Skocz do zawartości

Klej aluminium do szkła ?


MarcG

Rekomendowane odpowiedzi

> Jeżeli dany silikon/klej utwardza się też bez UV to zapewne nie ciemność będzie miała znaczenie a

> czas, czyli np. z UV utwardza się 15 minut* a bez np. 2 godziny*

> * -- czas wzięty z czapy

Zapewne zależy od kleju. W tym zakresie mam doświadczenia z "plombami" dentystycznymi, bo trafiłem na dentystkę, która używała uszkodzonej lampy UV do ich utwardzania - dawała za mało światła. Skutek był taki, że wypełnienia nigdy do końca nie wiązały i po od kilku dni do kilku miesięcy wypadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapewne zależy od kleju. W tym zakresie mam doświadczenia z "plombami" dentystycznymi, bo trafiłem

> na dentystkę, która używała uszkodzonej lampy UV do ich utwardzania - dawała za mało światła.

> Skutek był taki, że wypełnienia nigdy do końca nie wiązały i po od kilku dni do kilku miesięcy

> wypadały.

Lampa do wypełnień nie jest na UV tylko normalne widzialne światło niebieskie. W starych lampach jego źródłem była najzwyklejsza żarówka halogenowa + filtr a nowszych odpowiednia dioda świecąca. Najczęstrzą przyczyną niedostatecznej polimeryzacji ( a właściwie polikondensacji) kompozytów jest nałożenie zbyt grubej warstwy(czyli lenistwo dentysty). Takie wypełnienia raczej kruszą się niż wypadają. Najczęstrzą przyczyną wypadania wypwłnień jest zabrudzenie śliną wytrawionej powierzchni zęba lub nadmierna obciążenie mechaniczne (duże wypełnienie trzymające sie małej powierzchni zęba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapewne zależy od kleju. W tym zakresie mam doświadczenia z "plombami" dentystycznymi, bo trafiłem

> na dentystkę, która używała uszkodzonej lampy UV do ich utwardzania - dawała za mało światła.

> Skutek był taki, że wypełnienia nigdy do końca nie wiązały i po od kilku dni do kilku miesięcy

> wypadały.

Wydaje mi się że wypełniacze dentystyczne to raczej muszą być dobrze utwardzane UV a nie pozostawione same sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lampa do wypełnień nie jest na UV tylko normalne widzialne światło niebieskie. W starych lampach

> jego źródłem była najzwyklejsza żarówka halogenowa + filtr a nowszych odpowiednia dioda

> świecąca.

Tamta pani się "wsypała", że im lampa upadła, złamał się szklany światłowód i go skleiły Kropelką, żeby ich właścicielka lecznicy nie obciążyła kosztami naprawy. zlosnik.gif Ile światła przechodziło przez taki styk to możesz sobie wyobrazić.

> Najczęstrzą przyczyną niedostatecznej polimeryzacji ( a właściwie polikondensacji)

> kompozytów jest nałożenie zbyt grubej warstwy(czyli lenistwo dentysty). Takie wypełnienia

> raczej kruszą się niż wypadają. Najczęstrzą przyczyną wypadania wypwłnień jest zabrudzenie

> śliną wytrawionej powierzchni zęba lub nadmierna obciążenie mechaniczne (duże wypełnienie

> trzymające sie małej powierzchni zęba)

Było wszystko - kruszenie i wypadanie. Po zmianie dentystów problem zniknął, od lat żadne wypełnienie mi się ani nie ukruszyło, ani nie wypadło. Niestety ze dwa zęby dzięki tamtej pani straciłem, bo przy każdej "naprawie" je tak orała, że wiele z nich w końcu nie zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.