Skocz do zawartości

Słaby dół mocna góra ...


stychu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czym jest spowodowany że stilon po Chipie ma słaby dół a mocną górę byłem dziś u znajomych na hamowni i na Examinie. Wykazało błąd EGR skasowaliśmy i usuneliśmy wpis z ECU. Problem nie zniknął. Auto po Chipie z września zeszłego szło normalnie do teraz. Chip się nie skasował a moment przeniósł się wysoko pod 4000 tys obr a był wcześniej przy około 3200-3300. Co lepsze przybyłu mu KM o jakieś 9 ( tak wykazała hamownia podwoziowa ) . Ostatnio była wymieniona przepływka na Boscha oraz węże do Turbo od filtra powietrza. Koledzy twierdzą że nieszczelnośc w dolocie do Turbo lub zaślepka EGRa sie przepaliła. Nieszczelności brak sprawdzałem plakiem... Z gór dzięki za pomoc i radę gdzie szukać problemu. furious.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na tej samej hamowni byl robiony pomiar? bo jesli nie to raczej nie mozna bezposrednio porownywac wynikow. A jesli inna hamownia to i metodologia moze byc inna, moze jakis blad sie wkradl, auto sie uslizglo na rolkach itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie czym jest spowodowany że stilon po Chipie ma słaby dół a mocną górę byłem dziś u

> znajomych na hamowni i na Examinie. Wykazało błąd EGR skasowaliśmy i usuneliśmy wpis z ECU.

> Problem nie zniknął. Auto po Chipie z września zeszłego szło normalnie do teraz. Chip się nie

> skasował a moment przeniósł się wysoko pod 4000 tys obr a był wcześniej przy około 3200-3300.

> Co lepsze przybyłu mu KM o jakieś 9 ( tak wykazała hamownia podwoziowa ) . Ostatnio była

> wymieniona przepływka na Boscha oraz węże do Turbo od filtra powietrza. Koledzy twierdzą że

> nieszczelnośc w dolocie do Turbo lub zaślepka EGRa sie przepaliła. Nieszczelności brak

> sprawdzałem plakiem... Z gór dzięki za pomoc i radę gdzie szukać problemu.

odepnij przepływkę - jak moment przeniesie się wcześniej będziemy wiedzieć gdzie szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej samej na szczęscie wiec raczej pomiar powinien być podobny.

A ECU przyjmie jakieś domyślne parametry po odpięciu przepływki pewno złapie muła... Możliwe to aby padła tak szybko tj. w 7 dni przy niecałych 200 km. Sprawdzę to jutro na pewno a czy bład braku przepływki nie wprowadzi jakiegoś trybu awaryjnego albo coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli moment obrotowy jest w wysokich obrotach zazwyczaj blisko max mocy to dla każdego jest jasne

> iż to błąd hamowni , lub też hamownia nie da rady tego auta shamować... Tak więc temat z dupy

Nie wiem czy taki z dupy bo sednem tematu jest znalezienie przyczyny dlaczego auto jest wyczuwalnie słabsze w dolnej granicy obrotów a po górze szaleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj wykres , bo takie gadanie góra dół nic nie znaczy , masz przy 4tys obr 300Nm+ ?

Może vnt nie działa , może coś innego , 0 danych , i jeśli kreski wyglądają tak samo moment i moc to pomiar jest nieprawidłowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja zrozumiałem to wynika, że chłopaki coś grzebali przy kompie gdzie wgrany był wirus. Teraz auto jest mocniejsze o 9km ale za to moment z 3,3kobr przeniósł się na 4kobr. Wedle mojego rozumowanie program się posypał. Jedyna opcja albo wgrać ori program albo na nowo wirusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac za duże wartości oraz kreski praktycznie w tym samym kształcie

prawidłowy pomiar hamowni

a tutaj jak widać płasko i prawidłowo zmierzone na innej hamowni 270751858-jezyk.gif

To w temacie pomiarów , a u kolegi w stilo to trzeba wykres zobaczyć bo z opowiadań to można wróżyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tego co ja zrozumiałem to wynika, że chłopaki coś grzebali przy kompie gdzie wgrany był wirus.

> Teraz auto jest mocniejsze o 9km ale za to moment z 3,3kobr przeniósł się na 4kobr. Wedle

> mojego rozumowanie program się posypał. Jedyna opcja albo wgrać ori program albo na nowo

> wirusa

Dobra zrobił się mały burdel w informacjach. Od początku

CHIP 09.2012 auto jeździło normalnie wszystko ok zbierało się od 1600-1800.

25.04.2013 wymiana przepływki na Boscha wymiana węża dolotowego do Turbo bo się rozszczelnił przy odmie.

od około

01.05.2013 auto zbiera się dopiero od 3000 tys więc postanowiem pojechać obadać do EcuSoftu czy się Chip nie zje.ał przy okazji skasowali wpis o EGR bo walił bykiem i aby nie być gołosłownym wzieli go na hamownie porównali wykres z 09.2012 do aktualnego odczytu i stwierdzili że max moment przeniósł się z 3200 na ponad 4000 obr ale nie wiedzą czemu. Wykres mam z 09.2012 z przed wczoraj nie mam bo tylko go sprawdzli. I teraz powstaje pytanie co może być przyczyną że pojazd bardzo słabo zbiera się w dolnym zakresie obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak hamownia zle zmierzyla wozik

> widac za duże wartości oraz kreski praktycznie w tym samym kształcie

> prawidłowy pomiar hamowni

> a tutaj jak widać płasko i prawidłowo zmierzone na innej hamowni

> To w temacie pomiarów , a u kolegi w stilo to trzeba wykres zobaczyć bo z opowiadań to można wróżyć

Mogę podjechać po II wykres jeśli to ma pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa w ECU sama się nie mogła zmienić ani wykasować do fabrycznej .

Jeśli pomiary na hamowni były OK to wgląda na to , że padło coś z osprzętu i stąd takie przesunięcie momentu w górę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mapa w ECU sama się nie mogła zmienić ani wykasować do fabrycznej .

> Jeśli pomiary na hamowni były OK to wgląda na to , że padło coś z osprzętu i stąd takie

> przesunięcie momentu w górę

No też tak myślę ale wolałem się upewnić teraz pytanie gdzie szukać EGR wyczyscilem działa otwiera zamyka błędu nie ma i zaślepiony.

Przepływka nowa ale parametry dziwne 200 dostaje oczekuje ponad 400 na postoju. Po odpięciu jej nic sie nie zmienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepływka nowa ale parametry dziwne 200 dostaje oczekuje ponad 400 na postoju.

Przy zamkniętym EGR na jałowym to normalne , poczekaj aż się zawór otworzy - wtedy wartość rzeczywista powinna się wyrównać z oczekiwaną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet przy zaślepionym ?

No nie , na zaślepionym będzie w tej sytuacji zawsze rozbieżność .

Ale co innego jest całkowite zaślepienie zaworu a co innego zastosowanie kryzy - a wiele osób używa tego określenia zamiennie .

Jak to wygląda u ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie , na zaślepionym będzie w tej sytuacji zawsze rozbieżność .

> Ale co innego jest całkowite zaślepienie zaworu a co innego zastosowanie kryzy - a wiele osób

> używa tego określenia zamiennie .

> Jak to wygląda u ciebie ?

Cos takiego

Takie G złożone jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To pełna zaślepka - czyli odczyt powietrza chcąc niechcąc będzie rozbieżny .

Czyli przepływka może być sprawna to gdzie teraz szukać usterki... A została wymieniona ponieważ tamta była Chińska i ponoć uj warta więc pomyślałem założe Bosha wróci do normy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a spróbuj założyć z powrotem chińską i zobaczyć co się będzie działo

Testowałem niestety i bez poprawy, problem w tym że nie wiem gdzie szukać. Dolot nie jest dziurawy filtr powietrza nowy EGR sprawny itp został filtr paliwa co ma może z 40 kkm... Albo jakaś grubsza sprawa niestety. Turbo już było w regeneracji więc to wykluczam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisz ile mocy przy jakich obrotach oraz jaki Nm przy jakich obrotach. Jeśli max Nm jest przy

> 4000obr to powinno go być mniej niż max Nm przed chipsem

Po chipsie z zeszłego roku ( zał 1 ) i było All OK. Z pomiaru kontrolnego w Maju nie mam mogę skoczyć prosić o wydruk może mają w Buforze...

PO

PRZED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panie jaki ma sens pokazywania wykresu jak wóz działał poprawnie ? Z 3x pytałem o dane z teraz

> ... masakra

Odpisałem również kilka razy że muszę zdobyć "Panie" bo z głowy to raczej bez większego sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.