Skocz do zawartości

Sprowadzenie auta z instalacją LPG z zagranicy


Roswell

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak wygląd kwestia legalizacji instalacji w aucie sprowadzonym z zagranicy ?

> Jakie dokumenty muszą być aby w wydziale komunikacji wpisali gaz w dowód ?

> Co z zbiornikiem ?

Musi w PL przejść legalizację zbiornika, nawet jak jest unijny kwit, toz TDT musi być potwierdzenie. Jeśli butla ma kilka lat to chyba lepiej wymienić na nową, koszt niewiele większy a spokój na 10 lat, legalizacja może też być na 10, robi się ją w wyznaczonych punktach. Potem na badanie techniczne i tu chyba dodatkowa opłata jest jeśli ma LPG, diagnosta wydaje kwit że wsio ok i z tym lecisz od WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musi w PL przejść legalizację zbiornika, nawet jak jest unijny kwit, toz TDT musi być

> potwierdzenie. Jeśli butla ma kilka lat to chyba lepiej wymienić na nową, koszt niewiele

> większy a spokój na 10 lat, legalizacja może też być na 10, robi się ją w wyznaczonych

> punktach. Potem na badanie techniczne i tu chyba dodatkowa opłata jest jeśli ma LPG, diagnosta

> wydaje kwit że wsio ok i z tym lecisz od WK.

o ile w dokumentach z za granicy jest wpis, ze auto ma taka instalacje zamontowana, jezeli nie ma to trzeba ta instalacje "od nowa zamontowac".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musi w PL przejść legalizację zbiornika, nawet jak jest unijny kwit, toz TDT musi być

> potwierdzenie. Jeśli butla ma kilka lat to chyba lepiej wymienić na nową, koszt niewiele

> większy a spokój na 10 lat, legalizacja może też być na 10, robi się ją w wyznaczonych

> punktach.

A czy koszt legalizacji jest stały ?

Ile wynosi, zakładając że sam wyjmę i dostarczę zbiornik.

Zresztą zauważyłem że ich zbiorniki są trochę inne niż nasze, nie będzie problemu z legalizacją takiego ?

Czy można gdzieś znaleźć listę punktów gdzie dokonują takiej legalizacji ?

> Potem na badanie techniczne i tu chyba dodatkowa opłata jest jeśli ma LPG, diagnosta

> wydaje kwit że wsio ok i z tym lecisz od WK.

Znaczy jakie badanie ?

Takie jak przegląd okresowy ?

Jak powiedzmy niemiecki przegląd jest jeszcze ważny to tez muszę go zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> legalizacja może też być na 10, robi się ją w wyznaczonych

> punktach.

najczęściej TDT wydaje kwit na 2-3lata - maksymalnie mogą na 10, butla ma okres ''życia'' 20-25lat

> Potem na badanie techniczne i tu chyba dodatkowa opłata jest jeśli ma LPG, diagnosta

> wydaje kwit że wsio ok i z tym lecisz od WK.

jeżeli w DR/papierach auta z zagranicy jest LPG to do WK nic nie trzeba, jeżeli nie ma to papier TDT w WK wystarcza, diagnosta nic nie wypisuje. *

Kwit na butle potrzebny jest tylko przy przeglądach.

*w oparciu o własne doświadczenia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najczęściej TDT wydaje kwit na 2-3lata - maksymalnie mogą na 10, butla ma okres ''życia'' 20-25lat

Różnie...dają też na 5 i 10 lat.

> jeżeli w DR/papierach auta z zagranicy jest LPG to do WK nic nie trzeba, jeżeli nie ma to papier

> TDT w WK wystarcza, diagnosta nic nie wypisuje. *

> Kwit na butle potrzebny jest tylko przy przeglądach.

> *w oparciu o własne doświadczenia

To udało Ci się smile.gif bo babeczka nie orientowała się w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy koszt legalizacji jest stały ?

Tak, chociaż jak szukałem w necie to kwoty się różniły nieznacznie.

> Ile wynosi, zakładając że sam wyjmę i dostarczę zbiornik.

Nie wiem czy sam możesz wyjąć...Diagności z TDT czasami wyjmują czasami nie, jeśli stwierdzą, że dobrze wygląda, nie ma rdzy to podbijają... Najniższa cena z jaką się spotkałem to okolice 200zł, najwyższa-pod 400, przy 400zł chyba lepiej zapodać nową butlę wg mnie.

> Zresztą zauważyłem że ich zbiorniki są trochę inne niż nasze, nie będzie problemu z legalizacją

> takiego ?

Wiesz co-chodzi chyba bardziej o zasadę, że podlegają pod TDT wszystkie i ma być kwit, prawda taka, że zbiornik każdy wytrzyma te 20 lat, a jego wygląd to rzecz drugorzędna.

> Czy można gdzieś znaleźć listę punktów gdzie dokonują takiej legalizacji ?

Np tutaj.

> Znaczy jakie badanie ?

> Takie jak przegląd okresowy ?

Nie, po prostu świstek, że zainstalowana LPG jest. i parę dyszek za to-generalnie jak masz kwit z TDT to formalność.

> Jak powiedzmy niemiecki przegląd jest jeszcze ważny to tez muszę go zrobić ?

Niestety tak, wtedy w WK nie czepiają się braku przeglądu tylko sprytnie jest to nazwane przeglądem ustalającym numery samochodu, czyli rok prod itd, spisują to z briefów np, ot taki myk by 90-169 zł wpadło do kasy. Co lepsze przy sprowadzonych 2 dieslach w odstepie 2 mies na 1 stacji płaciłem 169zł za to ustalenie, a na innej 90zł i jeszcze na ponad 40zł giftów dostałem (bon na 20zł do nich do sklepu, do wyboru jeszcze po 2 rzeczy było z półki u diagnosty, wziąłem koncentrat płynu letniego na 25l płynu-koszt 10zł i dużą piankę do czyszczenia-koszt 16zł) więc nie wiem jakie oni ustalenia mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A od czego to zależy ?

> Powiedzmy od wizualnego stanu zbiornika ?

> Czy może od dobrego humoru sprawdzającego

Bardziej to drugie ...wiesz jak jest, jeden przyjeżdża i się spina wyjmując, sprawdzając ciśnieniowo etc, a drugi obejrzy, pieczątka w kwit,podpis i dalej-pewnie u tego drugiego taniej będzie bo dziennie większy limit zrobi i część kasiurki....no wiesz gdzie trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno butle oferowane w Europie maja wybite numery odpowiadające Polskiej normie i idzie po

> prostu zdobyć świadectwo legalizacji po polsku w itd. za 4 dychy.

> U nas legalizacja 200 zł na 5 lat butli

nic to nie da.

Ja w sprowadzonym samochodzie miałem polską butlę a i tak musiałem robić przegląd butli.

Butla może być użytkowana maksymalnie 20 lat od daty produkcji. Miałem 3 letnią butlę. Podbił mi ją na 10 lat. Za 10 lat powinien podbić jeszcze max na 7 lat.

Kwotowo płaciłem 300 albo 350 zł już dokładnie nie pamiętam. Kwota zawierała demontaż butli, sprawdzenie ,ponowny montaż i legalizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli w DR/papierach auta z zagranicy jest LPG to do WK nic nie trzeba, jeżeli nie ma to papier

> TDT w WK wystarcza, diagnosta nic nie wypisuje. *

> Kwit na butle potrzebny jest tylko przy przeglądach.

> *w oparciu o własne doświadczenia

jeśli nie masz w dowodzie rejestracyjnym wbitego gazu to tak jakbyś kupił samochód bez gazu. Musisz mieć fakturę za montaż instalacji gazowej. Inaczej nie zarejestrujesz. Tak jest u mnie w WK. 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochody z zagranicy mogą mieć trochę inne zbiorniki - zawór w butli oraz wlew. I tu pojawia się problem. Gdybym nie legalizował butli i chciał wymienić ja na nową to musiałbym wymienić również elektrozawór i wlew do tankowania Cena z wymianą to od 700 zł wzwyż jak dla mojej instalacji sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli nie masz w dowodzie rejestracyjnym wbitego gazu to tak jakbyś kupił samochód bez gazu. Musisz

> mieć fakturę za montaż instalacji gazowej. Inaczej nie zarejestrujesz. Tak jest u mnie w WK.

w przypadku obrotu krajowego masz rację, ale przy imporcie sprawa ma się inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy koszt legalizacji jest stały ?

> Ile wynosi, zakładając że sam wyjmę i dostarczę zbiornik.

> Zresztą zauważyłem że ich zbiorniki są trochę inne niż nasze, nie będzie problemu z legalizacją

> takiego ?

> Czy można gdzieś znaleźć listę punktów gdzie dokonują takiej legalizacji ?

Kolega niedawno przedłużał legalizację butli w Toledo sprowadzonym 2-3 lata wstecz z Holandii.Kosztowało go to 250zł, na okres 10lat, robił gdzieś w Grudziądzu. Aby było ciekawie to instalka bardzo Polska jak na auto z NL - sterownik Stag i butla Stako grinser006.gif

Za wymianę butli w zakładach montujących instalki wołali 800-1100 zł niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.