Skocz do zawartości

Zabezpieczenie okna przed kotem


murzynek

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś dobrego rozwiązania uniemożliwiającego wyjście kota przez otwarte/uchylone okno. smile.gif

Czy ktoś ma jakieś sprawdzone patenty na:

1. Okno dachowe

2. Okno balkonowe

3. Okno "zwykłe"

Najbardziej interesują mnie zabezpieczenia montowane od wewnętrznej strony okna.

Będę wdzięczny za porady i sugestie. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam jakiegoś dobrego rozwiązania uniemożliwiającego wyjście kota przez otwarte/uchylone okno.

> Czy ktoś ma jakieś sprawdzone patenty na:

> 1. Okno dachowe

> 2. Okno balkonowe

> 3. Okno "zwykłe"

> Najbardziej interesują mnie zabezpieczenia montowane od wewnętrznej strony okna.

> Będę wdzięczny za porady i sugestie.

Wejdź sobie np. na zooplus.pl tam masz cały dział zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam jakiegoś dobrego rozwiązania uniemożliwiającego wyjście kota przez otwarte/uchylone okno.

> Czy ktoś ma jakieś sprawdzone patenty na:

> 1. Okno dachowe

> 2. Okno balkonowe

> 3. Okno "zwykłe"

> Najbardziej interesują mnie zabezpieczenia montowane od wewnętrznej strony okna.

> Będę wdzięczny za porady i sugestie.

Ja tak troche przewrotnie wink.gif A po co? Jak wyskoczy, to kota sprawa - w koncu ma niezalezna nature wink.gif

Moj kot sobie wylazi swobodnie na balkon (4 pietro), ale ma lek wysokosci i na barierke nie wskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam jakiegoś dobrego rozwiązania uniemożliwiającego wyjście kota przez otwarte/uchylone okno.

> Czy ktoś ma jakieś sprawdzone patenty na:

> 1. Okno dachowe

> 2. Okno balkonowe

> 3. Okno "zwykłe"

> Najbardziej interesują mnie zabezpieczenia montowane od wewnętrznej strony okna.

> Będę wdzięczny za porady i sugestie.

Po co takiego drogiego kota kupowałeś. 270751858-jezyk.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tak troche przewrotnie A po co? Jak wyskoczy, to kota sprawa - w koncu ma niezalezna nature

> Moj kot sobie wylazi swobodnie na balkon (4 pietro), ale ma lek wysokosci i na barierke nie

> wskakuje.

Raz wskoczy i będzie po kocie tylko wtedy będzie za późno na refleksję.

Ja mam siatkę na parterze m.in dlatego żeby potem nie znaleźć kota rozjechanego albo spalonego przez jakiś popaprańców, bo moje koty są ufne.

Dziecko też ma niezależną naturę, a nie pozwalasz mu robić wszystkiego co sobie wymyśli, kot podobnie nie jest w stanie przewidzieć konsenwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raz wskoczy i będzie po kocie tylko wtedy będzie za późno na refleksję.

> Ja mam siatkę na parterze m.in dlatego żeby potem nie znaleźć kota rozjechanego albo spalonego

> przez jakiś popaprańców, bo moje koty są ufne.

> Dziecko też ma niezależną naturę, a nie pozwalasz mu robić wszystkiego co sobie wymyśli, kot

> podobnie nie jest w stanie przewidzieć konsenwencji.

Nie porównuj dziecka do głupiego futrzaka, no sorry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twierdzisz, że podejmując się opieki nad zwierzęciem nie ponosisz za nie odpowiedzialności? Kot to

> zabawka jak wypadnie i się zabije weźmiesz następnego?

Kot to jest kot czyli jest głupi. Można podjąć jakieś tam środki zaradcze ale bez przesady, koty są tak głupie że najczęściej krzywda im się dzieje na ich własne żądanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twierdzisz, że podejmując się opieki nad zwierzęciem nie ponosisz za nie odpowiedzialności? Kot to

> zabawka jak wypadnie i się zabije weźmiesz następnego?

W przypadku mojego kota mam wrazenie, ze to raczej umowa najmu bezplatnego, za to z wiktem i opierunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej bez wychodzenia na balkon.

To tak jak ktoś wyżej pisał moskitiery, tylko dobrze pooglądać jak są mocowane żeby kot tego nie wypchnął. Zależy też od kota i jego determinacji żeby narozrabiać.

Jeśli chcesz zabezpieczyć lufcik to można kupić coś takiego

3581_trixie_schutzgitter_fuer_kippfenster_09_2012_7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To tak jak ktoś wyżej pisał moskitiery, tylko dobrze pooglądać jak są mocowane żeby kot tego nie

> wypchnął. Zależy też od kota i jego determinacji żeby narozrabiać.

Będę musiał kupić bardzo trwałe zlosnik.gif

> Jeśli chcesz zabezpieczyć lufcik to można kupić coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będę wdzięczny za porady i sugestie.

My zabezpieczaliśmy balkon żeby szczeniak nie wypadł i wybraliśmy jakąś siatkę przeciw kretom smile.gif Przejedź się do sklepu typu Castorama lub centrum ogrodnicze i popatrz na różne rodzaje siatek. Tylko nie na ich zastosowanie i opisy, a wygląd smile.gif Nam jak napisałam najbardziej odpowiadała siatka przeciw kretom, bo jest mało widoczna, ma oczka (około 2-3 cm i jest mocna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raz wskoczy i będzie po kocie tylko wtedy będzie za późno na refleksję.

> Ja mam siatkę na parterze m.in dlatego żeby potem nie znaleźć kota rozjechanego albo spalonego

kiedyś mieszkałem w wieżowcu na 11p sąsiedzi na 10p mieli futrzaka który lubił spacerować po balustradzie. I sierściuchowi spodobało się latanie pierwszy skok przeżył żadnych obrażeń na dole były ogródki może na jakimś krzaku wylądował, drugiego skoku nie przeżył rozbił się na studni telekomunikacyjnej, która wystawał ponad glebę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będę musiał kupić bardzo trwałe

> > Jeśli chcesz zabezpieczyć lufcik to można kupić coś takiego

w przyszły tygodniu w lidlu są moskitiery takie z ramką , jak siatka będzie za słaba to w te ramki możesz sobie jakąś mocniejszą wstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na kocich forach czytałem, że takie plastikowe potrafią koty rozwalić zębami/pazurami - i polecaja

> metalowe siatki w Casto + sruby rzymskie i na wymiar samemu dopasowac

Moje siatki są twarde. Zębami nie podejdzie.

Moja kocica kabelek dwużyłowy tnie niczym sekator smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukam jakiegoś dobrego rozwiązania uniemożliwiającego wyjście kota przez otwarte/uchylone okno.

> Czy ktoś ma jakieś sprawdzone patenty na:

> 1. Okno dachowe

> 2. Okno balkonowe

> 3. Okno "zwykłe"

> Najbardziej interesują mnie zabezpieczenia montowane od wewnętrznej strony okna.

> Będę wdzięczny za porady i sugestie.

ja mam moskitiere na ramce plastikowej z siatka od 4 lat i jest ok kot w domu siedzi przy otwartym oknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tak troche przewrotnie A po co? Jak wyskoczy, to kota sprawa - w koncu ma niezalezna nature

> Moj kot sobie wylazi swobodnie na balkon (4 pietro), ale ma lek wysokosci i na barierke nie

> wskakuje.

kolegi kot wogóle nie wychodził na balkon. siadał w drzwiach i tyle.

któregoś dnia znalazł go pod balkonem - spadł z 8 piętra.

jak to wytłumaczyć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolegi kot wogóle nie wychodził na balkon.

> któregoś dnia znalazł go pod balkonem - spadł z 8 piętra.

> jak to wytłumaczyć ??

No cóż, samobójstwo można raczej wykluczyć oslabiony.gif mój kot nr 1. dwa razy wypadł z okna z 1. piętra z miękkim lądowaniem w rabatkach, więc nic mu się nie stało poza lekkim zdezorientowaniem. Po prostu kiedy "zwietrzył" ptaka lub też motylka - żadne przeszkody dla niego nie istniały, zdrowy rozsądek go opuszczał i tyle...

Od tego czasu już nie wychodzi na parapet, razem z resztą gromadki mają do dyspozycji osiatkowany balkon długości 5,8mb, wychodzą oknem kuchennym, wchodzą balkonowym... spineyes.gifwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomysły. smile.gif

Temat 2 i 3 jest w sumie rozwiązany.

Zostaje temat okna dachowego. Znalazłem kilka rozwiązań, w zasadzie to jedno i to samo wszędzie , czyli ramka z siatką. Rozwiązanie, którego nie chciał bym robić.

Nie jest to jednak niezbędne w tym momencie, więc chyba okno zostanie tak jak jest teraz.

Chyba, że ktoś ma jakiś inny sprawdzony sposób. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.