Skocz do zawartości

Duży bagażnik w kompakcie z lat 2000-2005


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

> Wrócę do domu i pogrzebię, aż mnie ciekawość zżera teraz... Fajny numer by był

Potwierdzam, trzeba wajhę na środku tylnej kanapy podnieść i masz 3 pozycje do wyboru. Co do bagażnika w tym samochodzie to niestety nie jest na pierwszy rzut oka duży (szczególnie nie głęboki) ale za to można ładować pod prawie sufit no i to przesuniecie kanapy ale tylko jak jadą dzieci z tyłu.

Generalnie patrząc na wymiary zew. samochodu (ok 4 m) i przestrzeń wygospodarowaną w śrdoku łącznie z bagażnikiem to w pełni zasługuje na "space star".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> touran ma płyte V

> tez kompakt?

> new beetle cabrio ma płyte golfa

> tez kompakt

Wiem, że może trudno Ci to zaakceptować, ale skodzianka octavia to kompakt z krwi i kości i możesz tutaj snuć nie wiadomo jakie herezje i teorie spiskowe, ale tego nie zmienisz. rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> touran ma płyte V

> tez kompakt?

A chociaż zerknąłeś jaki rozstaw osi ma golf V a jaki ma touran ?

> new beetle cabrio ma płyte golfa

> tez kompakt

New Beetle I generacji bazuje na płycie golfa IV. To samo audi TT, audi A3, toledo, leon ...

Co ma piąta generacja do czwartej ?

Octavia I jest zwyczajnie reprezentantem klasy kompakt - koniec kropka. W klasie średniej był wakat u skody aż wypuszczono rozciągniętego passata B5 w postaci superba, bazującego na jego płycie podłogowej a mającego większy rozstaw osi. Niektórzy go pozycjonują w klasie D a inni w E. Nie zmienia to faktu, że octavia I generacji jest zwyczajnie jak dla mnie ciasna pod względem ilości miejsca dla pasażerów, tak samo jak golf IV - obydwa auta są pozycjonowane w klasie C. Dopiero obecna generacja octavii ma rozmiary mogące nawiązywać rywalizację, pod względem miejsca dla podróżujących, w klasie D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, że może trudno Ci to zaakceptować, ale skodzianka octavia to kompakt z krwi i kości i możesz

> tutaj snuć nie wiadomo jakie herezje i teorie spiskowe, ale tego nie zmienisz.

Mam w d... czym jest Octavia.

Chodzi mi tylko, że klasa auta to już nie to co kiedyś.

Kompaktem moze być Golf, ale już nie Golf +, a tym bardziej Touran

Trzymajmy się zdrowego rozsądku - jak VW zrobi drezynę na płycie Golfa to będzie też kompakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trzymajmy się zdrowego rozsądku - jak VW zrobi drezynę na płycie Golfa to będzie też kompakt?

No więc właśnie trzymamy się zdrowego rozsądku-octavia to kompakt, czuć to jak się wsiada z przodu, tym bardziej z tyłu, a że ma większy kufer...thalia też ma doklejony, co wcale nie oznacza, że ma pretendować do klasy wyżej.

Płyty podłogowe wykorzystywane są w wielu różnych autach, często są modyfikowane (np zwiększany rozstaw osi) i jest to tylko baza do budowy auta, aut nie klasyfikuje się po tym z jakiej płyty podłogowej powstało. Powyżej masz wklejone jak to jest z cabrio, czy podwyższonymi minivanami.

Golf plus to też kompakt...kompakt-minivan tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w d... czym jest Octavia.

> Chodzi mi tylko, że klasa auta to już nie to co kiedyś.

> Kompaktem moze być Golf, ale już nie Golf +, a tym bardziej Touran

> Trzymajmy się zdrowego rozsądku - jak VW zrobi drezynę na płycie Golfa to będzie też kompakt?

octa I = golf IV

wymiary-skoda-octavia-i-hatchback.jpg

wymiary-volkswagen-golf-iv-hatchback.jpg

octa II = golf V

wymiary-skoda-octavia-ii-hatchback.jpg

wymiary-volkswagen-golf-v-hatchback.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w d... czym jest Octavia.

> Chodzi mi tylko, że klasa auta to już nie to co kiedyś.

zgadza się - powstały tzw. crossovery

> Kompaktem moze być Golf, ale już nie Golf +

przecież Golf+ ma wymiary Golfa, jest tylko nieco wyższy. Określany jest jako crossover kompakta i kompaktowego minivana. Kompaktowym minivanem w bazie VW jest Touran. Tak KOMPAKTOWYM.

, a tym bardziej Touran

> Trzymajmy się zdrowego rozsądku - jak VW zrobi drezynę na płycie Golfa to będzie też kompakt?

o ile wiem, to Octavia porusza się z zasady po drogach, a nie po torach. Ma ten sam rozstaw osi, jak odpowiadający jej Golf (OI to GIV, OII to GV) i tą samą szerokość. Tak, miejsca w środku też będzie miała tyle samo (ewentualnie mniej, bo ma bardzo duży bagażnik). Więc do jakiej klasy Twoim zdaniem powinno się zaliczyć Octavię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.