Skocz do zawartości

coś huczy od ok 30km/h


andre44

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Mój problem jest dość wg mnie ciężki do rozszyfrowania confused.gif Jadąc ok 30 km/h coś zaczyna huczeć z przodu auta do samego zatrzymania. łożyska w kołach wymienione lecz okazało się że to nie to. Olej w skrzyni nowy (tutela 80w90) lecz i tak zastanawiam się czy go nie wymienić. Dodam że skrzynia jest C514.513. Wymieniałem ją ze wzgledu że w poprzedniej skończyła się 2'ka. Dyfer razem z kielichami jest z poprzedniej skrzyni. Od razu mówie że obojętnie czy jadę na biegu, z wciśniętym sprzęgłem lub na luzie huczy tak samo w miarę jednostajnie. Cóż to może być?? Wiem że z fusów nikt nie wywróży ale jakaś podpowiedź może się przyda smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siema

> Mój problem jest dość wg mnie ciężki do rozszyfrowania Jadąc ok 30 km/h coś zaczyna huczeć z

> przodu auta do samego zatrzymania. łożyska w kołach wymienione lecz okazało się że to nie to.

> Olej w skrzyni nowy (tutela 80w90) lecz i tak zastanawiam się czy go nie wymienić. Dodam że

> skrzynia jest C514.513. Wymieniałem ją ze wzgledu że w poprzedniej skończyła się 2'ka. Dyfer

> razem z kielichami jest z poprzedniej skrzyni. Od razu mówie że obojętnie czy jadę na biegu, z

> wciśniętym sprzęgłem lub na luzie huczy tak samo w miarę jednostajnie. Cóż to może być?? Wiem

> że z fusów nikt nie wywróży ale jakaś podpowiedź może się przyda

dlaczego dyfer z poprzedniej skrzyni ? Ja bym zalozyl dyfer z tej skrzyni jezeli jest. Chodzi o dopasowanie juz zebow do siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlaczego dyfer z poprzedniej skrzyni ?

Z tego względu że zębatki znajdujące się w środkowej części dużego koła zębatego (bodajże satelitki na to się mówi) miały ukruszone po 2 ząbki na każdej. Bo tak to bym zakładał wszystko od jednej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego względu że zębatki znajdujące się w środkowej części dużego koła zębatego (bodajże satelitki

> na to się mówi) miały ukruszone po 2 ząbki na każdej. Bo tak to bym zakładał wszystko od

> jednej

u mnie jak sie satelitki rozsypaly rozrywajac dzwon skrzyni przy okazji. jak znalazlem skrzynie dawce, to zostawilem wszystko swoje. da sie rozbebeszyc dyfer tak, ze i satelitki sie powyciaga. ja zrobilem tak ze wzgledu wlasnie na spasowanie trybow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie jak sie satelitki rozsypaly rozrywajac dzwon skrzyni przy okazji. jak znalazlem skrzynie

> dawce, to zostawilem wszystko swoje. da sie rozbebeszyc dyfer tak, ze i satelitki sie

> powyciaga. ja zrobilem tak ze wzgledu wlasnie na spasowanie trybow.

A jak wyciągnąć przeguby wewnętrzne?? I czy by mogło huczeć przez to że są nie spasowane zęby??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak wyciągnąć przeguby wewnętrzne?? I czy by mogło huczeć przez to że są nie spasowane zęby??

przeguby wystarczy podwazyc lyzka do opon i zejda. chodzi o to, ze sa inaczej wytarte te zeby i nie zazebiaja sie tak, jak powinny, dlatego slychac huczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeguby wystarczy podwazyc lyzka do opon i zejda. chodzi o to, ze sa inaczej wytarte te zeby i nie

> zazebiaja sie tak, jak powinny, dlatego slychac huczenie...

a jak z satelitami?? przekładać z tego dyfra?? zostawić te co maja ukruszone zeby czy najlepiej kupić nowe. Po świętach się pomęczę z wyciągnieciem tych przegubów wewnętrznych ale mam dziwne przeczucie że będzie ciężko frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak z satelitami?? przekładać z tego dyfra?? zostawić te co maja ukruszone zeby czy najlepiej

> kupić nowe. Po świętach się pomęczę z wyciągnieciem tych przegubów wewnętrznych ale mam dziwne

> przeczucie że będzie ciężko

satelitki przelozyc. przeanalizuj zasade dzialania dyfra. satelitki obracaja sie tylko jak jest roznica w predkosci obrotowej kol. najwieksza predkosc osiagaja w momencie, jak jedno kolo stoi, drugie sie kreci. jak jedziesz prosto satelitki stoja w miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> satelitki przelozyc. przeanalizuj zasade dzialania dyfra. satelitki obracaja sie tylko jak jest

> roznica w predkosci obrotowej kol. najwieksza predkosc osiagaja w momencie, jak jedno kolo

> stoi, drugie sie kreci. jak jedziesz prosto satelitki stoja w miejscu

Człowiek uczy się całe życie smile.gif Łożyska kupić nowe czy zostawić te co są??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.