Skocz do zawartości

Użytkownicy 1.8TDCI 115KM do raportu


vtorek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przy piątku mnie naszło żeby zrobić mały ranking spalania. Wiem, że nie jest to miarodajne bo każdy jeździ inaczej, ruch w różnych miastach jest inny ale tak z czystej ciekawości bo zastanawiam się czy mój Rysiek nie żłopie za dużo...

No więc tak, w moim przypadku czyste miasto: ~7,8l/100. Szacuję, że około 60% z tej jazdy to zazwyczaj stanie w korkach a reszta to w miarę płynna jazda. Największe przebiegi robię z domu do pracy w godzinach największego ruchu.

Trasa - w zeszłe wakacje na dystansie około 3000 km około 5,5 (autostrady, trochę dróg w Alpach).

Mieszanego nie bardzo mam jak sprawdzić... albo jeżdżę w bardzo długie trasy albo cały czas po mieście.

Aha - nogi ciężkiej nie mam cool.gif

Spalanie sprawdzam z "dystrybutora" bo komputer pokazuje totalne herezje sick.gif Obecnie mam średnie spalanie na kompie 9.2 a z liczenia ręcznego wyszło tak jak napisałem powyżej.

Przy okazji - nie da się tego kompa jakoś skalibrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto , jak go policzyłem kiedyś z dystrybutora, wyszedł 7,5l/100km - dość dynamicznej jazdy (nie umiem jeździć na emeryta), Trasa wychodził okolice 5l/100km, choć raz wyskoczył 6,8l/100km ale to była szybka jazda, żeby się na lotnisko nie spóźnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto Opole

Fjord Foka 1.8 TDCi kombi 2009 - opony 215/45R17 latem i 205/55R16 zimą. Przeważnie 2 osoby, 1/3 to trasy w 4 osoby + bagaże.

Bywa, że jeżdżę jak emeryt, ale w większości dużo zapindalam ale dużo przewiduje i nie dodaje gazu jak widzę czerwone za 500 m.

warunki miejskie: 6.2 - 7.3. Przeważnie 6.4 - 6.6

Trasa, 90 km/h itp. ok. 4.5 - 6.2 przeważnie 5.5 - 6

Autostrady 130 km/h - 150 km/h 5.8 - 7 przeważnie równe 6 litrów nie przekraczając 150 km/h jadąc w 4 osoby.

Średnia z ponad 100 kkm to 6,37.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 144KM zlosnik.gif wypiły średnio 6,71 l /100km z 87 tankowań. Komp pokazuje 6,4 więc oszukuje zlosnik.gif Jeżdżę przeważnie sam z załadowanym bagażnikiem...około 150kg dodatkowych

Jakieś 60% to trasy. Jeżdżę raczej mocno dynamicznie zlosnik.gif

Najniższe jakie mi się udało w trasie 4,7 wg. kompa ale się zmęczyłem.

Autostrady - średnio ponad 6 wychodzi jak nic, a jak cisnę to i 7 się pokaże (z klimą)

Drogi krajowe zazwyczaj 5,5 - 6,2

Miasto - nawet nie patrzę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spalanie sprawdzam z "dystrybutora" bo komputer pokazuje totalne herezje Obecnie mam średnie

> spalanie na kompie 9.2 a z liczenia ręcznego wyszło tak jak napisałem powyżej.

> Przy okazji - nie da się tego kompa jakoś skalibrować?

A moje 100KM wygląda tak:

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto 7,5-8,0 na krótkich odcinkach, zimą rośnie bliżej 9,0l

Trasa przy kapeluszniczej jeździe rzadko przekraczając 100-110 5,0l

Przy prędkościach rzędu 130-140 kmh bliżej 6,0.

U mnie wskazania komputera można skalibrować, przekrecając zapłon przy wciśniętym przycisku do zmiany wyświetlanych parametrów. Można regulować w zakresie -25 do +25. U siebie osiągnąłem różnice między kompem a dystrybutorem na poziomie 0,2 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.