Skocz do zawartości

[L] Samodzielne odgrzybianie parownika klimatyzacji


Piotr_M

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was bawił się w samodzielne odgrzybianie klimy w Lacetti?

Jak wygląda dostęp do parownika? Jest dojście przez otwór po filtrze kabinowym?

W poprzednim aucie miałem temat "obcykany" - wiedziałem gdzie i jak głęboko trzeba wsadzić rurkę, by napsikać na parownik, obecne auto wciąż poznaję. Podpowiecie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ktoś z Was bawił się w samodzielne odgrzybianie klimy w Lacetti?

> Jak wygląda dostęp do parownika? Jest dojście przez otwór po filtrze kabinowym?

> W poprzednim aucie miałem temat "obcykany" - wiedziałem gdzie i jak głęboko trzeba wsadzić rurkę,

> by napsikać na parownik, obecne auto wciąż poznaję. Podpowiecie coś?

Z tego co pamiętam, to po wyjęciu filtra czuć było jakieś żebrowanie - parownik czy nagrzewnica? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.....Klima w moim aucie działa ale jakoś głośno. Zauważyłem że od spodu kruszy się chłodnica klimy raczej ze starości bo auto nie było uszkodzone. Jeśli uzupełnię układ czynnikiem i klima będzie działać cicho i wydajnie to moge to tak zostawić ???? Czy ewent. dużo jest roboty przy wymianie takiej chłodnicy w nubirze II 1,8 ??? Może jakieś porady i manuale znajdę w tym temacie ??? Będę wdzięczny za każdą radę i pomoc.....pzdr.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podepnę się pod temat.....Klima w moim aucie działa ale jakoś głośno. Zauważyłem że od spodu kruszy

> się chłodnica klimy raczej ze starości bo auto nie było uszkodzone. Jeśli uzupełnię układ

> czynnikiem i klima będzie działać cicho i wydajnie to moge to tak zostawić ???? Czy ewent.

> dużo jest roboty przy wymianie takiej chłodnicy w nubirze II 1,8 ??? Może jakieś porady i

> manuale znajdę w tym temacie ??? Będę wdzięczny za każdą radę i pomoc.....pzdr.....

Ale klima chłodzi?

U mnie w Lacetti sprężarka też głośno chodziła, ale chłodziła, więc nie przejmowałem się smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co pamiętam, to po wyjęciu filtra czuć było jakieś żebrowanie - parownik czy nagrzewnica?

Zacząłem jednak od Aveo żony. Faktycznie tuż za filtrem jest nagrzewnica. Nie mam zatem pomysłu jak się dobrać do parownika. Pewnie zostanie ozonowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podepnę się pod temat.....Klima w moim aucie działa ale jakoś głośno. Zauważyłem że od spodu kruszy

> się chłodnica klimy

Jak działa głośno (buczy, wyje) to najprawdopodobniej sprężarka się kończy. Ja bym zrobił wymianę czynnika i oleju z jakiegoś grouponu żeby nie ładować się w koszty (w ub. roku robiłem w obu autach za 60 zł taka operację) jak nadal będzie głośno to dni sprężarki są policzone. Chłodnica też pewnie następnej zimy nie przetrzyma jak już się z niej sypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zacząłem jednak od Aveo żony. Faktycznie tuż za filtrem jest nagrzewnica. Nie mam zatem pomysłu jak

> się dobrać do parownika. Pewnie zostanie ozonowanie...

no u mnie po wyjęciu filtra jest parownik wiec jakie aveo ma Twoja zona ?

ja swój parownik czyszczę co roku za pomocą takiej pianki :

http://allegro.pl/motip-najlepszy-odgrzybiacz-klimatyzacji-254-i3209012235.html

wsadzam rurkę i powoli wyjmuje, wydostająca się pina ladnie rozchodzi sie po parowniku i czyści , to samo później w kanalach wywiewnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no u mnie po wyjęciu filtra jest parownik wiec jakie aveo ma Twoja zona ?

> ja swój parownik czyszczę co roku za pomocą takiej pianki :

> http://allegro.pl/motip-najlepszy-odgrzybiacz-klimatyzacji-254-i3209012235.html

> wsadzam rurkę i powoli wyjmuje, wydostająca się pina ladnie rozchodzi sie po parowniku i czyści ,

> to samo później w kanalach wywiewnych

Ma T255. Mówisz zatem, że to co wziąłem za nagrzewnicę było w rzeczywistości parownikiem? facepalm%5B1%5D.gifzlosnik.gif

I że da się tam wsunąć rurkę i napsikać pianki? Wydawało mi się, że "to coś" wypełnia szczelnie całą przestrzeń przylegającą do filtra, ale może nie byłem zbyt uważny. Powtórzę obserwacje. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma T255. Mówisz zatem, że to co wziąłem za nagrzewnicę było w rzeczywistości parownikiem?

> I że da się tam wsunąć rurkę i napsikać pianki? Wydawało mi się, że "to coś" wypełnia szczelnie

> całą przestrzeń przylegającą do filtra, ale może nie byłem zbyt uważny. Powtórzę obserwacje.

to co widać po wyjęciu filtra to jest parownik, zaś nagrzewnicy nie widać, jest ona głęboko pod kokpitem, polecam do czyszczenia piankę która pod wpływem powietrza się rozrasta i dociera w każde miejsce parownika, w te jego żeberka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lacetti nie polecam nic wstrzykiwać w otwory wentylacyjne (na 100% ten od kierowcy, inne pewnie też), bo kanał wentylacyjny idzie "w górę" i płyn z piany kapie na np. Skrzynkę bezpieczników, lub radio.

Wczoraj dostawałem się do licznika i obejrzałem kanał od kierowcy,

Może uda mi się wrzucić foto to będzie trochę widać.

post-146801-14352520246038_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.