Skocz do zawartości

Pomocy - sufit podwieszany


lordbekon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wyrabiam już z żoną z powodu głupiego sufitu podwieszanego angryfire.gif. Wymiary 3000mm x 330mm x 100mm grubości

Sufit powinien wisieć w odległości 100mm od właściwego sufitu

Idea serce.gif jest taka że sufit sobie wisi i nie widać że jest na czymś umocowany do właściwego sufitu.

Jak po ludzku i przede wszystkim tak żeby potem nie pękał to wykonać? Moim zdaniem na szerokości 330mm nie da się ukryć mocowań ? Już pomijam zasilanie do ledów które idą z wł sufitu ?

Jakieś pomysły icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wyrabiam już z żoną z powodu głupiego sufitu podwieszanego . Wymiary 3000mm x 330mm x 100mm

> grubości

> Sufit powinien wisieć w odległości 100mm od właściwego sufitu

> Idea jest taka że sufit sobie wisi i nie widać że jest na czymś umocowany do właściwego sufitu.

> Jak po ludzku i przede wszystkim tak żeby potem nie pękał to wykonać? Moim zdaniem na szerokości

> 330mm nie da się ukryć mocowań ? Już pomijam zasilanie do ledów które idą z wł sufitu ?

> Jakieś pomysły

NIe będzie widać wieszaków bo 100mm od sufitu to niewiele. Przewodów nie będzie widać aby nie było to blisko krawędzi tego opuszczanego. Tak mi sie wydaje. Nie robiłem czegoś takiego ale ledy podłączałem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NIe będzie widać wieszaków bo 100mm od sufitu to niewiele. Przewodów nie będzie widać aby nie było

> to blisko krawędzi tego opuszczanego. Tak mi sie wydaje. Nie robiłem czegoś takiego ale ledy

> podłączałem

Właśnie widać, na bank. Może podwieszę na takich drutach specjalnych, będzie mało widać tylko nie wiem czy nie będzie się gibał za mocno i pękał w cholerę. angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie widać, na bank. Może podwieszę na takich drutach specjalnych, będzie mało widać tylko nie

> wiem czy nie będzie się gibał za mocno i pękał w cholerę.

Ale co będzie widać? Konstrukcję montażową? Jak staniesz na drabinie pod samym sufitem to może będzie coś widać, z podłogi na pewno nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co będzie widać? Konstrukcję montażową? Jak staniesz na drabinie pod samym sufitem to może

> będzie coś widać, z podłogi na pewno nie.

No ja też widziałem nie jeden taki sufit i nic nie było widać niewiem.gif

podłączałem ledy i nawet delikatna pajęczyna była a z ziemi nic nie było widać zlosnik.gif

Ale jak się boi niech zrobi tak zlosnik.gif

286903919-ledy.jpg

Oczywiście traktujmy to czysto poglądowo

post-35550-14352520329058_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcem w tym temacie nie jestem ale na drutach to się wiesza sufit podwieszany systemowy czyli te kwadraty na listwach, a jak ma być z płyty G/K trzeba robić podkonstrukcję z odpowiednich profili systemowych, coś takiego jak tu widać na foto:

669edbc1401c4a05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fachowcem w tym temacie nie jestem ale na drutach to się wiesza sufit podwieszany systemowy czyli

> te kwadraty na listwach, a jak ma być z płyty G/K trzeba robić podkonstrukcję z odpowiednich

> profili systemowych, coś takiego jak tu widać na foto:

Tu są różne rodzaje mocowań łącznie z tymi na drucie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu są różne rodzaje mocowań łącznie z tymi na drucie

No ok ale to w końcu ma być opuszczony/podwieszony czy opuszczony/podwieszony/pływający ??

Bo ja na foto wrzuciłem opuszczony/podwieszany ale na "sztywno"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ok ale to w końcu ma być opuszczony/podwieszony czy opuszczony/podwieszony/pływający ??

> Bo ja na foto wrzuciłem opuszczony/podwieszany ale na "sztywno"

Nie do mnie to pytanie ale ja zrozumiałem że opuszczony pływający. Ale moze być i na sztywno bo tu pewnie chodzi tylko o efekt wizualny niewiem.gif

Koledze chodzi pewnie o taki efekt

250284_1323604441990_o.jpg

rzut.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fachowcem w tym temacie nie jestem ale na drutach to się wiesza sufit podwieszany systemowy czyli

> te kwadraty na listwach, a jak ma być z płyty G/K trzeba robić podkonstrukcję z odpowiednich

> profili systemowych, coś takiego jak tu widać na foto:

Ale na Twoim zdjęciu te dwie belki nośne są też na drutach czy innych wieszakach. Sztywność nadaje mocowanie do ściany oraz sama płyta KG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie do mnie to pytanie ale ja zrozumiałem że opuszczony pływający. Ale moze być i na sztywno bo tu

> pewnie chodzi tylko o efekt wizualny

> Koledze chodzi pewnie o taki efekt

Taki tylko żeby podwieszenia nie było widać, nawet GK tak jak na focie. Wiem że dużą płaszczyznę sufitu łatwo tak zrobić, ale na wąskiej ciężko ukryć same mocowania / ew. obudowane płytą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wyrabiam już z żoną z powodu głupiego sufitu podwieszanego . Wymiary 3000mm x 330mm x 100mm

> grubości

> Sufit powinien wisieć w odległości 100mm od właściwego sufitu

> Idea jest taka że sufit sobie wisi i nie widać że jest na czymś umocowany do właściwego sufitu.

> Jak po ludzku i przede wszystkim tak żeby potem nie pękał to wykonać? Moim zdaniem na szerokości

> 330mm nie da się ukryć mocowań ? Już pomijam zasilanie do ledów które idą z wł sufitu ?

> Jakieś pomysły

da się przerabialiśmy 3 lata temu również z żoną. sufit sufitem płyta gipsowa a na nią 2mm około masy wykraczające finisz z wiaderka i nic nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w łazience zrobiony sufit jak pokazałeś na zdjęciu, tylko bez profili podwieszonych na drutach, na sztywno. Sufit opuszczony o jakieś 10cm jak pamiętam, a w części nad wanną opuszczony jeszcze niżej.

Żadnych pęknięć od 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam w łazience zrobiony sufit jak pokazałeś na zdjęciu, tylko bez profili podwieszonych na

> drutach, na sztywno. Sufit opuszczony o jakieś 10cm jak pamiętam, a w części nad wanną

> opuszczony jeszcze niżej.

> Żadnych pęknięć od 5 lat.

No właśnie taki miałem na myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wyrabiam już z żoną z powodu głupiego sufitu podwieszanego . Wymiary 3000mm x 330mm x 100mm

> grubości

> Sufit powinien wisieć w odległości 100mm od właściwego sufitu

> Idea jest taka że sufit sobie wisi i nie widać że jest na czymś umocowany do właściwego sufitu.

> Jak po ludzku i przede wszystkim tak żeby potem nie pękał to wykonać? Moim zdaniem na szerokości

> 330mm nie da się ukryć mocowań ? Już pomijam zasilanie do ledów które idą z wł sufitu ?

> Jakieś pomysły

Myślę że przy szerokości 330mm będzie widać mocowania, szczególnie że mocowanie nie może być jedynie na środku bo sufit będzie się gibał, a jego unieruchomienie to jest podstawa jeli nie chcesz by Ci pękał. Mylę że zmniejszenie szczeliny między sufitem wyjściowym a obnizonym to jedyna rada. Niestety nie wiemy gdzie będzie ten sufit, czy będzie go widać z daleka czy tylko od spodu.

Proponuje bys znalazł kartonowe pudełko o wymiarach około 500x330x100mm i próbował je podwieszać pod sufit sprawdzając czy mocowania będą widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzesz w mordę. Ja dopiero doczytałem sie że szerokość to 330mm mlot.gif

Myślałem ze 3,3 m sciana.gif

No to jest problem. Zawieś to na rzędzie chromowanych czy tam czarnych rurek. Zrób sztywny sufit i przykręc go na rurkach a przez jedną przepuść przewód elektryczny ok.gif

Główny sufit tez z KG??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No rzesz w mordę. Ja dopiero doczytałem sie że szerokość to 330mm

> Myślałem ze 3,3 m

> No to jest problem. Zawieś to na rzędzie chromowanych czy tam czarnych rurek. Zrób sztywny sufit i

> przykręc go na rurkach a przez jedną przepuść przewód elektryczny

> Główny sufit tez z KG??

Główny zwykły. próbuję przekonać żonę na szerszy. Przy 600 mm już nic nie widać jak się dalej stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.