świece sa bardziej dla ekologi niż do odpalania... Pracują jeszcze nawet kilka minut po uruchomieniu silnika aby wspomóc samozapłon w silniku Diesla wink.gif Jak padnie jedna to wtedy wymienić ale wszystkie... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prewencyjnie. Producent zaleca co 120 tyś., a ja nie wiem jak były traktowane i co tam w ogóle

> siedzi.

> Co z tymi różnicami świec pomiędzy różnymi silnikami?

> Pozdr

zerknij sobie TU w katalogu masz podane co i jak w zależności od roku i silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.