Skocz do zawartości

Odblokowanie skutera/motoroweru 50 cm3


Rekomendowane odpowiedzi

> Na motorower nie trzeba żadnego prawka, niektórzy albo nie moga zdac egzaminu albo stracili prawko

> kat. B za jazde po pijaku

I tu sie mylisz, tracac PJ za Alkohol czy narkotyki jestes pozbawiony sadownie prawa prowadzic pojazdy silnikowe. Do nich zalicza sie i motorower czy Skooter.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu sie mylisz, tracac PJ za Alkohol czy narkotyki jestes pozbawiony sadownie prawa prowadzic

> pojazdy silnikowe. Do nich zalicza sie i motorower czy Skooter.

Sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nie silnikowych. Dwa - może orzec zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów lub tylko określonego rodzaju. Może też orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.jakiś tekst więcej dla dociekliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to nawet nie wiem czy kiedykolwiek były hahaha.gif Zrobiłem sobie dzisiaj po pracy rundę po okolicy - 130 km: dom-> Praca -> Piaseczno -> Tarczyn -> Piaseczno -> Konstancin Jeziorna -> Kępa Oborska -> dom yay.gifcfaniak.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nie silnikowych. Dwa - może orzec zakaz

> prowadzenia wszelkich pojazdów lub tylko określonego rodzaju. Może też orzec zakaz prowadzenia

> pojazdów niemechanicznych.jakiś tekst więcej dla dociekliwych.

Quote:

Wczoraj byłem w sądzie u mnie i Pani kierownik w sekretariacie stwierdziła że nie mogę używać roweru ponieważ mam wpisane chyba " Zakaz poruszania się wszelkimi pojazdami mechanicznymi w ruchu lądowym ". Kadi czy w takim zapisie dalej mogę poruszać się rowerem ? Jak to wyjaśnić w sądzie ?


Czyli tradycyjny polski bałagan...

znalazłem to

Quote:

Jak rozumieć pojazd mechaniczny przy przestępstwie prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości z art.178a§1 k.k. lub wykroczenia z art.87§1 k.w.?

Opublikowano 24 listopada 2011, autor: Mariusz Stelmaszczyk

Pojazdem mechanicznym jest każdy pojazd wprawiany w ruch poprzez umieszczony na nim silnik, a więc taki, który z racji swojej konstrukcji jest poruszany siłą mechaniczną pochodzącą z silnika. Jest to definicja obowiązująca w każdej strefie ruchu: lądowego, wodnego czy powietrznego.

Tytułem przykładowego wyliczenia pojazdami mechanicznymi są samochody, maszyny rolnicze, motocykle, tramwaje, trolejbusy, lokomotywy kolejowe, samoloty, helikoptery, statki wodne, motorówki.

Dla rozwiania jakichkolwiek wątpliwości za pojazdy mechaniczne są przyjmowane również:

pojazdy poruszane przez silnik w trakcie poruszania się siłą bezwładności czy rozpędu, np. po wyłączeniu silnika, podczas zjeżdżania z wyłączonym silnikiem ze wzniesienia jak i samochód holowany przez inny pojazd

motorowery, a więc rowery zaopatrzone konstrukcyjnie w silnik, jeśli jego pojemność skokowa przekracza 50 cm3

Jeżeli prowadziłeś pojazd mechaniczny, zgodnie z podaną wyżej definicją, w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym wówczas popełniłeś przestępstwo z art.178a§1 k.k.

Jeżeli prowadziłeś pojazd mechaniczny w stanie po użyciu alkoholi lub innego podobnie działającego środka w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, wówczas popełniłeś wykroczenie z art.87§1 kw


Więc pani kierownik nie ma pojecia o czym mówi. Ale wiadomo, baba... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.