Skocz do zawartości

Ceramiczne klocki hamulcowe, za i przeciw.


Colliber

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie.

Ponieważ cena ceramicznych klocków hamulcowych oscyluje już tylko wokół 50% powyżej ceny standardu, zaczynam się zastanawiać nad sensem ich zakupu.

Jakie są jednak plusy dodanie i plusy ujemne stosowania klocków ceramicznych?

Producent zachwala bez pyłowość, ciszę i dłuższą trwałość.

A jak jest naprawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie.

> Ponieważ cena ceramicznych klocków hamulcowych oscyluje już tylko wokół 50% powyżej ceny standardu,

> zaczynam się zastanawiać nad sensem ich zakupu.

> Jakie są jednak plusy dodanie i plusy ujemne stosowania klocków ceramicznych?

> Producent zachwala bez pyłowość, ciszę i dłuższą trwałość.

> A jak jest naprawdę?

Nie paskudzenie felg to wielka zaleta. Rzeczywiście to działa.

Trwałość - nie ma mocnych i jak ma hamować, to coś musi się ścierać. Jak klocki się wolno ścierają, to tarcza się szybciej ściera.

Cisza - akurat piski z klocków zależą głównie od tego jak są zamocowane a nie jaki typ (z pewnymi wyjątkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie paskudzenie felg to wielka zaleta. Rzeczywiście to działa.

Dobrze wiedzieć.

> Trwałość - nie ma mocnych i jak ma hamować, to coś musi się ścierać. Jak klocki się wolno ścierają,

> to tarcza się szybciej ściera.

Ja bym to raczej podpiął pod "trudniej spalić"...

> Cisza - akurat piski z klocków zależą głównie od tego jak są zamocowane a nie jaki typ (z pewnymi

> wyjątkami).

Zawsze mi się wydawało, że piszczące klocki to przypalone klocki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a przypadkiem na piszczenie nie ma też wpływu skład mieszanki ciernej klocka?

Pośrednio i w niewielkim stopniu.

Piszczą gdy drżą w zacisku. To jedna przyczyna.

Druga to opiłki metalu, które dostają się między okładzinę a klocek i wbijają się w nią.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niby tak, niby nie... Podstawa jest sprawnosc zacisku, prowadnic, oczyszczenie jarzma przed

> montazem.... Malo kto to robi, a potem sa reklamacje i skargi ze klocki piszcza....

ostatnio miałem czyszczone zaciski/prowadnice, wszystko przesmarowane, nowe gumki przy cylinderku, wymieniany płyn hamulcowy, zamontowane nowe klocki ... i piszczą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach montuje do siebie do E46 na tył także wkrótce zdam relację,przednie mi strasznie pylą więc z tych ceramicznych pewnie będę mega zadowolony. zlosnik.gifok.gifPostawiłem na ATE,różnica w hurtowej cenie między nimi ,a zwykłymi to jedynie 50zł więc warto zaryzykować. ok.gifDo nacinanych Power-disców bym się zastanawiał ,ale do gładkiej tarczy to chyba nie ma nad czym-zakładać! palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.