Skocz do zawartości

Skuter lub motocykl 50 ccm za ok. 2 tys.


Rekomendowane odpowiedzi

Sąsiad chce kupić i prosił o radę. Ma być taka cena i możliwości jazdy w 2 osoby. Z niego jest kawał chłopa, więc chyba trudno będzie znaleźć coś za taką cenę. Tak na szybko znalazłem potencjalne nowe - Romet 727 Eco i Romet Metro City

A moze coś używanego? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro kawał chłopa i w dwie osoby to moim zdaniem te modele które podałeś są zbyt małe, prędzej coś

> takiego jak kingway euroboy.

Tyle że nowych juz nie widac w sklepach...

PS ta druga osoba to kobieta zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle że nowych juz nie widac w sklepach...

No nowych już nie ma, ale wg mnie nie kupisz nowego dużego wygodnego skutera za tą cenę

> PS ta druga osoba to kobieta

Tak przypuszczałem smile.gif

Nadal twierdzę że będą zbyt małe te które pokazałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nowych już nie ma, ale wg mnie nie kupisz nowego dużego wygodnego skutera za tą cenę

> Tak przypuszczałem

> Nadal twierdzę że będą zbyt małe te które pokazałeś.

Rozmawiałem z gościem przez telefon, pwoedizał że w sumie nie musi byc skuter tylko motocykl 50-ka (bez prawa jazdy). Wiec może coś w tym kierunku? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozmawiałem z gościem przez telefon, pwoedizał że w sumie nie musi byc skuter tylko motocykl 50-ka

> (bez prawa jazdy). Wiec może coś w tym kierunku?

motocykl ma pojemnoc >50 ccm, mowisz o motorowerze, ktory nie jest skuterem ... za 2 kpln to tylko jakas uzywka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> motocykl ma pojemnoc >50 ccm, mowisz o motorowerze, ktory nie jest skuterem

No fakt smile.gif

... za 2 kpln to tylko

> jakas uzywka

No cóż, trzeba mu będzie to jakoś wytłumaczyć.

Ludziom się czasem wydaje że można kupić porządną rzecz za male pieniądze, a to trochę się kłoci ze sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sąsiad chce kupić i prosił o radę. Ma być taka cena i możliwości jazdy w 2 osoby. Z niego jest

> kawał chłopa, więc chyba trudno będzie znaleźć coś za taką cenę. Tak na szybko znalazłem

> potencjalne nowe - Romet 727 Eco i Romet Metro City

> A moze coś używanego?

Za 1999 zł można było w Tesco kupić motorower na kołach 17". Silnik 4T 49,9 cm3, udźwig 155 kg ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pro i pochodne są małe. Jak chłop duży to Romet CRS 50 + zestaw 72ccm i będzie zadowolony

Ewentualnie Ferro/Junak 901 + zestaw 72cm3 ale to już min. 1500 zł więcej hmm.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crs jest wygodny.... btw, słabo ciągnie ten twój... moja 50-tka tyle lata ;p

ps. nowy kosztował 2499 zł, 4-suw, 4 biegi i wygląd komara... ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> crs jest wygodny.... btw, słabo ciągnie ten twój... moja 50-tka tyle lata ;p

Jeździłeś? grinser006.gif Albo jesteś wyznawcą teorii, że 50/72ccm to póóójdzie...

> ps. nowy kosztował 2499 zł, 4-suw, 4 biegi i wygląd komara... ;p

Ale o czym piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jeździłem CRS i bardzo mi się na nim wygodnie jeździło... jeżdżę również do tej pory na Shineray YX50Q2E z silnikiem bagatela.... 49ccm. Pojazdem tym wykonuje trasy Chrzanów-Kraków czasami nawet kilka razy na miesiąc. Licznik rowerowy który mam przy nim pokazuje średnią prędkość przelotową 45-60km/h. Widzisz haczykiem u mnie jest masa pojazdu oraz przełożenia... i on kosztował mnie nowy 2499zł;p

ps. spalanie mojego sprzętu to 1,6-2 litry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, jeździłem CRS i bardzo mi się na nim wygodnie jeździło... jeżdżę również do tej pory na

> Shineray YX50Q2E z silnikiem bagatela.... 49ccm. Pojazdem tym wykonuje trasy Chrzanów-Kraków

> czasami nawet kilka razy na miesiąc. Licznik rowerowy który mam przy nim pokazuje średnią

> prędkość przelotową 45-60km/h. Widzisz haczykiem u mnie jest masa pojazdu oraz przełożenia...

> i on kosztował mnie nowy 2499zł;p

> ps. spalanie mojego sprzętu to 1,6-2 litry

Mało frown.gif Ile ten Twój motorek waży? cfaniaczek.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem salon , gdzie jst kilka interesujących pozycji - m.in.Ogar 900 i WS50 . Sąsiad chyba zrozumiał, ze 2 tys. to trochę za mało. Przejdziemy się, pooglądamy i weźmie co mu będzie pasowało. Jednak nowy pojazd to nowy z gwarancją. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wg papierów 70kg plus paliwo... ja 85kg razem 155 ;p

> ps. mój pojazd na polskiejjeździe

Leciutki zlosnik.gif No to nie dziwię się, że tak mało pali hehe.gif Sumarycznie mój Cwajtakt waży tyle samo ze mną hahaha.gifhehe.gif Na szczęście idą zmiany palacz.gifspy.gif Szczegóły niebawem ikonka_photo2.gifzlosnik.gifhehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem salon , gdzie jst kilka interesujących pozycji - m.in.Ogar 900 i WS50 . Sąsiad chyba

> zrozumiał, ze 2 tys. to trochę za mało. Przejdziemy się, pooglądamy i weźmie co mu będzie

> pasowało. Jednak nowy pojazd to nowy z gwarancją.

tak, poza tym wystarczy popatrzeć na te motorowerki za te 2000 zł. Jakieś takie dziwnie delikatne są wizualnie hmm.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, poza tym wystarczy popatrzeć na te motorowerki za te 2000 zł. Jakieś takie dziwnie delikatne

> są wizualnie

Poogladałem sobie w realu i te tańsze i te droższe (po 4-5 tys.).

Sprawiaja wrażenie plastykowych zabawek dla dzieci yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poogladałem sobie w realu i te tańsze i te droższe (po 4-5 tys.).

A rzuciłeś okiem na motorowerki z większymi kołami?

> Sprawiaja wrażenie plastykowych zabawek dla dzieci

Też takie wrażenie odniosłem icon_rolleyes.gif Najdziwniejsze jest to, że ludzie je kupują i są z nich zadowoleni, czyli aż takie złe pewnie nie są wink.gifhehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A rzuciłeś okiem na motorowerki z większymi kołami?

Tak

> Też takie wrażenie odniosłem Najdziwniejsze jest to, że ludzie je kupują i są z nich zadowoleni,

> czyli aż takie złe pewnie nie są

Nie mają wyboru. No chyba że odżałują kase i kupią jakieś firmowe np. Piaggio. Albo starego Simsona. W każdym razie jak złapiesz np. za lusterko to masz wrażenie że zaraz się złamie. Manetki i przełączniki też delikatniutkie zlosnik.gif A w niektórych modelach w reflektorach tkwią jeszcze żarówki nie halogenowe - myślałem ze o takich swiat motoryzacji juz dawno zapomniał yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tym to akurat bez prawa jazdy nie pojeździ...

Pojeździ, bo taka modyfikacja nie jest przy ludzi o zdrowych zmysłach zgłaszana do Wydziałów Komunikacji cfaniaczek.gif Wystarczy, że nie będzie przekraczał tych 45 km/h cfaniaczek.gif Dodatkowa moc mu się przyda w sytuacjach ekstremalnych. Poza tym silnik się przy 2 osobach/ cięższym kierowcy nie będzie tak męczył ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojeździ, bo taka modyfikacja nie jest przy ludzi o zdrowych zmysłach zgłaszana do Wydziałów

> Komunikacji Wystarczy, że nie będzie przekraczał tych 45 km/h Dodatkowa moc mu się przyda w

> sytuacjach ekstremalnych. Poza tym silnik się przy 2 osobach/ cięższym kierowcy nie będzie tak

> męczył

Oczywiście, że na pewno lepiej by było mieć troszkę większą pojemność i moc, ale... nawet tutaj kiedyś była o tym dyskusja.

Konkluzja jest taka, że mogą być problemy w razie spowodowania kolizji, a co gorsza wypadku i uszczerbku na zdrowiu osób trzecich. Ubezpieczyciel na pewno nie wypłaci odszkodowania z OC i całymi kosztami obarczy sprawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście, że na pewno lepiej by było mieć troszkę większą pojemność i moc, ale... nawet tutaj

> kiedyś była o tym dyskusja.

> Konkluzja jest taka, że mogą być problemy w razie spowodowania kolizji, a co gorsza wypadku i

> uszczerbku na zdrowiu osób trzecich. Ubezpieczyciel na pewno nie wypłaci odszkodowania z OC i

> całymi kosztami obarczy sprawcę.

Jeśli nie zostanie przekroczona prędkość graniczna dla motoroweru zablokowanego to nie ma prawa nie wypłacić odszkodowania. Trzeba jeździć z głową a nie zapierniczać ile fabryka dała 20.GIF Oczywiście inną sprawą jest to, czy będzie kombinował ubezpieczyciel czy też nie. Niestety lub stety ale te firmy robią wszystko by nie płacić odszkodowań icon_rolleyes.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli nie zostanie przekroczona prędkość graniczna dla motoroweru zablokowanego to nie ma prawa nie

> wypłacić odszkodowania. Trzeba jeździć z głową a nie zapierniczać ile fabryka dała

> Oczywiście inną sprawą jest to, czy będzie kombinował ubezpieczyciel czy też nie. Niestety lub

> stety ale te firmy robią wszystko by nie płacić odszkodowań

Ale przaecież motorowerem jest pojazd o pojemności nieprzekraczającej 50cm3 i o prędkości nie przekraczającej 45km/h. I muszą być spełnione obydwa warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale przaecież motorowerem jest pojazd o pojemności nieprzekraczającej 50cm3 i o prędkości nie

> przekraczającej 45km/h. I muszą być spełnione obydwa warunki.

Rower zaś może mieć jedynie silnik elektryczny a jakoś policial.gif nigdy mnie nie zatrzymali cfaniaczek.gif

A w papierach jak masz? np. 48 albo 49.9 cm3 cfaniaczek.gif Jak rozumiem tiunerzy, który montują 2 razy większe silniki do samochodów ale bez zmiany pojemności w dowodach rejestracyjnych też powinni być obarczani tzw. regresem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rower zaś może mieć jedynie silnik elektryczny a jakoś nigdy mnie nie zatrzymali

ale tylko do 50cm3 smile.gif

> A w papierach jak masz? np. 48 albo 49.9 cm3 Jak rozumiem tiunerzy, który montują 2 razy większe

> silniki do samochodów ale bez zmiany pojemności w dowodach rejestracyjnych też powinni być

> obarczani tzw. regresem?

To jest zupełnie inna sytuacja. Jak zwiększysz pojemność motoroweru powyżej 50cm3 - staje się on motocyklem. Jeżeli zmodyfikujesz lub wymienisz silnik w samochodzie - nadal on będzie samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale tylko do 50cm3

Wcale smile.gif Rower z silnikiem spalinowym już powinien być klasyfikowany jako pojazd. Orzeczenie SN z 1993 roku hehe.gif

> To jest zupełnie inna sytuacja. Jak zwiększysz pojemność motoroweru powyżej 50cm3 - staje się on

> motocyklem.

Tylko, jeśli taką zmianę zgłosisz w urzędzie cfaniaczek.gif

Jeżeli zmodyfikujesz lub wymienisz silnik w samochodzie - nadal on będzie

> samochodem.

Tak ale z punktu widzenia ubezpieczeń już sytuacja wygląda nieco inaczej wink.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wybór padł na Fresco z Reala za ok. 2600 PLN

Oglądałem, jeździłem. Na razie pozytywne wrażenia, ciągnie dobrze w 2 dwie osoby

Z mankamentów: przewód paliwowy z filtrem majta się w okolicach lewej tylnej spręzyny zawieszenia, akumulator zbyt luźno osadzony w komorze (prowizorycznie pomogło wstawienie kawałka tektury), żarówki niehalogenowe, kierunkowskazy zbyt słabo swieca (może dali jakies byle jakie chińskie żarówki), instrukcja niepełna i z błedami - pisza o obrotomierzu i dają nawer zdjęcie, a obrotomierza nie ma, pisza o regulacji gaź,nika a dają zamazane zdjęcie akumulatora, dźwignię nożna rozruchu silnika nazywają "kopniakiem" zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif, brak informacji o lokalizacji gaźnika i świecy zapłonowej oraz akumulatora...

Zobaczymy jak będzie się sprawował w eksploatacji

Wlasnie znalazlem filmik jak się odblokowuje ten skuter. Wystarczy odłaczyć 1 kabelek (czujnika z dzwonu sprzegła). Jakby co to mozna przeciez powiedzieć że chińskie złacze roz zlosnik.gifłaczyło się od wstrząsów podczs jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybór padł na Fresco z Reala za ok. 2600 PLN

> Oglądałem, jeździłem. Na razie pozytywne wrażenia, ciągnie dobrze w 2 dwie osoby

> Z mankamentów: przewód paliwowy z filtrem majta się w okolicach lewej tylnej spręzyny zawieszenia,

> akumulator zbyt luźno osadzony w komorze (prowizorycznie pomogło wstawienie kawałka tektury),

> żarówki niehalogenowe, kierunkowskazy zbyt słabo swieca (może dali jakies byle jakie chińskie

> żarówki), instrukcja niepełna i z błedami - pisza o obrotomierzu i dają nawer zdjęcie, a

> obrotomierza nie ma, pisza o regulacji gaź,nika a dają zamazane zdjęcie akumulatora, dźwignię nożna rozruchu silnika nazywają "kopniakiem" , brak informacji o lokalizacji gaźnika i

> świecy zapłonowej oraz akumulatora...

> Zobaczymy jak będzie się sprawował w eksploatacji

> Wlasnie znalazlem filmik jak się odblokowuje ten skuter. Wystarczy odłaczyć 1 kabelek (czujnika z

> dzwonu sprzegła). Jakby co to mozna przeciez powiedzieć że chińskie złacze roz łaczyło się od

> wstrząsów podczs jazdy

bo tak to sie nazywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wybór padł na Fresco z Reala za ok. 2600 PLN

> Oglądałem, jeździłem. Na razie pozytywne wrażenia, ciągnie dobrze w 2 dwie osoby

> Z mankamentów: przewód paliwowy z filtrem majta się w okolicach lewej tylnej spręzyny zawieszenia,

> akumulator zbyt luźno osadzony w komorze (prowizorycznie pomogło wstawienie kawałka tektury),

> żarówki niehalogenowe, kierunkowskazy zbyt słabo swieca (może dali jakies byle jakie chińskie

> żarówki), instrukcja niepełna i z błedami - pisza o obrotomierzu i dają nawer zdjęcie, a

> obrotomierza nie ma, pisza o regulacji gaź,nika a dają

Zawsze możesz sobie dołożyć. Ja dodałem na dzień dobry wskaźnik z czujnikiem temperatury silnika. spineyes.gif

zamazane zdjęcie akumulatora, dźwignię

> nożna rozruchu silnika nazywają "kopniakiem" , brak

Bo to jest kopniak cfaniaczek.gif

informacji o lokalizacji gaźnika i

> świecy zapłonowej oraz akumulatora...

Dojdziesz sam do tego wink.gif

> Zobaczymy jak będzie się sprawował w eksploatacji

> Wlasnie znalazlem filmik jak się odblokowuje ten skuter. Wystarczy odłaczyć 1 kabelek (czujnika z

> dzwonu sprzegła). Jakby co to mozna przeciez powiedzieć że chińskie złacze roz łaczyło się od

> wstrząsów podczs jazdy

Powodzenia i bezawaryjności wink.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze możesz sobie dołożyć. Ja dodałem na dzień dobry wskaźnik z czujnikiem temperatury silnika.

> zamazane zdjęcie akumulatora, dźwignię

> Bo to jest kopniak

> informacji o lokalizacji gaźnika i

> Dojdziesz sam do tego

> Powodzenia i bezawaryjności

Dzięki, ale to nie mój skuter tylko kolegi smile.gif

Jeszcze parę spraw

1.Czujnik dzwoniacego telefonu - tu działa,a le znalazłem to yikes.gif

IMO to na cholerę jest, skoro przecież jest wibrator w komórce

2. Przy dźwigniach hamulców brak jest oslon - otwór jest za duzy , a w środku sa kłebki luźno umieszcoznych przewodów ze złaczkami

Co z tym zrobic? Sugerowałem kumplowi dorobienie jakichś nakładek z gumowymi przepustami, bo przeciez podczas deszczu naleci tam wody. Ten plastykowy element z otworem mocowany jest 2 śrubami, wiec można go zdjąc aby odrysować

286975033-Toros-raczka.jpg

post-147237-1435252065237_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.