Skocz do zawartości

Budujemy z AK


AkuQ

Rekomendowane odpowiedzi

nie no oczywiście cały strop lany z betonu. docieplasz to i nie ma przede wszystkim tendencji do pekania . taniej dzielisz bo styropianem i na to klej lub wylewka . rozwiązanie dobre ale pod warunkiem rezygnacji z okien dachowych znaczy polaciowych bo oczywiście można i dwa mam ale przypominają otwory szczelnicze 55 cm głębokości do szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapewne dlatego, że skoro są szczelnie zamknięte to pleśni też nie widać

ok.gifhehe.gif

Tak sobie czytam ten wątek i taka refleksja mnie naszła: nie uwierzylibyście jakie cuda i udziwnienia potrafią sobie inwestorzy urządzić tylko dlatego, że im tak w Internecie powiedzieli.

hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sobie czytam ten wątek i taka refleksja mnie naszła: nie uwierzylibyście jakie cuda i

> udziwnienia potrafią sobie inwestorzy urządzić tylko dlatego, że im tak w Internecie

> powiedzieli.

ja już się przekonałem, że przy budowie trzeba przede wszystkim być asertywnym. Każdy jest specem, każdy ma swoje teorie, każdy doradza najlepiej jak umie. Bo jego to nic nie kosztuje zlosnik.gif Nie mówiąc już o mądrościach internetowych. Nauczyłem się już chyba filtrować te informacje. Trzeba wiedzieć czego się chce, mieć odpowiednie podejście do opinii innych, a wtedy nawet z informacji przeczytanych w internecie da się wyciągnąć coś pożytecznego dla siebie zlosnik.gif

BTW: wczoraj skończyli mi murować parter. Teraz płyta yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sobie czytam ten wątek i taka refleksja mnie naszła: nie uwierzylibyście jakie cuda i

> udziwnienia potrafią sobie inwestorzy urządzić tylko dlatego, że im tak w Internecie

> powiedzieli.

Nie uwierzysz, jak na odpieprz i pomijajac najwazniejsze rzeczy budowlancy potrafia budowac, tylko dlatego, ze tak buduja juz 20 lat.

Jesli na wydziale budownictwa PWr na porzadku dziennym wykladaja o szczelinie wentylacyjnej, a i naciska na to zarowno architekt, jak i kierownik budowy, to ja wole im wierzyc, niz "fachowcom", co 20 lat buduja bez wentylacji. A podplesniale krokwie widzialem na wlasne oczy i to nie raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie uwierzysz, jak na odpieprz i pomijajac najwazniejsze rzeczy budowlancy potrafia budowac, tylko

> dlatego, ze tak buduja juz 20 lat.

Uwierzę, bo parę budów już widziałem. zlosnik.gif

> Jesli na wydziale budownictwa PWr na porzadku dziennym wykladaja o szczelinie wentylacyjnej, a i

> naciska na to zarowno architekt, jak i kierownik budowy, to ja wole im wierzyc, niz

> "fachowcom", co 20 lat buduja bez wentylacji. A podplesniale krokwie widzialem na wlasne oczy

> i to nie raz.

Ale ja się nie odnosiłem do wentylacji tylko ogólna uwaga to była. Potrzeba wentylacji ocieplenia jest oczywista przecież.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mieszkam w takowym krytym blachą-dla mnie problemu nie ma, natomiast in plus-tylko trochę słońca i

> sam się odśnieża w zimie.

> Przyjemność z nie moknięcia/nie marznięcia w zimie plus powierzchnia nad garażem nie rekompensuje

> tego, że trzeba to ogrzać?

> Jeszcze ten wchodzi w grę jako rozsądek z funkcjonalnością.

> Schody na górę aż tak bardzo dają się we znaki?

zobacz sobie ich propozycje może ci się coś spodoba www.galeriadomow.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zobacz sobie ich propozycje może ci się coś spodoba www.galeriadomow.pl

No i prawdopodobnie koniec dywagacji. Byłem u projektanta, domek będzie rysowany od podstaw, natomiast będzie to Juliusz tylko ze zmianami, będzie 60cm szerszy by schody na górę zrównały się ze ścianką, by całe życie nie potykać się o stopień wchodzący do salonu, łazienka na dole będzie większa, spiżarka będzie pod schodami, garaż będzie wydłużony po 40cm z każdej strony i 40cm w szerokości, w ten sposób po zamianie okna z drzwiami do wejścia do pomieszczenia gospodarczego, i przesunięciu drzwi pom gosp-garaż zwiększy się znacznie wielkość i funkcjonalność "kotłowni". Reszta w sumie bez zmian, budynek w odbiciu lustrzanym będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja też po konsultacjach z architektem poszerzyłem garaż w gotowym projekcie. I to była

> najważniejsza zmiana, reszta to kosmetyka, przecież na schodach się i tak zmieszczę

W tym moim projekcie nie chodzi o zmieszczenie się tylko o funkcjonalność, 1 stopień wystaje poza ściankę działową, czyli wchodzi do salonu, między kominkiem a ścianką jest 1m więc nie za szeroko i trzeba by było całe życie zwracać uwagę na to, by nie wywinąć orła przez ten stopień, nie mówiąc już o dzieciach, dlatego schodki dzięki poszerzeniu budynku schowają się na równi ze ścianką działową. Po co mam mieć coś co mi będzie przeszkadzało, jak mogę to wyeliminować w fazie projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym moim projekcie nie chodzi o zmieszczenie się tylko o funkcjonalność, 1 stopień wystaje poza

> ściankę działową, czyli wchodzi do salonu, między kominkiem a ścianką jest 1m więc nie za

> szeroko i trzeba by było całe życie zwracać uwagę na to, by nie wywinąć orła przez ten

> stopień, nie mówiąc już o dzieciach, dlatego schodki dzięki poszerzeniu budynku schowają się

> na równi ze ścianką działową. Po co mam mieć coś co mi będzie przeszkadzało, jak mogę to

> wyeliminować w fazie projektu.

ja wielkich wymagań co do domu nie miałem. Miałem kilka punktów, które wiedziałem, że mają być spełnione i tyle. Jednym z nich była oddzielna klatka schodowa, a nie schody w salonie, jak to dzisiaj jest modne. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja wielkich wymagań co do domu nie miałem. Miałem kilka punktów, które wiedziałem, że mają być

> spełnione i tyle. Jednym z nich była oddzielna klatka schodowa, a nie schody w salonie, jak to

> dzisiaj jest modne.

Masz rację, a ze schodami w salonie, to podobają mi się i owszem, ale takie bezbarierkowe i każdy stopień pojedyńczo mocowany do ściany, optycznie zwiększają przestrzeń w domu, bo widać co za nimi, nie są "ciężkie" dla oka, no ale dla mnie zupełnie nie funkcjonalne, trzeba pomyśleć, czy jak złamię nogę lub na starość będę miał schorowane stawy czy dam radę wgramolić się po takich schodach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.