Skocz do zawartości

Wchodzi coraz mniej LPG - woda w butli ???


tdon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanie jak w temacie.

Zaraz po założeniu instalacji tankowałem jakieś 38-39 litrów LPG. Teraz, po 4 latach eksploatacji, wchodzi mi jakieś 35 litrów na pustą butlę (potwierdzone podczas kilku tankowań). Co jest grane ? Miałem zamiar wyjąć wielozawór i przyjrzeć się pływakowi, ale koledzy zwrócili moją uwagę na możliwą obecność wody w butli, z powodu której mieści się mniej LPG.

Ale czy to możliwe ? Dlaczego to się nie wymiesza i nie pójdzie do silnika ? Gdyby smok nie zasysał z samego dna butli, to przecież nie wyciągałby również gazu do końca ...

Auto pracuje poprawnie i nie ma żadnych objawów nieprawidłowej pracy silnika.

Zależy mi na maksymalnej pojemności butli, bo latem sporo jeżdżę za granicą i nie zawsze mogę zatankować LPG.

Może jakieś sugestie ? Jeżdżę właśnie na oparach, żeby w weekend móc zajrzeć do środka butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tankujesz na jednej stacji czy jak się trafi?

u mnie na stacjach noname czesto zawór nie odbija tylko pompa zwalnia, gaziarz odpina ale "na siłe" cos by jeszcze weszło

na orlenach/statoilach zawór zawsze odbija i wchodzi zwykle stała ilość gazu

podobno ma to jakiś związek z ciśnieniem w instalacji na stacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tankujesz na jednej stacji czy jak się trafi?

> u mnie na stacjach noname czesto zawór nie odbija tylko pompa zwalnia, gaziarz odpina ale "na siłe"

> cos by jeszcze weszło

> na orlenach/statoilach zawór zawsze odbija i wchodzi zwykle stała ilość gazu

> podobno ma to jakiś związek z ciśnieniem w instalacji na stacjach

Tankuję na różnych stacjach. Temat ma charakter postąpującej zmiany - coraz mniej wchodzi i coraz mniej robię kilometrów na butli (zasadniczo staram się nie wyjeżdżać do pustego, ale ostatnio często LPG kończy się, pomimo że "licznikowo" jeszcze nie powinno).

Może dzisiaj pogoda pozwoli mi zajrzeć do butli.....

EDIT:

Wyjąłem wielozawór z butli - w środku sucho i czysto. Również filtr siatkowy na smoku czyściutki. Podgiąłem ramię pływaka, żeby znajdował się ok. centymetr wyżej. Złożyłem całość do kupy, sprawdziłem szczelność i zalałem do pełna ............ 35 litrów gazu :-( czyli dokładnie tyle, ile przed podgięciem pływaka..... już głupi jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.