Skocz do zawartości

Przewody klimatyzacji


Randar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prawdopodobnie do wymiany przewód klimy (gumowo-aluminiowy). Byłem dziś u mechanika, który mi powiedział, że kupno uzywanego przewodu nie do końca jest dobre bo ponoć jak leży długo to traci jakieś właściwości (coś o teflonie wewnątrz wspomniał) i może być problem ze szczelnością. Prawda to ? W sumie to nawet nie wiem ile kosztuje oryginał, ale używki widze chodza po ok. 150 - 200 pln.

No i gośc zabił mi ćwieka, szukac używki czy raczej nówka (pewnie w ASO). Chodzi o Cordobe 6L icon_rolleyes.gifniewiem.gif

edit: własnie znalazłem cene na stronie seata kod towaru 6Q0820741A - 904 pln boje_sie.gifooniee.gif chyba jednak będzie używka sob.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest ten taki długi aż do wymiennika ?? w poniedziałek naprawiałem taki w skodzie Fabi 70zł

> pospawanie ( ja wyjąłem a sąsiedzi pospawali i sprawdzili) Działa

chyba nie, ten co potrzebuje tak wygląda. Prawdopodobnie klęknął na łączeniu metal - guma oslabiony.gif

122691950.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nubirze jak skraplacz klimy raz mi padł, to później żaden nie wytrzymywał dłużej niż dwa sezony. Z reguły zdychał już po jednym, ale w końcu wymieniłem również przewody (na używane) i dopiero po dwóch się posypał - ale za każdym razem był to skraplacz, z którego z niewiadomych dla mnie powodów po zimie robiło się sito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chyba nie, ten co potrzebuje tak wygląda. Prawdopodobnie klęknął na łączeniu metal - guma

W zeszłym roku na skutek awarii wentylatora eksplodował mi podobny przewód - też metalowo-gumowy. Wyciągnąłem go z auta, podjechałem do firmy, która dysponuje sprzętem do zakuwania przewodów hydraulicznych i zakuli mi mój przewód za całe 8 zł zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj do pospawania/lutowania (czy jak to tam nazwać). Problem z tymi przewodami jest często taki, ze sól+aluminium to nie najlepsze połączenie - robią się wżery i rurki maja przecieki. Słyszałem o malowaniu tych rurek bezbarwnym lakierem - podobno wytrzymują starcie z solanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zeszłym roku na skutek awarii wentylatora eksplodował mi podobny przewód - też metalowo-gumowy.

> Wyciągnąłem go z auta, podjechałem do firmy, która dysponuje sprzętem do zakuwania przewodów

> hydraulicznych i zakuli mi mój przewód za całe 8 zł

Może to i dobry pomysł ale średnio się na tym znam, wydłubanie tego z auta i potem ponowne składanie wymaga miejsca i czasu a z tym jest słabo. Pomijam umiejętności, których nie mam oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może to i dobry pomysł ale średnio się na tym znam, wydłubanie tego z auta i potem ponowne

> składanie wymaga miejsca i czasu a z tym jest słabo. Pomijam umiejętności, których nie mam

To racja - ja zaczynałem tak:

20120607264.jpg

a potem było coraz ciekawiej zlosnik.gif

20120607265.jpg

i stanęło na tym:

20120607266.jpg

Co ciekawe - to wszystko jest tak zmyślnie pomyślane w tym aucie, że robiąc to po raz pierwszy, zdjęcie całęgo pasa zajęło mi 3h. Potem przez 2h zmontowałem całość bez przewodu, bo auto mi było potrzebne zlosnik.gif. Na drugi dzień ponownie rozebrałem (już w 1,5h), założyłem przewód i złożyłem całość też w 1,5h. W większości aut VAG chyba tak rozbiera się przód - mój, mimo, że ford, to kundel z VW wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panic.gif U mnie problem z klima wynika z kolizji z dzikiem hehe.gif. Jak skladałem auto do kupy to zajęło mi to ładnych kilka godzin icon_rolleyes.gif, a tylko trzeba było poprawić ułożenie zderzaka, chłodnicy i pokleić zaczepy lampy. Tak to wyglądało

Miejsce w ktrym to robiłem nie jest moicm miejscem zamieszkania, bo tam warunki by były alien.gif

286405271-IMG_2375.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie problem z klima wynika z kolizji z dzikiem . Jak skladałem auto do kupy to zajęło mi to

> ładnych kilka godzin , a tylko trzeba było poprawić ułożenie zderzaka, chłodnicy i pokleić

> zaczepy lampy. Tak to wyglądało

> Miejsce w ktrym to robiłem nie jest moicm miejscem zamieszkania, bo tam warunki by były

Czyli tak jak myślałem - VAG stosuje ten sam patent z pasem z tworzywa, który się łatwo demontuje.

Ja też nie rozbierałem pod blokiem, tylko na działce letniskowej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.