Skocz do zawartości

Ściągacz sprężyn jakie macie i jaki ich używacie?


FDK

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wymieniałem sprężyny, a raczej sprężynę bo dopiero jedną, normalnie używanie ściągaczy doprowadza mnie do szału, mam zwykłe allegrowskie ściągacze, jak bym ich nie ułożył zawsze któryś haczy o podstawę kolumny lub o poduszkę. No kurcze, godzina przymiarek i sukces. To powinno trwać dziesięć minut!

286887867-sciagacz.jpg

No po godzince.

286887867-zalozone-sprezyny.jpg

Widać że z jednej strony ściągacz już nie pociągnie...

post-153788-14352520242557_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak się spytam kolega przymierza te ściągacze na aucie czy już po wyjęciu kolumny macpersona? smile.gif

Pytam się ponieważ śmiejąc się z samego siebie ja też miałem problem ze ściągaczami w seicento żony.

Otóż wyjąć amortyzator było ciężko ale dało radę, ale włożyć to już czarna magia. Ale skoro człowiek nie wie, ze tak się nie da i nie robi to zrobił i złożył bez rozkręcania górnego łożyska rotfl.gif

otóż wymieniłem amortyzator w seicento bez wyjmowania kolumny z auta facepalm%5B1%5D.gif A potem wrócił brat z roboty pośmiał się barrrdzo długą chwilę i drugą stronę zrobiłem w parę minut.

Tak wychodzi brak doświadczenia i pewność siebie no ale nawet nie zakładam że ty też chcesz użyć ściągaczy sprężyn bez wyjęcia kolumny z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma ściągacze samoróbki. Zagięte płaskowniki, do jednego dospawana długa śruba a w drugim dziura, zakładam na sprężyny i nakręcając nakrętkę ściskam. Ojciec mi kiedyś dorobił i rewelacja. Daje rade nawet to zrobić na aucie z niewyjętą kolumną. No ale jak każdy wie, do wymiany sprężyn kolumnę się wyjmuje. Te allegrowe nie są złe, dają rade, tylko czasami te uszy pękają.

Patrząc na zdjęcia kolegi, widzę że są nie tak troszkę założone, trzeba by je zakładać przekręcając się z nimi o jakieś 45 stopni i wtedy daje radę schwycić uzwojenie nieco niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje samoróbki są nieco lepsze bo daje się je wsunąć prawie w gniazdo sprężyny. Długa śruba załatwia sprawę aby załapać nakrętkę. Ale nawet u Ciebie da radę kombinując trochę. Jak pisałem wcześniej trzeba by było by się przekręcić o jakieś 45 stopni i powinno dobrze ścisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ale ku przestrodze zapaleńców kolumnę wypada wyjąć coby się nie narobić

Teraz to wiem ale za pierwszym razem męczyłem się z wpasowaniem ściągaczy w nadkolu hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotkach nie widać ale w zależności od położenia ściągacz albo wygina sprężynę tak że nie można jej poprawnie ułożyć, albo tak że haczy o podstawę, dodatkowo te "krótkie" ściągacze mogę założyć gdy ścisnę już dłuższymi. No po prostu te ściągacze popsuły mi całą zabawę w robieniu fotoporadnika.

286887941-sciagacze-trzy.jpg

post-153788-14352520243433_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, już wiem co Ci psuje robotę. Po prostu jedna śruba jest krótsza. Wycieczka do sklepu, kupujesz dłuższą i jazda, wtedy nie będzie problemów. Po kiego dali krótką śrubę jedną hmm.gif pewnie, żeby tylko problemów narobić, jakby nie dało się dwóch długich dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A już myślałem, że tylko ja taki rodzynek jestem

Ja byłem chyba ten pierwszy hehe.gif

Tak się składa że dziś wybebeszyłem jedną kolumnę aby sprawdzić stan amorków.

Wyjęcie kolumny to jakieś max 30 minut. Ściśnięcie sprężyny około 15 minut.

Amorki to już śmietnik totalny a łączniki stabilizatora też kończą żywot.

Jak się uda to jutro wszystko kupię i będę miał co robić w długi weekend 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego i jestem zadowolony:

http://allegro.pl/gratis-sciagacze-do-sprezyn-kpl-yato-0605-i3146864225.html

Wcześniej korzystałem z takich i tych nie polecam, zbyt duże ryzyko ześlizgnięcia się.

http://www.irma.pl/pl/sciagacz-do-sprezyn-dwu-czesciowy-producent.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.