Skocz do zawartości

Niski tył - przyczyną sprężyny?


tjsz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Co widze na drodze stilo MW, albo gdzieś na aukcjach to nie mogę odpuścić, że mój tak nisko stoi. Foto w załączniku.

Jadąc w 5 osób i z zamontowanym hakiem często potrafię zahaczyć o asfalt (mocowaniem haka).

Stało się to po pęknięciu sprężyny jakiś czas temu. Kupiłem wtedy KYB x2 i od tamtej pory już jest znacznie niżej....

Co można kupić aby znacznie podnieść tył? co polecacie? może ktoś z Was ma takie sprężyny ?

PS...

W bagażniku oprócz podstawowych rzeczy jest pusto wink.gif

post-146203-14352520096767_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież to jest wysoko ... eh ludzie to mają zawsze problemy jak założą aftermarket

> Daj gumy między zwoje to będzie wyżej

Oj uwierz to nie jest wysoko....moze tak wyglada...ale porownujac inne stilacze to ja cierpie srodze i ciagam jaja po podlodze wink.gif

O jakich gumach mowisz? gdzie to kupic i za ile?

ROZMAWIAMY O TYLE MW tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdzieś widziałem takie gumy ,ale to jest wieś tuning przecież grinser006.gif

Może inne stilony mają wzmocnione sprężyny ,albo nie mają butli 80L LPG wpysk.gif

Chociaż pamiętam jak kolega zamontował kyb sprężyny w bmw e36 , tył siedział ,a załadowany to ... wymienili jakieś takie poduszki tylne czy coś i się wóz podniósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś gdzieś widziałem takie gumy ,ale to jest wieś tuning przecież

> Może inne stilony mają wzmocnione sprężyny ,albo nie mają butli 80L LPG

> Chociaż pamiętam jak kolega zamontował kyb sprężyny w bmw e36 , tył siedział ,a załadowany to ...

> wymienili jakieś takie poduszki tylne czy coś i się wóz podniósł.

Czy wies tuning to nie powiedzialby....moze tymczasowe zastosowanie wink.gif....widze na allegro tego typu rzeczy....ale jaki rozmiar jest wlasciwy do MW na tyl? ile sztuk kupowac i jak sie to montuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spróbuj zapodać sprężyny 51795370, formalnie są to sprężyny do van'a, więc teoretycznie powinno być

> wyżej.

> Pozdrawiam BAS

Witam, nawiązując do tematu sprężyn tylnych to mam pytanie....wymieniłam amorki z tyłu przy Babarcie 2,4 ponieważ podczas jazdy na większej dziurze odchodził odgłos jakby dobijało mi do felgi,co to może być???sprężyna cała amorki nowe a nadal ten sam problem...czy sprężyny mogą "MIEĆ SWÓJ KRES"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, nawiązując do tematu sprężyn tylnych to mam pytanie....wymieniłam amorki z tyłu przy

> Babarcie 2,4 ponieważ podczas jazdy na większej dziurze odchodził odgłos jakby dobijało mi do

> felgi,co to może być???sprężyna cała amorki nowe a nadal ten sam problem...czy sprężyny mogą

> "MIEĆ SWÓJ KRES"??

Tuleje na belce wink.gif

A co do tematu to KYB na przód robi niższe niż fabryczne więc pewnie jest tak samo z tyłem. Kup ori i pewnie wróci do normy, z tym że cena zabija wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spróbuj zapodać sprężyny 51795370, formalnie są to sprężyny do van'a, więc teoretycznie powinno być

> wyżej.

> Pozdrawiam BAS

Wujek google nie widzi takiego nr sprezyn i alledrogo tez frown.gif. Gdzie tego szukac i jaka firme wybierac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wujek google nie widzi takiego nr sprezyn i alledrogo tez . Gdzie tego szukac i jaka firme

> wybierac?

Pytaj o te sprężyny Akuki lub Fiat-lancia-alfa ale obstawiam stan zawałowy po usłyszeniu ceny

wg katalogu cena to ok 530 zł, tamci dorzucą jeszcze rabat, ale obstawiam, że wyjdzie ok 450 zł/szt

Edit: sprężyna przednia do VAN'a w F-L-A kosztuje 330 zł, więc tylna powinna wyjść taniej więc musisz zadzwonić i się dopytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytaj o te sprężyny Akuki lub Fiat-lancia-alfa ale obstawiam stan zawałowy po usłyszeniu ceny

> wg katalogu cena to ok 530 zł, tamci dorzucą jeszcze rabat, ale obstawiam, że wyjdzie ok 450 zł/szt

Pytania poszly....

Wczoraj tanifiat z Ełku wycenil mi fabryczne sprezyny na 242zł/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledze adasch mam teraz "dupę" wyżej o 4cm.

Jak sie okazalo, dostalem sprezyny (wg katalogow OK) od wersji HB. Jeden zwój mniej.

Adasch poratowal mnie swoimi oryginalami i teraz mam super. Auto z pelnym bagaznikiem jest i tak 1cm wyzej niz na starych sprezynach bez obciazenia....

Tak bylo na pusto:

08042013544.th.jpg

Tak jest na pusto:

22042013555.th.jpg

a taka roznica w sprezynach: po lewej nowa org od Adasch'a po prawej KYB niby do MW ktora jezdzila niecale 2 lata:

22042013553.th.jpg

Adasch - wpadaj na Mazury wypiemy 20.GIFpub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cieszy mnie, że auto wróciło do normy. W 5dr się nie sprawdziły - auto za wysoko. Obecnie mam jak wiesz idealny setup pod względem wysokości i dobry pod względem prowadzenia.

mam jeszcez trochę springów w garage grinser006.gif

na pewno kyb przód uzywane 6mc i mogę oddać za 50 plus przesyłka. Dzięki częściom i modyfikacjom z roku 2006 auto stoi równo. BTW, będę robił wyprzedaż garażową, mam opony michelin 5mm+ 205/55r16 3+2 oddam za gosze i wiele innej graciarni kupowanej do modój ajk np 3 zastawy manetek kierunkowskazów w tym jedna z przełącznikiem świateł automatycznych w przypadku chciejstwa sensora deszczu.

jak ktoś coś chce to proszę o pw bo nie rozumę tego forum-kuriozum podwzgędem formy - nigdy nie dostaje info, że ktoś odpowiedział, generalnie layout forum to tragediai dlatego go nie używam.

p.s.

może ktoś chce środek turbo? 92% szczelności i wydajności ale wyło i kupiłem nowe. W moim ośka ma skrzywienie 0,06mm i dlatego wyje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Dzieki koledze adasch mam teraz "dupę" wyżej o 4cm.

> Jak sie okazalo, dostalem sprezyny (wg katalogow OK) od wersji HB. Jeden zwój mniej.

> Adasch poratowal mnie swoimi oryginalami i teraz mam super. Auto z pelnym bagaznikiem jest i tak

> 1cm wyzej niz na starych sprezynach bez obciazenia....

Ja też jestem po wymianie sprężyn, kupiłem używane oryginalne, kropki zielona+fioletowa. Fabryczne miały kropki żółta+brązowa.

Jako ciekawostkę powiem, że fabryczne sprężyny miały wysokość 330mm i 7 zwojów, zaś te co kupiłem 364mm oraz 7,5 zwoja.

Teraz wysokość od ziemi do nadkola to ~70cm na kołach 15" - minimalnie wyżej niż poprzednio, ale wydaje mi się że jest bardziej miękko.

Wymiana banalna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.