Skocz do zawartości

Grill słoneczny


Jery

Rekomendowane odpowiedzi

Mam plan aby zrobić grilla słonecznego - starą antenę satelitarną mam, trójnóg mam, siatkę metalową do umieszczenia grillowanej potrawy mam - pytanie - czum pokryć antenę żeby to działało - folią odblaskową, chromem w sprayu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sprawdzi się "samoprzylepna taśma aluminiowa". Można kupić taką o szerokości około 5-6 cm i idealnie sprawdzi się do wyklejenia wklęsłej powierzchni talerza. Możesz też próbować przykleić zwykłą folię spożywczą, tylko stroną błyszcząca na zewnątrz.

Co do farb odblaskowych i innych lakierowanych folii pcv podejrzewam, że odbijają one kilkakrotnie mniej światła niż najzwyklejsze aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam plan aby zrobić grilla słonecznego - starą antenę satelitarną mam, trójnóg mam, siatkę metalową

> do umieszczenia grillowanej potrawy mam - pytanie - czum pokryć antenę żeby to działało -

> folią odblaskową, chromem w sprayu?

I jak to cudo ma działać, grillujemy bez węgla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jak to cudo ma działać, grillujemy bez węgla?

w teorii tak to ma wygladac - skupiasz promienie slonca na obiekcie do grilowania i ma byc OK

sporym minusem jest ze jak zapyziale niebo to moze byc grill mocno krwisty i na zimno wink.gif

drugi minus to taki ze to slonce nawet jak bedzie to skubane ma tendencje do zmiany pozycji na niebosklonie wiec co chwile trzeba korygowac ustawienie

drugim wariantem moze byc wykorzystanie energii slonca jako zrodla energii elektrycznej - ale co to za grill ktory nie wanieje weglem, drewienkiem tudziez palacym sie tluszczykiem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam plan aby zrobić grilla słonecznego - starą antenę satelitarną mam, trójnóg mam, siatkę metalową

> do umieszczenia grillowanej potrawy mam - pytanie - czum pokryć antenę żeby to działało -

> folią odblaskową, chromem w sprayu?

O, ciekawe.

Ja miałem inną koncepcję na grilla, przygotowałem sobie stare żelastwo z którego chciałem go zrobić, zostawiłem pod samym domem i....przedwczoraj wyparowało. hehe.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> drugi minus to taki ze to slonce nawet jak bedzie to skubane ma tendencje do zmiany pozycji na

> niebosklonie wiec co chwile trzeba korygowac ustawienie

Jaki to minus? zlosnik.gif

Montujesz dwa rotory, komputer, program z zapisem bieżącej trajektorii słońca i Ci grill za słońcem sam podąża zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.