Skocz do zawartości

Zaczynają się problemy z nadmuchem w focus'ie mk2 FL


komor

Rekomendowane odpowiedzi

Włączając klimę z kratek po stronie pasażera leci piękne, zimne powietrze.

Z kratek po stronie kierowcy leci zwykłe powietrze z zewnątrz.

Czy ktoś kuma co się dzieje?

Dodam, że dzieje się tak raz na 2 odpalenia klimy, raz wszystko działa jak trzeba, raz nie działa i dmucha cieplejszym powietrzem spineyes.gif

W wyposażeniu klimatyzacja DEATC - automatyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cos nie tak pewnie z klapami, a dokładniej z silniczkiem którymś do sterowania nimi. Sprawdź czy

> jest opcja samodzielnej diagnozy klimy (jakas kombinacja klawiszy na panelu klimy, ktory

> uruchamia autodiagnostyke).

Ty jesteś specem, pomóż, ja tylko umiem prowadzić auto i to nie wychodzi mi idealnie hehe.gif

PS.

Zrobiłem wyrównanie temperatur, poprzez ustawienie na max i na min po chwili, chwilo zaczęło wszystko już dobrze działać, może coś się rozkalibrowało, bo dzisiaj zaczęło u mnie dmuchać zimnym a u pasażera ciepłym zlosnik.gif

Zobaczymy w następnych dniach czy będzie wszystko ok grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty jesteś specem, pomóż, ja tylko umiem prowadzić auto i to nie wychodzi mi idealnie

> PS.

> Zrobiłem wyrównanie temperatur, poprzez ustawienie na max i na min po chwili, chwilo zaczęło

> wszystko już dobrze działać, może coś się rozkalibrowało, bo dzisiaj zaczęło u mnie dmuchać

> zimnym a u pasażera ciepłym

> Zobaczymy w następnych dniach czy będzie wszystko ok

U mnie było tak samo i wymieniłem filtr przeciwpyłkowy. Był cały zasyfiony. Filtr jest obok pedałów. Trzeba zdjąć pedał gazu, żeby go wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety... patent zrobili Dostęp nie jest zbyt wygodny

W sumie wszystko zajęło mi 15 minut. Nie ma tragedii, ale jak nasłuchałem się w jednym serwisie o dostępie, to bałem się brać za wymianę.

Okazuje się, że pedał jest elektroniczny, więc wisi na wtyczce po odkręceniu, a cała robota nie jest taka zła. Przynajmniej nie uszkodzi się szyby przy ściąganiu podszybia jak w niektórych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie było tak samo i wymieniłem filtr przeciwpyłkowy. Był cały zasyfiony. Filtr jest obok

> pedałów. Trzeba zdjąć pedał gazu, żeby go wyjąć.

rzecz w tym że filtr był wymieniany jakoś w styczniu, wszystko było ok wink.gif

Fakt, wymieniał to zaufany serwis a nie osobiście, ale wątpię żeby coś tam napsuli. Zobaczymy jak teraz będzie, jak coś to podjadę do nich i obadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rzecz w tym że filtr był wymieniany jakoś w styczniu, wszystko było ok

> Fakt, wymieniał to zaufany serwis a nie osobiście, ale wątpię żeby coś tam napsuli. Zobaczymy jak

> teraz będzie, jak coś to podjadę do nich i obadamy.

Może go nieprawidłowo włożyli, bo dostęp jest troszkę utrudniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie wszystko zajęło mi 15 minut. Nie ma tragedii, ale jak nasłuchałem się w jednym serwisie o

> dostępie, to bałem się brać za wymianę.

No właśnie się zastanawiam czy zrobić sobie to samemu czy jak będę czyścił klimę to przy okazji w warsztacie zlecić. Jak mówisz, że jednak nie jest tak źle to może się zdecyduję zlosnik.gif

W każdym razie jeszcze ponarzekam zlosnik.gif bo w fieście żony to się otwiera maskę, potem dwa zatrzaski, wyjmuje stary filtr, wkłada nowy, zamyka zatrzaski, zamyka maskę i jest po sprawie - i zajmuje mi to tyle ile napisanie tego postu hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to przy foce zrozumiesz znaczenie słowa - gimnastyka

> najfajniejsze że te śruby co trzymają pedał nie puszczają po poluzowaniu... cały czas dają opór

> podczas odkręcania....

O widzisz - dobrze wiedzieć ok.gif

Ale i tak chyba zrobię to w warsztacie przy okazji sprawdzenia klimy - tak coś czuję, że moje lenistwo zwycięży hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O widzisz - dobrze wiedzieć

> Ale i tak chyba zrobię to w warsztacie przy okazji sprawdzenia klimy - tak coś czuję, że moje

> lenistwo zwycięży

Zrób sam ... jak odsuniesz na maksa fotel kierowcy i podniesiesz kierownicę, to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może będziesz miał satysfakcję, że coś naprawiłeś

ooo nie ma bata zlosnik.gif

próbowałem, ale z oczkowymi kluczami poległem, nie dość że ledwo doszedłem do drugiej śruby 10 przy gazie to przy filtrze 8 nie pasuje, chyba 7 tam jest a takiej nie mam hehe.gif

Mimo wszystko gość w serwisie powiedział, że film wkładał starannie, wie, że mogą być to klapy, z racji wcześniejszego bum w poniedziałek działamy pod tym kątem, niech sprawdzą czy to ich wina, że coś przeoczyli wink.gif

Może uda się bez problemowo to rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ooo nie ma bata

> próbowałem, ale z oczkowymi kluczami poległem, nie dość że ledwo doszedłem do drugiej śruby 10 przy

> gazie to przy filtrze 8 nie pasuje, chyba 7 tam jest a takiej nie mam

> Mimo wszystko gość w serwisie powiedział, że film wkładał starannie, wie, że mogą być to klapy, z

> racji wcześniejszego bum w poniedziałek działamy pod tym kątem, niech sprawdzą czy to ich

> wina, że coś przeoczyli

> Może uda się bez problemowo to rozwiązać.

Nie no, jakbyś powiedział, że masz tylko oczkowe, to bym Ci odradzał zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Byłem dzisiaj na diagnostyce zlosnik.gif

Okazało się że facet bierze tester od klimy i zaczyna sprawdzać cały układ, stwierdził, że może być to wina czynnika i faktycznie, niby napełniany w listopadzie na full a po zimie prawie bez pracy sprężarki spierdzieliło 50% prawie smirk.gif

Gdzieś jest nieszczelność, choć lookał 10 minut i nic nie znalazł, albo ktoś mi kradnie czynnik po nocach.

Koszt przywrócenia parcha do jazdy: 150 zł - VAT wink.gif

Zobaczymy czy to było to, bo inaczej sprzedaje foke grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem dzisiaj na diagnostyce

> Okazało się że facet bierze tester od klimy i zaczyna sprawdzać cały układ, stwierdził, że może być

> to wina czynnika i faktycznie, niby napełniany w listopadzie na full a po zimie prawie bez

> pracy sprężarki spierdzieliło 50% prawie

> Gdzieś jest nieszczelność, choć lookał 10 minut i nic nie znalazł, albo ktoś mi kradnie czynnik po

> nocach.

> Koszt przywrócenia parcha do jazdy: 150 zł - VAT

> Zobaczymy czy to było to, bo inaczej sprzedaje foke

UV nie robił, żeby zobaczyć wycieki?? Ja z full przeglad u kolegi z AK (uzupełnianie, UV, ozon itp.) zapłaciłem 180zł brutto i trwało to prawie 3h

Z tego co mówił mi gość, który pracował w serwisie w Foce standardem jest ubytek ok 0,1 czynnika na rok jak jest wszystko sprawne (0,6 to całkowita pojemność układu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> UV nie robił, żeby zobaczyć wycieki??

Pewnie, że robił, pierwszy raz ktoś przy przeglądzie klimy zaczął brać się do tego porządnie, ozon też pościł choć mówiłem, że szkoda czasu powiedział, że trzeba porządnie robić a nie byle jak old.gif

Zobaczymy czy to to, jeśli znowu coś się zacznie sra..... chrzanić to podjadę do niego i uszczelnimy układ, mówił, że wtedy powinno pomóc na ubytki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Zobaczymy czy to to, jeśli znowu coś się zacznie sra..... chrzanić to podjadę do niego i

> uszczelnimy układ, mówił, że wtedy powinno pomóc na ubytki!

No i problem powrócił jakiś czas temu, więc jeszcze raz badanie ilości czynnika, jeśli będzie wporzo to diagnostyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i problem powrócił jakiś czas temu, więc jeszcze raz badanie ilości czynnika, jeśli będzie

> wporzo to diagnostyka!

jak masz za malo czynnika klima nie dziala. A nie daje efektu chlodzenia z jednej strony a grzania z drugiej. Ja z takim problemem spotkalem sie w citroenie c4 tam do wymiany byl zawor za schowkiem. W wypadku focusa moze byc podobnie.

Proponuje wybrac sie do kogos kto zna sie na tym co robi a nie ma tylko automat podlacza go i na tym sie konczy jego rola. Szkoda kasy na takie wizyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak masz za malo czynnika klima nie dziala. A nie daje efektu chlodzenia z jednej strony a grzania

> z drugiej. Ja z takim problemem spotkalem sie w citroenie c4 tam do wymiany byl zawor za

> schowkiem. W wypadku focusa moze byc podobnie.

> Proponuje wybrac sie do kogos kto zna sie na tym co robi a nie ma tylko automat podlacza go i na

> tym sie konczy jego rola. Szkoda kasy na takie wizyty.

Być może dzisiaj pojadę i powiem, że czynnik ściąga za free, bo nie będę płacić drugi i raz i oczywiście ponownie poproszę diagnostykę, skoro gość się upierał to nie wykluczone że będzie robić za darmo, przyjechałem z konkretnym problemem i w konkretnym celu, to że chciał pierw zrobić sobie serwis klimy to już na jego niekorzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja z takim problemem spotkalem sie w citroenie c4 tam do wymiany byl zawor za

> schowkiem. W wypadku focusa moze byc podobnie.

No i być może zrobione.

Czujnik temperatury przy filtrze czy jakoś tak był ponoć mega zasyfiony i tutaj prawdopodobnie pojawiały się błędy, ale przy diagnostyce nie wykazało żadnych błędów. Pojeździmy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.