Skocz do zawartości

Cena za wymianę butli.


Krajowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Ile może kosztować wymiana butli ?

Byłem dzisiaj u gazownika i powiedział mi 550 zł lub 800. 800 zł wtedy, gdy elektrozaworu nie będzie dało się uratować. Rozmawiałem z nim o butli zewnętrznej 40l, oraz o butli 60l do środka.

pół roku temu dzwoniłem do innego gazownika i powiedział mi cenę 300-500 zł z robocizną. Jaka cena jest optymalną, by nie przepłacić, a nie wpakować się na partacza ?

Cena montażu instalacji to koszt 1300-1500 zł, więc połowa ceny za wymianę samej butli, wydaje mi się dość wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> Ile może kosztować wymiana butli ?

> Byłem dzisiaj u gazownika i powiedział mi 550 zł lub 800. 800 zł wtedy, gdy elektrozaworu nie

> będzie dało się uratować. Rozmawiałem z nim o butli zewnętrznej 40l, oraz o butli 60l do

> środka.

> pół roku temu dzwoniłem do innego gazownika i powiedział mi cenę 300-500 zł z robocizną. Jaka cena

> jest optymalną, by nie przepłacić, a nie wpakować się na partacza ?

> Cena montażu instalacji to koszt 1300-1500 zł, więc połowa ceny za wymianę samej butli, wydaje mi

> się dość wysoka.

Co za problem samemu wymienić butlę?

Sama butla to 270-330zł

CZY wymieniają razem z wielozaworem czy dają stary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co za problem samemu wymienić butlę?

butle mam pod autem, jest cala zardzewiala. Nigdy tego nie robilem i nie podejme sie wymiany butli sam

> Sama butla to 270-330zł

> CZY wymieniają razem z wielozaworem czy dają stary?

Jesli da sie uratowac wielozawor, to koszt 550 zl. Jest nie, to 800 zl. Jesli bym chcial wieksza butle, to ok 100 zl drozej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem dzisiaj u gazownika i powiedział mi 550

sama butla zewnętrzna 40 litrów to minimum 320-350 zł

Reszta to robocizna

>800 zł wtedy, gdy elektrozaworu nie

> będzie dało się uratować.

wielozawór to ok 180 zł

Masz wiec minimum 320+180=500zł w częściach .

>pół roku temu dzwoniłem do innego gazownika i powiedział mi cenę 300-500 zł z robocizną.

Za 300 zł to by musiał dołożyć do interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sama butla zewnętrzna 40 litrów to minimum 320-350 zł

> Reszta to robocizna

> wielozawór to ok 180 zł

> Masz wiec minimum 320+180=500zł w częściach .

> Za 300 zł to by musiał dołożyć do interesu.

Dzięki za rozwinięcie kosztów. Ale w takim razie 300 zł + ewentualne 100 zł to chyba dużo jak za montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz rozwinąć, bo chyba nie rozumiem.

Butla jest z auta po wypadku czy innym demontażu. Jako nowa miała kwit urzędowy z badania przez TDT że przez na 10 jest sprawna i można ją montować. W tym kwicie jest tylko nr butli a nie na nr rejestracyjnego ani VIN. Wiec możesz sobie ją kupić i zamontowac do siebie. Na badaniu w SKP dajesz diagnoście tylko ten kwit i wszystko gra smile.gif Ten numer nie przejdzie z butlami po ponownej legalizacji bo tam TDT wpisuje do dokumentu VIN auta i diagnosta auta nie puści na przegądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za rozwinięcie kosztów. Ale w takim razie 300 zł + ewentualne 100 zł to chyba dużo jak za

> montaż.

Dam Ci pewne porównanie. Legalizowałem swoją butlę mając wybór> 1. dowożę zdemontowaną butlę i płacę 200

2.demontują / montują w warsztacie i płacę 300. Innymi słowy montaż to 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Butla jest z auta po wypadku czy innym demontażu. Jako nowa miała kwit urzędowy z badania przez TDT

> że przez na 10 jest sprawna i można ją montować. W tym kwicie jest tylko nr butli a nie na

> nr rejestracyjnego ani VIN. Wiec możesz sobie ją kupić i zamontowac do siebie. Na badaniu w

> SKP dajesz diagnoście tylko ten kwit i wszystko gra

A to czyli można zamontować używaną butlę, jak nie ma jeszcze skończonych 10-lat a leży na złomie/szrocie???

A na przeglądzie to czasem nie trzeba dać jeszcze "wyciągu z homologacji ze sposobu montażu instalacji gazowej (...)" a tam jest wpisany nr ser. butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to czyli można zamontować używaną butlę, jak nie ma jeszcze skończonych 10-lat a leży na

> złomie/szrocie???

Oficjalnie chyba nie mozna ale są różne interpretacje. Jak masz butlę z papierami to zakładasz i tyle. Nie ma co być świętszym od Papieża.

> A na przeglądzie to czasem nie trzeba dać jeszcze "wyciągu z homologacji ze sposobu montażu

> instalacji gazowej (...)"

Nie trzeba. Jeśli diagnosta tego wymaga to uprawia samowolę. Ode mnie nigdy tego nie wymagano a przeglądy robiłem na 3 różnych stacjach. Kontroli podlega termin ważności butli a nie sposób jej montażu.

>a tam jest wpisany nr ser. butli

u mnie nie ma tego nr. Nie został wpisany ani po zamontowaniu instalacji ani po ponownej legalizacji butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oficjalnie chyba nie mozna ale są różne interpretacje. Jak masz butlę z papierami to zakładasz i

> tyle. Nie ma co być świętszym od Papieża.

Formalnie to jest takie rozprządzenie, które zabrania powtórnego montażu do innego pojazdu m.in. jakiegokolwiek elementu instalacji zasilania gazem, w tym i oczywiście butli. W razie wątpliwości telefon do TDT wyjaśni sprawę. smile.gif To, że w praktyce nikt na to nie patrzy, to już inna sprawa.

> Nie trzeba. Jeśli diagnosta tego wymaga to uprawia samowolę.

Formalnie może wymagać. Też jest na to przepis. I też w praktyce nikt tego nie chce. smile.gif ja miałbym lekki problem, bo auto było gazowane we Francji i żadnego dodatkowego kwitka nie miałem (poza adnotacją w DR). Jedyny ślad, to tabliczka znamionowa instalacji LPG nitowana to przedniego pasa. Do tego z oryginalnej instalacji został reduktor, rurka pod autem i wlew w błotniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Formalnie może wymagać. Też jest na to przepis.

A to ciekawe. Pewnie co diagnosta to inna interpretacja przepisów. Ja zawsze woziłem komplet kwitów i diagności za każdym razem brali tylko ten od butli bo tylko ten był wymagany. Na homologację nikt nawet nie spojrzał. Teraz to już nawet kwitu od butli nie wezmę bo SKP ma w systemie u siebie numer butli z datą legalizacji i diagnosta powiedział że jeśli u nich będzie przegląd to wystarczy sam dowód rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.