Skocz do zawartości

Chce Jeepa!


czacha

Rekomendowane odpowiedzi

.. i uj! ... tzn nie zaden UJ tylko XJ, ten przedliftowy grinser006.gif Powaliło mnie do reszty .. zreszta mojego ojca tez, bo on nawet swoj samochod sprzedaje zeby kupic Jeepa hehe.gifok.gif

Przegladam jeep.org.pl i tysiace postow o awariach mnie nie przekonuja... moze tu mnie ktos przekona ze zle robie? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze tu mnie ktos

> przekona ze zle robie?

Nie sądzę zlosnik.gif

XJ jest prosty w naprawach (i tanie części, dostępne bez problemu)

A wiadomo - jak się jeździ to czasem coś się urwie... Ale jak jeep jedzie dalej to znaczy że było niepotrzebne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie sądzę

> XJ jest prosty w naprawach (i tanie części, dostępne bez problemu)

> A wiadomo - jak się jeździ to czasem coś się urwie... Ale jak jeep jedzie dalej to znaczy że było

> niepotrzebne

Mi to nie problem, bo mam 2gie auto do jazdy.. a w sumie to Jeep bedzie 2gim autem. Ojciec chce go natomiast eksploatowac jako glowny samochod. Dwa jeepy to moze i lekki komfort bo jeden zawsze moze posluzyc za dawce grinser006.gif

Boje sie jedynie ze ojciec bedzie musial przy nim wiecej grzebac niz jezdzic, chociaz zaczyna za moment emeryture i rozwazal ogolnie pozbycie sie samochodu, wiec duzych tras robil nie bedzie.

Przegladam otomoto, allegro i tablice od 3 tygodni. Ciezko znalezc cos sensownego i w miare zadbanego do 10tys. Za 20tys nie ma sensu kupowac, lepiej chyba samemu doprowadzic go do takiego stanu.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 10 tyś to nic specjalnego nie kupisz.

czasem na jeep-orgu pojawiają się auta godne polecenia, ale też powyżej tej kwoty.

Choć ja swojego kupiłem za mniej i włożyłem 3xwięcej niż cena zakupu i nie żałuję. W linku masz "historię" mojego XJ : linka

Choć czasami mnie wkur...a devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Choć czasami mnie wkur...a

One tak mają zlosnik.gif

W moim wymieniałem łożysko na tyle ostatnio 3 razy hehe.gif

Nie wiem czy już części robią z goooownolitu czy mechanik do bani no.gif

Najlepsze że stara półoś wykazywała "bicie" - co by wykazywało śmierć łożysk hmm.gif ---- ale skończyło się na zakupie używanej półosi z "fabrycznym" łożyskiem -- ( z ciekawości półoś zmierzona - i okazało się że też ma "bicie" jeszcze większe hehe.gif ) - i działa palacz.gif

Czacha - niech Ci tylko diesel do głowy nie przyjdzie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> .. i uj! ... tzn nie zaden UJ tylko XJ, ten przedliftowy Powaliło mnie do reszty .. zreszta

> mojego ojca tez, bo on nawet swoj samochod sprzedaje zeby kupic Jeepa

> Przegladam jeep.org.pl i tysiace postow o awariach mnie nie przekonuja... moze tu mnie ktos

> przekona ze zle robie?

nawet nie próbuj z tym walczyć waytogo.gif

biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy do czego chcesz używać, jak raczej do jazdy po czarnym to raczej w ZJ bym wszedł, V8

> fajniejszy niż R6 no i w środku też wypaśniejszy

70% czarne, 30% teren .. z tym ze to raczej auto weekendowe. ZJ mi sie nie podoba sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> za 10 tyś to nic specjalnego nie kupisz.

> czasem na jeep-orgu pojawiają się auta godne polecenia, ale też powyżej tej kwoty.

> Choć ja swojego kupiłem za mniej i włożyłem 3xwięcej niż cena zakupu i nie żałuję. W linku masz

> "historię" mojego XJ : linka

> Choć czasami mnie wkur...a

Nie prawda, nawet na orgu pojawiają się fajne XJy za mniej niż 10. Trzeba się tylko przygotować, że trochę trzeba do tego na start dołożyć. Ale "it's a jeep thing" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co to 4.0 Mopar?

http://www.jeepnieci.pl/xj_silniki.html

> Pamietaj ze te auta maja już po 20 lat a i wielu userow roznie je serwisowalo bo ceny części to nie

> to samo co do corsy czy fiesty.

wiem ze to 20latek dlatego licze sie z potrzeba wymiany podlogi, progow, zawieszenia itd .. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie jeżdżony w rzece to masz szanse na zdrową budę. Mój jest 89, jak znajdziesz coś rudej od

> spodu stawiam flaszkę

Staram sie szukać płaszczaków i dopiero samemu bede je podnosił. Jest szansa że był katowany tylko na czarnym wink.gif Boje sie tych topionych po lusterko wsteczne, ale nigdy nie ma pewnosci co sie kupi ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Staram sie szukać płaszczaków i dopiero samemu bede je podnosił. Jest szansa że był katowany tylko

> na czarnym Boje sie tych topionych po lusterko wsteczne, ale nigdy nie ma pewnosci co sie

> kupi ..

Mój jest topiony smile.gif

Ja szukałem takiego co już jest lekko przygotowany bo ceny się niewiele różnią a jak z serii chciałbyś robić to:

snorklel - 600

zderzak przód - 1000

wyciągarka - 1000

drut lift -600

koła w błotko - 1500.

Choć mi trochę już brakuje obecnego lifta i rozglądam się za czymś innym. Znów koszt około 3000 wink.gif

Edit:

I tak będziesz rysował budę po krzakach więc może to http://www.jeep.org.pl/forum/viewtopic.php?t=88971 smile.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.jeepnieci.pl/xj_silniki.html

Wpakowali wlasny układ zasilania zamiast francuskiego renixa i tyle ale co tu jest z mopara?? hehe.gif

> wiem ze to 20latek dlatego licze sie z potrzeba wymiany podlogi, progow, zawieszenia itd ..

no 20 latek raczej będzie już zgnity ale auto proste do blacharskiego odbudowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wpakowali wlasny układ zasilania zamiast francuskiego renixa i tyle ale co tu jest z mopara??

No osprzęt sinika? Równie dobrze można by powiedzieć, że został tylko blok silnika.

> no 20 latek raczej będzie już zgnity ale auto proste do blacharskiego odbudowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Faktycznie to zmienia postac rzeczy... Zapomniales dodac ze i układ hamulcowy jest inny

> Czyli doszliśmy jednak do tego ze silnik jest dokładnie taki sam

Czy to, że blok jest taki sam przeszkadza w tym, żeby jakoś odróżniać od siebie te dwa silniki?

"poproszę filtr oleju do tego silnika 4.0 co to mopar zaprojektował do niego wtyczki wtrysków..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to, że blok jest taki sam przeszkadza w tym, żeby jakoś odróżniać od siebie te dwa silniki?

> "poproszę filtr oleju do tego silnika 4.0 co to mopar zaprojektował do niego wtyczki wtrysków..."

Co Ty z tym blokiem ciagle??? caly silnik przez 40 lat zbytnio się nie zmienil a jedynie rozne detale ot cala tajemnica.

Jak cos kupujesz to podajesz ze to HO wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co Ty z tym blokiem ciagle??? caly silnik przez 40 lat zbytnio się nie zmienil a jedynie rozne

> detale ot cala tajemnica.

> Jak cos kupujesz to podajesz ze to HO

A HO to nic innego jak Mopar między Renixem a Liftem (tak, później też był mopar tyle, że z kolejnymi zmianami - brak aparatu zapłonowego itd). Na jeep.org.pl używa się (przynajmniej w dziale XJ) określeń Renix/Mopar więc nie wiem dlaczego się tego czepiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A HO to nic innego jak Mopar między Renixem a Liftem (tak, później też był mopar tyle, że z

> kolejnymi zmianami - brak aparatu zapłonowego itd). Na jeep.org.pl używa się (przynajmniej w

> dziale XJ) określeń Renix/Mopar więc nie wiem dlaczego się tego czepiasz.

Dawno tam nie zagladalem bo nie mam potrzeby ale kiedyś mówiono HO ale czasy jak widać się zmieniaja wink.gif

Nie chodzi mi o ta nazwe lecz chce tylko wyjasnic ze to ciagle ten sam silnik. Napewo ludzie którzy dopiero zaczynają przygodę z jeepem to mogą pomyslec ze "silnik Mopar" to jakiś hi tech zrobiony wlasnie przez ta firme.

No i handlarze tez tak czasami pisza żeby podkrecic oferte wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dawno tam nie zagladalem bo nie mam potrzeby ale kiedyś mówiono HO ale czasy jak widać się

> zmieniaja

> Nie chodzi mi o ta nazwe lecz chce tylko wyjasnic ze to ciagle ten sam silnik. Napewo ludzie którzy

> dopiero zaczynają przygodę z jeepem to mogą pomyslec ze "silnik Mopar" to jakiś hi tech

> zrobiony wlasnie przez ta firme.

> No i handlarze tez tak czasami pisza żeby podkrecic oferte

Nie, mysl ze handlarze pisza zeby poinformowac co siedzi pod maska wiedzac ze pozostale opcje bardziej sie sypia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiony .. nie wiem tylko czy sie cieszyc czy nie, okaze sie za kilka dni icon_rolleyes.gif

ma kilka wyciekow, cos lekko telepie na wertepach .. ale ogolnie stan fajny jak na moje niezbyt znajace sie oko.. oprocz podlogi rzecz jasna - ta jest do robienia shhh.gif

z ceny zbilismy 2tys, poszedl za 9. nie wiem czy to duzo czy malo ... juz po fakcie :mrgreen:

tak czy siak juz w domu ok.gif

img3679za.jpg

teraz rozpocznie sie dokladanie bez konca rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupiony .. nie wiem tylko czy sie cieszyc czy nie, okaze sie za kilka dni

> ma kilka wyciekow, cos lekko telepie na wertepach .. ale ogolnie stan fajny jak na moje niezbyt

> znajace sie oko.. oprocz podlogi rzecz jasna - ta jest do robienia

> z ceny zbilismy 2tys, poszedl za 9. nie wiem czy to duzo czy malo ... juz po fakcie :mrgreen:

> tak czy siak juz w domu

> teraz rozpocznie sie dokladanie bez konca

Piękny! Jakie wyposażenie, jaki motor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No Panie - gratuluję

> Chromowany grill - z którego to roku jest to cudo?

1993. prezentuje sie na prawde ladnie, gorzej z podloga ... bedzie trzeba wycinac i łatac, ale kazdy egzemplarz pewnie by tego wymagal, chyba ze by juz ktos to zrobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4.0 HO, reduktor 242

> wyposazenie biedowate - nie ma skory, nie ma kompasu w podsufitce. jest klima, wszystkie szyby

> elektryka. lusterka reczne.

Pewnie wersja Laredo wiec i wyposazenie skromniejsze ale jest ok ok.gif

most z tylu "kwadratowy"?

Podloga to norma i nie ma się co martwic wszystko da się wyspawac ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie wersja Laredo wiec i wyposazenie skromniejsze ale jest ok

> most z tylu "kwadratowy"?

tu sa foty, ja juz nie pamietam, a auto u rodzicow na podworku wink.gif

edit: jednak nie ma juz fot na aukcji... to sprawdze po weekendzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak chcesz pojeździć po błotku to zapytaj Poldasa o skórę bo błota nie upilnujesz

Dokaładnie zlosnik.gif a tak to szmata i po kłopocie smile.gif

A Poldiego to z czystym sumieniem też polecę - kupiłem od niego sporo części i zawsze wszystko było ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokaładnie a tak to szmata i po kłopocie

> A Poldiego to z czystym sumieniem też polecę - kupiłem od niego sporo części i zawsze wszystko było

o Poldim duzo dobrego slyszalem, tematy na forum widzialem wink.gif Gdy szukalem auta do podsylal mi ze dwie propozycje, tak wiec kontakt nawiazany wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.