Skocz do zawartości

[Lanos] Parownik Lovato - który komplet do regeneracji ?


Rumcajs997

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Jako ze Lanos na tym parowniku zrobil chyba z ponad 100.000km i ma z 10lat bez problemow (silnik 1.5 8v - przebieg 164.000), to ma prawo sie juz zaczac sypac. Ostatnio po pierwsze pali wiecej, a po drugie raz na jakis czas sa jakies szarpniecia na gazie przy ruszaniu. Generalnie tez czuje przy przyspieszaniu takie jakby delikatne braki mocy, "niepewność". Na benzynie zero problemów.

Stawiam na membrany, bo po tym przebiegu mysle ze mogly sie juz wyrobic. No i tu pytanie, po pierwsze ktore sa coś warte, sprawdzone i nadaja sie do regeneracji, bo na allegro sa widze rozne. No a drugie pytanie, to ktore beda pasowac do mojego parownika, tutaj fotki:

20130429_112417.jpg 20130429_112428.jpg 20130429_112500.jpg

20130429_112510.jpg 20130429_112520.jpg 20130429_112623.jpg

Z gory dzieki za polecenie jakiegos sprawdzonego sprzedawcy i dobrego zestawu do regeneracji. Sama regeneracje sprobuje zrobic wg. tego opisu - http://arbiter.pl/galeria/lovato-regeneracja - bo widze ze gosciu opisal to dosyc fajnie. Jesli macie cos lepszego, to z gory dzieki za linka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stawiam na membrany, bo po tym przebiegu mysle ze mogly sie juz wyrobic.

Kiedy ostatnio spuszczałeś syf (wykręcałeś tę plastikową śrubę na samym dole parownika)?

> pierwsze ktore sa coś warte, sprawdzone i nadaja sie do regeneracji,

Oryginalny zestaw naprawczy.

> rozne. No a drugie pytanie, to ktore beda pasowac do mojego parownika,

W homologacji masz wpisany model parownika - do niego szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedy ostatnio spuszczałeś syf (wykręcałeś tę plastikową śrubę na samym dole parownika)?

> Oryginalny zestaw naprawczy.

> W homologacji masz wpisany model parownika - do niego szukaj.

Nigdy tego nie ruszalem, bo dobrze jezdzil, wiec po co tykac smile.gif Raczej to nic nie da, skoro zrobily juz tyle kilometrów i maja tyle lat, to tak czy siak mysle ze warto je wymienic. Ludzie na necie pisza, ze wlasnie tyle maxymalnie powinno to zrobic, wiec by sie zgadzalo.

Mozecie looknąć na te zdjecia ? Bo z tego co tam widze, to jest tam napis RGE 92, a to by wychodzilo cos takiego - http://allegro.pl/k27-naprawczy-lovtec-lovato-rge92-rg92-oryginal-i3183268975.html - dobrze kminie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dobrze.kup dokadnie taki też kupowałem od tego sprzedawcy orginalny i nie było ,żadnego problemu z towarem. wymiana przy tym parowniku nie wymaga większych umiejętności. rozbierasz, czyścisz,wymieniasz tylko poszczególne elementy z zestawu naprawczego i składasz spowrotem.potem koniecznie regulacja gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak dobrze.kup dokadnie taki też kupowałem od tego sprzedawcy orginalny i nie było ,żadnego

> problemu z towarem. wymiana przy tym parowniku nie wymaga większych umiejętności. rozbierasz,

> czyścisz,wymieniasz tylko poszczególne elementy z zestawu naprawczego i składasz

> spowrotem.potem koniecznie regulacja gazu.

A wlasnie z ta regulacja. Czy mozna ja zrobic odrazu po wymianie, czy te membrany powinny sie najpierw "ułożyć" przez jakis czas ? Jak to wygladalo u Ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wlasnie z ta regulacja. Czy mozna ja zrobic odrazu po wymianie, czy te membrany powinny sie

> najpierw "ułożyć" przez jakis czas ? Jak to wygladalo u Ciebie ?

wstępnie musisz wyregulować od razu bo samochód nie bedzie chodził.ja reguluje samemu,wiec od razu po wymianie ustawiłem kuchenkę.następnie po jakimś 1000 kilometrów sprawdzenie i ewentualna ponowna regulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

A orientujesz sie moze jaki filtr od gazu do tego jest ? Bo na 99% kojarze ze to cos takiego, jak kiedys wymienialem - http://www.phjacus.pl/F61-Wklad-filtr-fazy-cieklej-Lovato-Lovtec-p429.html . Ewentualnie co oprócz filtra jeszcze polecal bys u niego zamowic do takiej regeneracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki za odpowiedz.

> A orientujesz sie moze jaki filtr od gazu do tego jest ? Bo na 99% kojarze ze to cos takiego, jak

> kiedys wymienialem -

> http://www.phjacus.pl/F61-Wklad-filtr-fazy-cieklej-Lovato-Lovtec-p429.html . Ewentualnie co

> oprócz filtra jeszcze polecal bys u niego zamowic do takiej regeneracji?

można by ewentualnie kupić jeszcze beczułki do przewodu metalowego doprowadzającego gaz.czasami( choć raczej nie po jednym odkręcaniu) zdarza się że ciężko szczelnie przykręcić ten przewód.wtedy trzeba od nowa zarobić i wkręcić na nowej beczułce.ja wymieniając membrany w kilku parownikach nie musiałem ani razu wymieniać tych baryłek.po przykręceniu przewodu zawsze było szczelne( sprawdzić możesz szczelność robiąć piane z płynu do naczyń i nakładająć na wszyskie potencjalne miejsca pęzlem lub gąbką)

jeśli chodzi o filtrek to nie powiem ci bo ne widać na zdjęciach tego zaworu.zawór może być inny niż lovato więc dobierz pod to co masz zamontowane.zobacz co masz napisane na zaworze ewentualnie poszukaj po wyglądzie odpowiedniego.

przy wymianie koniecznie zamknij zawory na butli i odpal samochód ,aby wypalił resztke gazu z przewodów.ja nie odpaliłem i przy odkręcaniu mocowania filtra ciśnienie wystrzeliło mi uszczelke z zaworu ( nie mogłem jej znaleść).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja pamietam ten filter i na 100% wyglada tak jak ten, tylko nie wiem jak z wymiarem, zeby nie było zonka, ze nagle 1mm brakuje, czy cos. A gdzie szukac tego zaworu kierujac sie od parownika ?

A co do beczułek, to chodzi o te ? - http://www.phjacus.pl/120-Barylka-uszczelniajaca-Lovato-8mm-p271.html . Bo te kilka złotych mnie nie zbawi, a do paczki moze wrzucic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie ja pamietam ten filter i na 100% wyglada tak jak ten, tylko nie wiem jak z wymiarem,

> zeby nie było zonka, ze nagle 1mm brakuje, czy cos. A gdzie szukac tego zaworu kierujac sie od

> parownika ?

> A co do beczułek, to chodzi o te ? -

> http://www.phjacus.pl/120-Barylka-uszczelniajaca-Lovato-8mm-p271.html . Bo te kilka złotych

> mnie nie zbawi, a do paczki moze wrzucic.

tak chodzi o te baryłki dokładnie możesz potrzebować jednej.jest tylko kwestia 6mm czy 8mm.najlepiej kup po jednej sztuce.

filterek jest w zaworze odcinającym gaz.patrząc na reduktor do niego dochodzi przewód miedziany 8mm( jedyny na grubość ołówka, i twardy) . idąc po nim dotrzesz do zaworu.tam jest filterek.szukaj czegoś na wzór

http://www.phjacus.pl/171-Elektrozawor-zawor-gazowy-Lovato-fi6-p18.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.