Skocz do zawartości

klej do plastiku


exor

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to, że rozbierałem dziś częściowo konsolę środkową i okazało się, że niektóre mocowanie są naderwane nieco i ledwo się trzymają. Jakieśtam foto poglądowe poniżej.

W zasadzie to mógłbym użyć po prostu kropeki lub super glue, ale wydaje się, że jednak te elementy chociaż trochę pracują podczas jazdy i trochę elastyczne to musi być połączenie. Te kleje typu kropeka to raczej twarde spoiny robią.

Tak więc pytanie moje jest takie: jaki klej do tworzywa użyć? Jak rozpoznać jakiego rodzaju tworzywo sztuczne to jest? Będzie gdzieś to napisane na tych gratach? Nie powiem - jakieś znaczki i symbole są wybite na tych częściach, ale nie wiem co one oznaczają.

20130413_180810-800x600.jpg

20130413_181304-800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi o to, że rozbierałem dziś częściowo konsolę środkową i okazało się, że niektóre mocowanie są

> naderwane nieco i ledwo się trzymają. Jakieśtam foto poglądowe poniżej.

> W zasadzie to mógłbym użyć po prostu kropeki lub super glue, ale wydaje się, że jednak te elementy

> chociaż trochę pracują podczas jazdy i trochę elastyczne to musi być połączenie. Te kleje typu

> kropeka to raczej twarde spoiny robią.

> Tak więc pytanie moje jest takie: jaki klej do tworzywa użyć? Jak rozpoznać jakiego rodzaju

> tworzywo sztuczne to jest? Będzie gdzieś to napisane na tych gratach? Nie powiem - jakieś

> znaczki i symbole są wybite na tych częściach, ale nie wiem co one oznaczają.

Z tyłu powinieneś miec napisane, PP Polipropylen, PE Polietylen, ABS - ABS :-) poszukaj na kleju co klei a czego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niczym tego nie skleisz - tylko zgrzewanie; można to zrobić lutownicą.

Jak jest mozliwość to mozna skleić elementy z tworzywa klejem epoksydowym np. Distal , podkładając z drugiej strony kawałek cienkiej blachy stalowej aby powierzchnia łączenia była duża. Skleiłem w ten sposób trochę rzeczy i trzymają.

I jeszcze taki poradnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PE i PP to tworzywa, których kleje się nie imają. Można oczywiście pokombinować i zmatowić klejone miejsce papierem ściernym. Wtedy klej wniknie w zakamarki i na zasadzie mechanicznej adhezji dłużej potrzyma, ale to też prowizorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> można to zrobić lutownicą.

Dokładnie, zwykłą lutownicą transformatorową można takie rzeczy w miarę naprawić. Można uciąć trochę kawałków tego samego plastiku z niepotrzebnych miejsc, żeby mieć lekki naddatek. Wpychając grot lutownicy w pęknięcie można je połączyć bez zbędnego poszerzania pęknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> dodać acetonu...

Aceton nie rusza PP.

Tylko spawanie. Nawet specjalne kleje do PP nie trzymają zbyt mocno.

To materiał antyklejowy.

Cyjanoakryle jakoś tam sobie z nim radzą ale nie są to mocne spoiny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podłączę się

> a takie tworzywa to nie klei przypadkiem klej z pistoletu na gorąco? dobry w ogóle taki klej?

Kiedyś pisałem o tym. Kleić klei, ale wytrzymałość nie jest wielka, poza tym zaczyna mięknąć w 84C, więc nie zalecali kleić elementy które mogą sie silnie nagrzać w słońcu . Niketórzy montazyści alarmów samochodowych z lenistwa przyklejają nim centralki alarmów albo czujniki wstrzasowe i po jakimś czasie te elementy odpadają zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.