Skocz do zawartości

GP - szum z tyłu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Oglądałem dzisiaj pewne GP przed zakupem i w trakcie jazdy próbnej, po trasie, z prędkościami w przedziale 80 - 120 km/h z tyłu przez cały czas słyszałem dość głośny szum. Mimo, że siedziałem za kierownicą miałem wrażenie jakby było tam uchylone okno, tak głośne to było. Kumpel, który siedział z tyłu, miał podobne odczucia i mówił, że było to na dłuższą metę nie do zniesienia mad.gif. Jemu wydawało się, że to wydech, ja podejrzewam łożyska. Jakich kosztów trzeba się spodziewać?

Dodam tylko, że autko miało ok. 120 tyś raczej wiarygodnego przebiegu. Silnik 1,9 MJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Oglądałem dzisiaj pewne GP przed zakupem i w trakcie jazdy próbnej, po trasie, z prędkościami w

> przedziale 80 - 120 km/h z tyłu przez cały czas słyszałem dość głośny szum. Mimo, że

> siedziałem za kierownicą miałem wrażenie jakby było tam uchylone okno, tak głośne to było.

> Kumpel, który siedział z tyłu, miał podobne odczucia i mówił, że było to na dłuższą metę nie

> do zniesienia . Jemu wydawało się, że to wydech, ja podejrzewam łożyska. Jakich kosztów

> trzeba się spodziewać?

> Dodam tylko, że autko miało ok. 120 tyś raczej wiarygodnego przebiegu. Silnik 1,9 MJ.

zamiast tak szukać to możesz kupić pewne auto ode mnie bez szumu grinser006.gif

Co do diagnozy ciężko wywróżyć, łożysko ma charakterystyczny szum, jest głośniej na zakręcie, łożysko grosze, koło stówki. Wydech nie szumi grinser006.gif nawet dziurawy, w sumie nie znam klekota, który miałby zardzewiały dziurawy wydech niewiem.gif

btw rozrząd zmieniany ? Bo jeśli nie to każdy km to spore ryzyko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozrządem to nie wiadomo, obecny właściciel na pewno nie zmieniał, poprzedni może w trakcie któregoś z przeglądów, ale nie było to zapisane w papierach, więc to pierwsza rzecz, którą trzeba by zrobić.

Zastanawiam się, czy źródłem szumu nie mógł być otwierany szklany dach? Był co prawda zamknięty w trakcie jazdy, ale może nie do końca się domyka i szumi przez szpary smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z rozrządem to nie wiadomo, obecny właściciel na pewno nie zmieniał, poprzedni może w trakcie

> któregoś z przeglądów, ale nie było to zapisane w papierach, więc to pierwsza rzecz, którą

> trzeba by zrobić.

> Zastanawiam się, czy źródłem szumu nie mógł być otwierany szklany dach? Był co prawda zamknięty w

> trakcie jazdy, ale może nie do końca się domyka i szumi przez szpary

może być, niestety tttm we fiatach, nawet NB słyszałem gdzieś o tych problemach i trzeba się przyzwyczaić, podaj na priv jakieś dane i cene za jaką kupiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Domknij sobie tylne okna pasażerów

> Co 2-3 tygodnie muszę domknąć , bo mam szum - one skurczybyki się same opuszczają.... naprawdę tak

> niewiele, ze nie widać, a szumi.

miałem tę przypadłość w PII nawet się niesłusznie komuś przez to oberwało bo myślałem, że nie domyka szyb smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zamiast tak szukać to możesz kupić pewne auto ode mnie bez szumu

> Co do diagnozy ciężko wywróżyć, łożysko ma charakterystyczny szum, jest głośniej na zakręcie,

> łożysko grosze, koło stówki.

Na tyl nie wystepuje samo lozysko tylko cala piasta, a za stowke to kupisz uzywke zlosnik.gif. Nowa w ASO okolo 300zl, na allegro z przesylka SKF od okolo 200zl w gore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na tyl nie wystepuje samo lozysko tylko cala piasta, a za stowke to kupisz uzywke . Nowa w ASO

> okolo 300zl, na allegro z przesylka SKF od okolo 200zl w gore.

nieee, mi szumiało z tyłu i z tego co pamiętam samo łożysko przyszło nowe :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nieee, mi szumiało z tyłu i z tego co pamiętam samo łożysko przyszło nowe :

Szukalem i nie znalazlem, tylko razem z piasta. Zaczyna mi grac z lewej strony, wiec jestem na biezaco zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.