Skocz do zawartości

digi tacho - obsługa


ulik87

Rekomendowane odpowiedzi

> Ale wbija pauzy? Bo spotkałem się z kierowcami w mojej byłej firmie którzy po przesiadce z analogu

> zupełnie nie dotykali tacho. Na analogu ustawione na stałe krzesełko i pasi a tu się

> zatrzymasz i leci praca i czas się nie zeruje

Prawda , przyzwyczajenia z analogu. w cyfrze mozna podczas kalibracji poprosić o wgranie softu automatycznej pauzy. Po wyłączeniu zapłonu tacho samo przełączy się na pauzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawda , przyzwyczajenia z analogu. w cyfrze mozna podczas kalibracji poprosić o wgranie softu

> automatycznej pauzy. Po wyłączeniu zapłonu tacho samo przełączy się na pauzę.

Można ale nie mogłem się doczekać kalibracji, żeby to wyłączyć :/ Co podjazd pod rampę co ruszenie kolejki ciągle pauza. I potem chcesz spojrzeć ile masz przejechane a tam zero bo dwie pauzy po 10, jedna po 5 i jedna po 20 i już pauza odhaczona i możesz śmigać. Co prawda w tym obecnym tacho liczy to jakoś mądrze i bierze pod uwagę tylko te 15 czy 30 ale za to po zgaszeniu muszę odczekać chwilę i dopiero jak gaśnie podświetlenie to zmienia się na pauzę. Więc zamiast po zgaszeniu lecieć rozpinać plandekę, czy co tam czego ode mnie oczekują na firmie to ja siedzę w kabinie i czekam aż tacho zgaśnie, żeby zmienić na pracę angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No a może w ogóle nie wyjmować karty?

> Samochód bez łóżka, jesteśmy codziennie w domu i wolne weekendy.

> Tutaj właśnie się nie zeruje.

> Ostatnio spotkaliśmy się na załadunku, mamy tam ok 30min jazdy a na tacho zostało wskazanie z

> poprzedniego dnia i łącznie miał 2:40.

> Tachograf to Actia w Atego.

pojazd bez łozka - przerwa odbierana dobowa i dluzsza moze byc tylko poza pojazdem

zmienic tacho na vdo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie musi codziennie wyjmować karty. Byle idąc do domu nie zapominał przełączyć na łóżko

AFAIK jak nie ma miejsca do spania w pojezdzie to nie mozna obierac w nim pauz 9h i dluzszych, a jak opuszczasz pojazd powinienes karte zabrac ze soba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> AFAIK jak nie ma miejsca do spania w pojezdzie to nie mozna obierac w nim pauz 9h i dluzszych, a

> jak opuszczasz pojazd powinienes karte zabrac ze soba.

dwa lata jeżdżę na cyfrowym tacho, wyjmuje kartę tylko na week (wtedy mam zaświadczenie) mnóstwo kontroli i żadnej kary ok.gifsmile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wczoraj miałem kontrole bagu, cały czas jeżdżę na łóżku w podwójnej i sie nie doczepili

Ale co do pauzy bez wyra to Antoine ma rację - jak nie ma miejsca do spania to kartę musisz wziąć ze sobą. A dodatkowo jak jesteś daleko to rachunek z hotelu/kajuty do wglądu.

Jak byś na weekend zostawił kartę w aucie to też masz nieusprawiedliwiony okres sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co do pauzy bez wyra to Antoine ma rację - jak nie ma miejsca do spania to kartę musisz wziąć

> ze sobą. A dodatkowo jak jesteś daleko to rachunek z hotelu/kajuty do wglądu.

z uzywaniem selektora tez ma racje, a to ze niektorzy nie nakladaja za to kar to inna sprawa...

ja prawie nigdy nie mam rachunku z hotelu, bo zazwyczaj ktos oplaca mi hotel.... zlosnik.gif

> Jak byś na weekend zostawił kartę w aucie to też masz nieusprawiedliwiony okres

dokladjie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.