Skocz do zawartości

Polerka lakieru HOW TO


zet

Rekomendowane odpowiedzi

Maszynka z gąbkami zakupiona, pasta 3m fastcut zakupiona. Mojemu lakierowi juz nic nie zaszkodzi, wiec warto poprobować sił. Co jeszcze mi potrzeba ? Mysle o jakims twardym wosku, albo paście wykanczajacej. Poczytalem troche autokosmetyke, ale duzo za duzo czytania. Ktos ma kilka trafnych uwag, poza taką ze jak nie robiles sie nie bierz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Maszynka z gąbkami zakupiona, pasta 3m fastcut zakupiona. Mojemu lakierowi juz nic nie zaszkodzi,

> wiec warto poprobować sił. Co jeszcze mi potrzeba ? Mysle o jakims twardym wosku, albo paście

> wykanczajacej. Poczytalem troche autokosmetyke, ale duzo za duzo czytania. Ktos ma kilka

> trafnych uwag, poza taką ze jak nie robiles sie nie bierz ?

Spróbuj najpierw UC od Meguiars'a z twardym padem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Maszynka z gąbkami zakupiona, pasta 3m fastcut zakupiona. Mojemu lakierowi juz nic nie zaszkodzi,

> wiec warto poprobować sił. Co jeszcze mi potrzeba ? Mysle o jakims twardym wosku, albo paście

> wykanczajacej. Poczytalem troche autokosmetyke, ale duzo za duzo czytania. Ktos ma kilka

> trafnych uwag, poza taką ze jak nie robiles sie nie bierz ?

Super temat smile.gif

Wlasnie czy sa jakies okreslone predkosci polerowania z jakimi nalezy pracowac?

Predkosc zalezy od rodzaju pasty/pada?

Moze ktos uzywal do polerowania past menzerna i chcialby napisac jakich padow uzywal (producent,badz trwadosc?).Bo mysle,sam na flexipads-em.Ale nie wiem jaka ,,twardosc" zastosowac frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Maszynka z gąbkami zakupiona, pasta 3m fastcut zakupiona. Mojemu lakierowi juz nic nie zaszkodzi,

> wiec warto poprobować sił. Co jeszcze mi potrzeba ? Mysle o jakims twardym wosku, albo paście

> wykanczajacej. Poczytalem troche autokosmetyke, ale duzo za duzo czytania. Ktos ma kilka

> trafnych uwag, poza taką ze jak nie robiles sie nie bierz ?

www.kosmetykaaut.pl tam jest skarbnica wiedzy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super temat

> Wlasnie czy sa jakies okreslone predkosci polerowania z jakimi nalezy pracowac?

> Predkosc zalezy od rodzaju pasty/pada?

> Moze ktos uzywal do polerowania past menzerna i chcialby napisac jakich padow uzywal

> (producent,badz trwadosc?).Bo mysle,sam na flexipads-em.Ale nie wiem jaka ,,twardosc"

> zastosowac

ja robiłem Menzerną 500, 2500, 4000, do tego używałem gąbeki: średnia, miękka i super miękka(wszystkie no name dodane do maszyny silverlinea). Ogólna zasada jest taka że zaczynasz od łagodnej pasty i łagodnego pada i obserwujesz co się dzieje Czyli najlepiej miękka gąbka pasta 2500, jeśli nic nie daje to zwiększasz twardość pada, jak to nic nie daje to bierzesz ostrzejsza pastę. Taki tok postępowania zabezpieczy cię przed zbyt agresywnym atakiem na lakier. Co do prędkości obrotowej to zaczynasz od najniższych i obserwujesz co się dzieje, z naciskiem tez nie ma co przesadzać. Im większy nacisk tym szybsze nagrzewanie lakieru, nagrzany lakier->podatny na uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja robiłem Menzerną 500, 2500, 4000, do tego używałem gąbeki: średnia, miękka i super

> miękka(wszystkie no name dodane do maszyny silverlinea). Ogólna zasada jest taka że zaczynasz

> od łagodnej pasty i łagodnego pada i obserwujesz co się dzieje Czyli najlepiej miękka gąbka

> pasta 2500, jeśli nic nie daje to zwiększasz twardość pada, jak to nic nie daje to bierzesz

> ostrzejsza pastę. Taki tok postępowania zabezpieczy cię przed zbyt agresywnym atakiem na

> lakier. Co do prędkości obrotowej to zaczynasz od najniższych i obserwujesz co się dzieje, z

> naciskiem tez nie ma co przesadzać. Im większy nacisk tym szybsze nagrzewanie lakieru,

> nagrzany lakier->podatny na uszkodzenia.

Bo patrzylem i sa do wyboru :

ultramiękkie - polerowanie (13)

miękkie - polerowanie (6)

ultramiękkie - polerowanie (13)

miękkie - polerowanie (6)

średnie - polerowanie, ścieranie (6)

twarde - ścieranie, polerowanie

dodatkowo sa jeszcze oprocz klasycznych gabek-,,wafle" i inne.

W sumie sam nie wiem co wziasc,planuje wziasc 3sztuki (do kazdej gradacji pasty inny),czyli:

średnie - polerowanie, ścieranie (6)

twarde - ścieranie, polerowanie

Tylko nie wiem czym sie roznia :

ultramiękkie - polerowanie (13)

miękkie - polerowanie (6)

Bo ktoras z nich mysle wlasnie pracowac z menzerna 4000

confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super temat

> Wlasnie czy sa jakies okreslone predkosci polerowania z jakimi nalezy pracowac?

> Predkosc zalezy od rodzaju pasty/pada?

> Moze ktos uzywal do polerowania past menzerna i chcialby napisac jakich padow uzywal

> (producent,badz trwadosc?).Bo mysle,sam na flexipads-em.Ale nie wiem jaka ,,twardosc"

> zastosowac

Mam z flexipads i mam Menzernę, bardzo wygodny dl mnie zestaw zlosnik.gif

pad twardy/średni/miękki i ultra miękki - czarny waflowy ok.gif

Kombinacja pasta/pad w zależności od twardości lakieru i zarysowań na powierzchni wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kombinacja pasta/pad w zależności od twardości lakieru i zarysowań na powierzchni

przychylam się do tego. Kolego OlekBartek musisz kupić 4 pady, niestety zaocznie nie damy rady ocenić który najlepiej się będzie sprawdzał na twoim lakierze.

Do OlekBartek:

Temat co przed i po korekcie lakieru masz obcykany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przychylam się do tego. Kolego OlekBartek musisz kupić 4 pady, niestety zaocznie nie damy rady

> ocenić który najlepiej się będzie sprawdzał na twoim lakierze.

> Do OlekBartek:

> Temat co przed i po korekcie lakieru masz obcykany?

Myślisz że gdy lakierowałem zawodowo bawiłem się czterema padami? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do OlekBartek:

> Temat co przed i po korekcie lakieru masz obcykany?

A podobno trzeba najpierw umyc grinser006.gif a powaznie to ludzie maja podzielone zdania co do glinkowania, ja bede probowal bez zbednych ceregieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślisz że gdy lakierowałem zawodowo bawiłem się czterema padami?

myślę że nie, ale to też pokazuje że istnieje różnica pomiędzy polerką lakieru a korekta lakieru. Ja mam czas to mogę się bawić wielokrotne przejście polerką połączone z zabawą padami i doborem odpowiedniej pasty nie jest to moja praca zarobkowa więc mogę sobie pozwolić na marnotrawienie czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę że nie, ale to też pokazuje że istnieje różnica pomiędzy polerką lakieru a korekta lakieru.

> Ja mam czas to mogę się bawić wielokrotne przejście polerką połączone z zabawą padami i

> doborem odpowiedniej pasty nie jest to moja praca zarobkowa więc mogę sobie pozwolić na

> marnotrawienie czasu.

Spoko. Opisz tu całą robotę i jak oceniasz efekt, sam jestem ciekaw. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A podobno trzeba najpierw umyc a powaznie to ludzie maja podzielone zdania co do glinkowania, ja

> bede probowal bez zbednych ceregieli.

umyć konieczne żeby żadnych twardych zanieczyszczeń nie zebrać na pada. Dlatego tez jestem wśród tych którzy są za glinkowaniem przed korekta lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spoko. Opisz tu całą robotę i jak oceniasz efekt, sam jestem ciekaw.

ze względu na brak pogody w dniach kiedy mam czas na razie przeprowadziłem tylko próby na pojedynczych elementach. Tu klapa, tu błotnik, tu maska. Na początku roku skompletowałem graty do zabawy w detailing i te pojedyncze elementy to w ramach nauki. Jak zdarzy się weekend pogody to biorę się za kompleksowe działanie na całym samochodzie.

żeby nie być gołosłownym:

wp000352t.jpg[/img]

14 letni lakier fiat seicento, udało się usunąć wszystkie drobne zarysowania, swirle i hologramy. Pozostały tylko głębokie rysy wyczuwalne pod paznokciem. Zrobiona tylko tylna klapa i zajęło to blisko 5 godzin. Zdecydowanie brakowało mi twardej gąbki do mocnego zdzierania. Lakier idealnie gładki, wygląda jak nowy, po zabezpieczeniu woskiem zabrudzenia usuwają się idealnie samą myjka bez użycia gąbki.

Lepszych zdjęć brak kalkulator nie dawał rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A podobno trzeba najpierw umyc a powaznie to ludzie maja podzielone zdania co do glinkowania, ja

> bede probowal bez zbednych ceregieli.

oczyść ze smoły i żywic wszelkich, im mniej syfu, tym przyjemniej polerowanie idzie smile.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przychylam się do tego. Kolego OlekBartek musisz kupić 4 pady, niestety zaocznie nie damy rady

> ocenić który najlepiej się będzie sprawdzał na twoim lakierze.

> Do OlekBartek:

> Temat co przed i po korekcie lakieru masz obcykany?

Dzieki koledzy 20.GIF

No przed to gruntowne mycie-glinka-mycie i polerka.

Po polerce mycie i jakis twardszy wosk.

Chyba powinno byc ok?

Bo sprawa ma sie nastepujaco,mam do zrobienia 3 samochody.

Honde (5letni lakier) dosc miekki,bez wiekszych rys wezme recznie AIO i wosk (daje rade bo spr na kawalku)

Seat (13 lat lakier),kolor czarny.Przetyrany konkretnie,ale samochod jest typowo uzytkowy bez zbednych ceregieli.Recznie probowalem i nie da rady (znaczy moze jakbym z tydzien na to poswiecil).

Lanos (13lat lakier),srebrny-ogolnie w duzo lepszym stanie niz seat,ale gorrzej niz honda.

Polerka juz powinna byc w drodze.

Ps. czy pad waflowy czyms sie rozni od tradycyjnej gabki?Tzn pewnie sie rozni,ale moglby mi ktos wytlumaczyc wlasnie czym 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po polerce mycie i jakis twardszy wosk.

mycie zbędne, przelecieć całość IPĄ aby usunąć resztki past polerskich, potem cleaner a na to wosk.

Cleanera chyba można pominąć, lub ewentualnie zastąpić AIO. Ale to niech się mądrzejsze głowy wypowiedzą. Ja akurat cleaner kupiłem więc będę używał.

> Ps. czy pad waflowy czyms sie rozni od tradycyjnej gabki?Tzn pewnie sie rozni,ale moglby mi ktos

> wytlumaczyc wlasnie czym

ja nie wiem, mi gość w sklepie powiedział ze jako amator nie dostrzegę różnicy wiec po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mycie zbędne, przelecieć całość IPĄ aby usunąć resztki past polerskich, potem cleaner a na to wosk.

O wlasnie dobrze,ze mi przypomniales,musze podzwonic i poszukac IPA.

Moze w sklepie z odczynnikami chemicznymi beda mieli hmm.gif

> Cleanera chyba można pominąć, lub ewentualnie zastąpić AIO. Ale to niech się mądrzejsze głowy

> wypowiedzą. Ja akurat cleaner kupiłem więc będę używał.

> ja nie wiem, mi gość w sklepie powiedział ze jako amator nie dostrzegę różnicy wiec po co

> przepłacać.

A jaka srednica padow jest najbardziej uniwersalna?

Bo kupie chyba ta przystawke z rzepem i pady na rzep?Chyba sie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Seat (13 lat lakier),kolor czarny.Przetyrany konkretnie,ale samochod jest typowo uzytkowy bez

> zbednych ceregieli.Recznie probowalem i nie da rady (znaczy moze jakbym z tydzien na to

> poswiecil).

Jeśli lakier jest tak samo twardy i zmasakrowany jak na moim a4 to nawet maszyną nie będzie łatwo. Szykuj się na kilkanaście godzin walki żeby doprowadzić lakier do stanu dobrego bo o idealnym nie mówimy smile.gif

Ja ze swoim walczyłem przez 4 dni a jeszcze mi zostały zderzaki i dach i dopiero przeleciałem 1 kombinacją biały flexi + menzerna 400 jedynie klapę zrobiłem całą 3 padami flexi biały, pomarańczowy, żółty i pastami 400, 2500, 4000 i na koniec cleaner i wosk. Czekam na słońce i działam maszyną dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba na cień

Źle się wyraziłem :-P Chodziło mi o to, że czekam aż ten na górze przestanie lać na nas wszystkich i wyjdzie trochę słońca, wtedy będzie można faktycznie zadbać o cień :-)

> Mam glupie pytanie, co to jest ten zmywacz IPA ? wiem ze izopropylowy alk, ale gdzie tego szukac ?

Popytaj w sklepach z elektroniką lub częściami komputerowymi bo tam też powinni mieć. Można jeszcze w jakiś chemicznych lub z farbami, lakierami spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Maszynka z gąbkami zakupiona, pasta 3m fastcut zakupiona. Mojemu lakierowi juz nic nie zaszkodzi,

> wiec warto poprobować sił. Co jeszcze mi potrzeba ? Mysle o jakims twardym wosku, albo paście

> wykanczajacej. Poczytalem troche autokosmetyke, ale duzo za duzo czytania. Ktos ma kilka

> trafnych uwag, poza taką ze jak nie robiles sie nie bierz ?

moze mnie nikt nie rozstrzela

ja wzialem paste tempo (czy tez inna jej podobna o minimalnej scieralnosci)

do tego gabka oczywiscie i misiek

gobke zamontowalem w.... szlifierke kątową i na wilgotno z pasta polecialem - potem tylko miskiem ktory tez krecil sie w kątówce i....

na koniec po umyciu samochodu plastmal

szok efekt byl rewelacja!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze mnie nikt nie rozstrzela

> ja wzialem paste tempo (czy tez inna jej podobna o minimalnej scieralnosci)

> do tego gabka oczywiscie i misiek

> gobke zamontowalem w.... szlifierke kątową i na wilgotno z pasta polecialem - potem tylko miskiem

> ktory tez krecil sie w kątówce i....

> na koniec po umyciu samochodu plastmal

> szok efekt byl rewelacja!!!

to poświeć na to mocnym światłem i zrób zdjęcie. Pokaż nam co wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to poświeć na to mocnym światłem i zrób zdjęcie. Pokaż nam co wyszło.

Jeżeli przy świetle słonecznym jest ok to po co sztucznie doświetlać?

To jest szukanie dziury w całym. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli przy świetle słonecznym jest ok to po co sztucznie doświetlać?

> To jest szukanie dziury w całym.

przy normalnym świetle słonecznym nie koniecznie widać co na lakierze jest. Najfajniej wszystko wychodzi wieczorem przy oświetleniu z latarni, lub przy oświetlaniu skupionym światłem (tu mi się podoba określenie inspekcja lakieru).

Ja nie szukam dziury w całym, nikomu nic nie chce udowadniać. W teorii tempo nie jest najlepszym środkiem do polerowania lakieru a sam misiek jest uważany za mocno ścierny. Chce potwierdzić lub obalić te obiegowe teorie. Ani na polerowaniu samochodów ani na sprzedaży kosmetyków nie zarabiam, więc nie mam tu żadnego interesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja wzialem paste tempo (czy tez inna jej podobna o minimalnej scieralnosci)

Daje to krótkotrwały efekt, bo tempo ma duzo wosku i wypelniaczy, po dwoch myciach bedzie trzeba znow leciec tempo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jestem po pierwszych probach polerowania. Faktycznie trzeba z poczatku opanowac władanie szlifierką, ale po chwili daje sie juz normalnie pracowac.

Efektów spodziewalem sie bardziej spektakularnych, a ta moja pasta i te moje pady mam wrazenie, ze prawie nie zbierają, w dodatku pady rozpadają sie szybko i sypią (albo sa do kitu albo cos zle robie)

Ktos zna mocniejsze pasty od 3m fastcut i mocniejsze gąbki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jestem po pierwszych probach polerowania. Faktycznie trzeba z poczatku opanowac władanie

> szlifierką, ale po chwili daje sie juz normalnie pracowac.

> Efektów spodziewalem sie bardziej spektakularnych, a ta moja pasta i te moje pady mam wrazenie, ze

> prawie nie zbierają, w dodatku pady rozpadają sie szybko i sypią (albo sa do kitu albo cos zle

> robie)

> Ktos zna mocniejsze pasty od 3m fastcut i mocniejsze gąbki ?

Pytanie czy jedziesz jak piszesz szlifierką czy polerką.

Bo jeśli faktycznie próbujesz polerować szlifierką to się nie dziw że pady się sypią.

Są szlifierko-polerki, przy najmniejszych obrotach daje się polerować i wtedy jest OK.

Co do sypania się padów o ile nie kupiłeś jakiś wyjątkowo kiepskich to sypią się na krawędziach, wystających elementach, listwach na dachu jeśli mają ostre krawędzie itp, i tam trzeba uważać bo można załatwić każdy pad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie czy jedziesz jak piszesz szlifierką czy polerką.

Polerką BASS polska. Nic szałowego, do tego w zestawie kupilem pady - moim zdaniem tandetne...

> wystających elementach, listwach na dachu jeśli mają ostre krawędzie itp, i tam trzeba uważać

> bo można załatwić każdy pad.

Dokladnie zadzieraja sie przy podjezdzie do obojetnie jakiej krwedzi - nawet dosc lagodnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.