Skocz do zawartości

Zakup motocykla - maxi skuter


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Więc po sprzedaży swojego motocykla Hondy VFR 750 chcę wrócić do automatu - maxi-skuter - jako główny środek transportu.

Jakoś nie chce mi się zmieniać biegów grinser006.gif

Ze skuterków interesują mnie:

Yamaha Majesty YP lub nowsza 250-400ccm- jechałem 250-ką, dosć wygodnie się siedzi jak na tronie smile.gif

Kymco Grand Dink 250 - tylko taki trochę dziecinny ale wydaje się być wygodny i praktyczny

Malaguti Madison 250 - nie mam pojęcia jak to jeździ

Suzuki Burgman 400 - tylko siedziałem nic więcej nie wiem

i inne - Wasze propozycje wink.gif

Jestem raczej za używką w cenie 3000-5000zl i nie chcę wydawać więcej bo nie widzę takiej potrzeby. A te modele w/w idzie kupić za takie pieniądze - napewno w stanie nadającym się do eksploatacji.

Fajnie jakby się trafiło coś mocniejszego ale bez przesady.

Po za tym zawsze mogę podłubać w takim CVT i coś tam wydusić grinser006.gif

Najbardziej zależy mi na

1.wygodzie/pojemnym bagażniku/dostępności części zapasowych

2. niskim spalaniu

3. osiągach

Czekam na opinie. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malaguti 250 jeździłem sporo. Praktycznie bezobsługowy, wygodny, przy 100km/h cichy, nie wieje. Tylko spalanie średnie oscyluje w granicach 5l wink.gif. No i wkurzające małe kółka obniżające komfort resorowania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Malaguti 250 jeździłem sporo. Praktycznie bezobsługowy, wygodny, przy 100km/h cichy, nie wieje.

> Tylko spalanie średnie oscyluje w granicach 5l . No i wkurzające małe kółka obniżające komfort

> resorowania :/

Dobrze wiedzieć ok.gif

No ale spalanie ciut wysokie hmm.gif jak na spokojną 250-kę hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze wiedzieć

> No ale spalanie ciut wysokie jak na spokojną 250-kę

sporo, moja vespa gts250 pali ok3,2l/100km

też ma małe kółka, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaggio X9 500ccm. 41kucy na wtrysku. Naprawdę wygodny sprzęt. Ja mam co prawda X9 200cmm, ale w 2 osoby można śmiało podróżować bez uszczerbku na komforcie, więc w 500 będzie jeszcze bardziej komfortowo.

Dodatkowo, większość 500 tek miała interkom pokładowy, z radiem dla kierowcy i pasażera, elektryczny centralną "nóżkę" , a były też wersje z ABS.

P.s. kółka mają 14cali, dodatkowo masz pojemny schowek (wchodzi do niego 25kg cementu..... grinser006.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piaggio X9 500ccm. 41kucy na wtrysku. Naprawdę wygodny sprzęt. Ja mam co prawda X9 200cmm, ale w 2

> osoby można śmiało podróżować bez uszczerbku na komforcie, więc w 500 będzie jeszcze bardziej

> komfortowo.

Hmm ja tak właśnie po zdjęciach widzę, że jakiś taki mały on jest i dlatego go odrzuciłem hmm.gif ale przymierze się do takiego może faktycznie jest dość komfortowy smile.gif

> Dodatkowo, większość 500 tek miała interkom pokładowy, z radiem dla kierowcy i pasażera,

o to tez fajna sprawa ale w ogłoszeniach tego nie ma, że dodatkowo jest intercom w zestawie z skuterem albo ja źle szukam? confused.gif

> elektryczny centralną "nóżkę" , a były też wersje z ABS.

elektryczna nóżka? W sensie, że sama się składa/rozkłada? hmm.gif

> P.s. kółka mają 14cali, dodatkowo masz pojemny schowek (wchodzi do niego 25kg cementu..... )

o! o właśnie musi być w miarę pojemny schowek/miejsce na bagaż 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm ja tak właśnie po zdjęciach widzę, że jakiś taki mały on jest i dlatego go odrzuciłem ale

> przymierze się do takiego może faktycznie jest dość komfortowy

Mam 185cm wzrostu i na X9 jeździ mi się bardzo wygodnie, spokojnie mieszczę się za fabryczną szybą

> o to tez fajna sprawa ale w ogłoszeniach tego nie ma, że dodatkowo jest intercom w zestawie z

> o! o właśnie musi być w miarę pojemny schowek/miejsce na bagaż

Bagażnik jest sporawy jak na rozmiar skutera, ale w 500 może być mniejszy bo silnik jest większy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najbardziej zależy mi na

> 1.wygodzie/pojemnym bagażniku/dostępności części zapasowych

> 2. niskim spalaniu

> 3. osiągach

Właśnie sprzedaję swojego Kymco Xciting 250. Myślę że spełnia wszystkie wymienione kryteria.....gdyby co to ogłoszenie na tablica.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm ja tak właśnie po zdjęciach widzę, że jakiś taki mały on jest i dlatego go odrzuciłem ale

> przymierze się do takiego może faktycznie jest dość komfortowy

> o to tez fajna sprawa ale w ogłoszeniach tego nie ma, że dodatkowo jest intercom w zestawie z

> skuterem albo ja źle szukam?

> elektryczna nóżka? W sensie, że sama się składa/rozkłada?

> o! o właśnie musi być w miarę pojemny schowek/miejsce na bagaż

Centralna nóżka jest elektryczna- można to poznać po żółtym guziku pod prawym kciukiem, a po bliższym przyjrzeniu pod spodem skutera jest siłownik elektryczny.

Interkom- jest nad lewym nadgarstkiem (taki przylepiony nad klamką hamulca dinks), podłączenie samych kasków jest po kabelkach za lewą stopą. Przy podłodze.

p.s. sam mam 185cm wzrostu i 87kg + ubranie +plecak+ graty w bagażniku. Muszę przyznać że jak na 200ccm to po mieście sprzęcik bardzo fajnie jeździ.

p.s. Piaggio X9 ma 90% części mechanicznych zamiennych z innymi piaggio/ aprilia/ gilera. Np.: silniki. klocki hamulcowe, hamulce. Więc części na rynku jest dość sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja Ci polecę honde silverwing. Jestem w posiadaniu takiej od 4 lat i jestem mega zadowolony. Posiadam co prawda pojemność 600 ccm i taka też polecam. Awarii absolutnie żadnych. co do spalania to przy spokojnej jeździe 5 litrów, przy stylu zero jedynkowym 6 litrów. Potrafi polecieć licznikowe 190 kmh, optymalna prędkość podróżna 150 kmh. Bardzo wygodna, kiedyś zrobiłem 600 km ciągiem i myślę że kolejne 600 dałbym radę. Duży bagażnik, masa schowków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam YP250, o której już wspominałeś. Miałem jeden sezon, jeździłem po mieście i trasy po 200km i naprawdę fajny sprzęt. Niezawodny, oszczędny, wygodny. Schowek pod siedzeniem nie do pobicia nawet przez większe 400ccm i 600ccm smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.