Skocz do zawartości

Czy idzie kupić szkło reflektora przedniego w Astrze H GTC


rob_7

Rekomendowane odpowiedzi

> ..samo szkło od reflektora przedniego w Astrze H GTC? Bo się niemiłosiernie porysował i żona sobie

> zażyczyła mieć ładny

Może być mały problem bo jeśli będzie nieszczelność to będzie parować i będzie wyglądać gorzej niż ten porysowany. Nie wiem jak jest akurat w AH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może być mały problem bo jeśli będzie nieszczelność to będzie parować i będzie wyglądać gorzej niż

> ten porysowany. Nie wiem jak jest akurat w AH.

No właśnie na tylnym już mam nieszczelność i jest lekka kefa przy większych deszczach..

Ale samo szkło idzie dokupić?

A idzie zmienić tytuł topiku, na mówiący coś o jego zawartości, żeby później było łatwiej go odszukać?

[Orochimaru]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie na tylnym już mam nieszczelność i jest lekka kefa przy większych deszczach..

> Ale samo szkło idzie dokupić?

Myślę, że tak. Do świateł przeciwmgłowych widziałem więc takie tez powinny być.

A nie lepiej ładnie wypolerować? Trochę trzeba poświęcić czasu, ale jednak z kupnem samego szkła mogą być problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ..samo szkło od reflektora przedniego w Astrze H GTC? Bo się niemiłosiernie porysował i żona sobie

> zażyczyła mieć ładny

Ktoś kiedyś pisał (chyba na astraklub.pl), że lampy są klejone na silikon. Niestety w tym wypadku nie da się łatwo rozkleić reflektora przez podgrzanie. Jeżeli reflektor jest sklejony tak jak halogeny, to rozklejenie tego graniczy z cudem (ja nad rozklejeniem halogena spędziłem kilka godzin, a i tak nie obyło się bez uszkodzenia obudowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że tak. Do świateł przeciwmgłowych widziałem więc takie tez powinny być.

> A nie lepiej ładnie wypolerować? Trochę trzeba poświęcić czasu, ale jednak z kupnem samego szkła

> mogą być problemy.

a czy po polerce lampa nie będzie zółkła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem to i niepolerowana zżółknie ale po polerce proces ten znacznie się przyspieszy. Zauważ, że lampy pokryte są powłoką UV (fioletowo-zielone refleksy, gdy spojrzysz pod światło), to właśnie ona chroni przed żółknięciem i matowieniem "szkieł" reflektorów w AH.

Oczywiście nie jest to tak, że lampa po polerce zmatowieje po miesiącu wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z czasem to i niepolerowana zżółknie ale po polerce proces ten znacznie się przyspieszy. Zauważ, że

> lampy pokryte są powłoką UV (fioletowo-zielone refleksy, gdy spojrzysz pod światło), to

> właśnie ona chroni przed żółknięciem i matowieniem "szkieł" reflektorów w AH.

> Oczywiście nie jest to tak, że lampa po polerce zmatowieje po miesiącu

no ale z tego co widziałem na filmikach z polerek w zakładach, to po takim zabiegu jest nakładana jakaś powłoka ochronna wiec może to być coś w stylu UV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj,korzystając z chwili bez deszczu zabrałem się za jedną lampę(hella) która wyglądała jak po piaskowaniu,Druga lampa o dziwo wygląda całkiem nieźle.Cała operacja trwała 1,5 h bez pośpiechu.Materiały to papier wodny 500,800,1200,2500 + pasta tempo

post-30844-14352520633057_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj,korzystając z chwili bez deszczu zabrałem się za jedną lampę(hella) która wyglądała jak po

> piaskowaniu,Druga lampa o dziwo wygląda całkiem nieźle.Cała operacja trwała 1,5 h bez

> pośpiechu.Materiały to papier wodny 500,800,1200,2500 + pasta tempo

a efekt jaki wink.gif? bo widziałem ze lampy drooooogie są 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że tak. Do świateł przeciwmgłowych widziałem więc takie tez powinny być.

> A nie lepiej ładnie wypolerować? Trochę trzeba poświęcić czasu, ale jednak z kupnem samego szkła

> mogą być problemy.

Myślałem o polerce ale nie wiedziałem że można samemu.. Tata ma fajną szlifierkę oscylacyjną to może będzie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.