Skocz do zawartości

[corsa c] traci moc


curaasan

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent Corsa C 1.3CDTi. Objawy - losowo, nie za każdym razem, najczęściej mam przy wyprzedzaniu - przyspieszam, do ok 110-120km/h po czym czuć jakby silnik przez chwilę nie dostawał paliwa(?) i od tego momentu jadę już ze stałą prędkością, te 110-120km/h, but może być w podłodze i nic to nie daje. Swojego czasu zapalał się losowo check i service ale teraz żadnej choinki przy objawie nie mam. Fura odstawiona do mechanika, był błąd czujnika temperatury paliwa, czujnik wyczyszczony, filtr paliwa wymieniony, nic to nie dało. Objawy pozostały. Auto sprawdzone przeze mnie dziś ELMem, nie wyświetla żadnych błędów, jedynie co mam to zrzut zamrożonych ramek. Aha, dodam, że po utracie mocy, do zgaszenia silnika jest padaka, tak jakby turbo wogóle się nie włączało. Restart zazwyczaj pomaga.

post-113962-14352520615178_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno wchodzi w tryb awaryjny, pewnie nie przyspiesza w ogóle powyżej 3 tys. obrotów.

Pewnie tak.

> Możliwości jest wiele, ale ciężko mi uwierzyć, że nie wyświetla przy tym żadnej kontrolki ani

> błędu.

Wczoraj znowu przeszedł w tryb awaryjny, przez chwilę mignęła kontrolka serwis (samochód z kluczem) i zgasła. ELM dalej nic nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Pewnie tak.

> Wczoraj znowu przeszedł w tryb awaryjny, przez chwilę mignęła kontrolka serwis (samochód z kluczem)

> i zgasła. ELM dalej nic nie widzi.

Podłącz go do OpelScannera, Opcoma, Techa albo innego dedykowanego oplowskiego interfejsu. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wciskam gaz i hamulec do oporu, włączam zapłon i czytam ze wskaźnika kilometrów błąd?

Nie z liczydła, a z mignięć lampki, check (?), po lewej stronie wskaźników.

Jedno mignięcie - 1, dwa- 2, trzy - 3.... dziesięć - 0 grinser006.gif Pomiędzy mignięciami jest trochę dłuższa przerwa.

Gdy miga ciągle i nie chce przestać - brak błędów. U mnie działa, wypedałowane nic, sprawdzone skanerem i też nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie z liczydła, a z mignięć lampki, check (?), po lewej stronie wskaźników.

> Jedno mignięcie - 1, dwa- 2, trzy - 3.... dziesięć - 0 Pomiędzy mignięciami jest trochę dłuższa

> przerwa.

> Gdy miga ciągle i nie chce przestać - brak błędów. U mnie działa, wypedałowane nic, sprawdzone

> skanerem i też nic.

Niestety, ten sposób też nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Problemem był zatkany EGR. Przeczyszczony, jest ok :-)

Błąd P0400 zlosnik.gif, przygotuj się na kolejne zabiegi czyszczące, bo fabryczne zawory EGR nie miały powłoki teflonowej zapobiegającej osadzaniu się syfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Z czym to się wiąże? Co to da, skoro fizycznie EGR dalej będzie obecny? Ile to kosztuje?

Jesli dany ECU silnika pozwala na programowe usuniecie to pozniej komputer nie steruje i nie bierze pod uwage wogule EGR a fizycznie mozna go wywalic zaslepiajac otwory po nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z czym to się wiąże? Co to da, skoro fizycznie EGR dalej będzie obecny? Ile to kosztuje?

Jeśli z ECU zostanie wykasowane również sprawdzenie obwodu elektrycznego zaworu EGR (najczęściej wywala się po prostu z listy możliwych do wyświetlenia błędów na testerze błąd P403) to zawór można odłączyć. Jeśli chciałoby się go całkowicie zdemontować to trzeba by się zastanowić nad rozwiązaniem sprawy chłodzenia zaworu, gdyż w CDTI jest on chłodzony cieczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.