Skocz do zawartości

Dołożenie tempomatu FF II '08


vtorek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie najszło...

Czy są jakieś możliwości bezbolesnego dołożenia tempomatu do Foki? To jest jakaś większa robota nie bardzo opłacalna czy bardziej na zasadzie plug&play?

Nie żeby mi był bardzo potrzebny - bardziej pytam pod tzw. akademickie rozważania zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> większa robota, ja odpuściłem.

Może mieć instalację do tempomatu. Trzeba zajrzeć pod pedały (czujniki czarne i czerwone pod pedałami i do GEM-a (bezpieczniki) . Mój np; ma całą instalację.

Dołożenie to:

- kupno kiery (do Focusa ma 3 mocowania poduszki!!! - łatwo pomylić z innymi modelami, które mają 4 (S-max, Mondeo itd) ) - ok. 150-150 zł

- jej montaż (samodzielnie)

- programowanie w kilku miejscach , głównie w module PCM ( są na focus club polska goście z Wawy i Krk co to zrobią za ok. 100-150zł)

Jak jest modyfikowany program (podnoszenie mocy) to montaż tempomatu i modyfikacja PCM = powrót do fabrycznego programu i modyfikować trzeba raz jeszcze.

Ja odpuściłem ze wzgledu na ostatnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mnie najszło...

> Czy są jakieś możliwości bezbolesnego dołożenia tempomatu do Foki? To jest jakaś większa robota nie

> bardzo opłacalna czy bardziej na zasadzie plug&play?

> Nie żeby mi był bardzo potrzebny - bardziej pytam pod tzw. akademickie rozważania

1) spawdzić czujniki pod pedałami

2) wymienić kierownicę na tą z przyciskami tempomatu

3) jechać do ASO na włączenie w elektronice

u mnie zadziałało - Cmax (po lifcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja odpuściłem ze wzgledu na ostatnie

Ja odpuściłem ze względu na wszystko zlosnik.gif

I na poduszkę głównie wink.gif Nie chciało mi się polować na to a wiem, że w każdej chwili jakiś baran może pomóc mi zezłomować auto więc nie pakuje już niepotrzebnych pieniędzy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja odpuściłem ze względu na wszystko

> I na poduszkę głównie Nie chciało mi się polować na to a wiem, że w każdej chwili jakiś baran

> może pomóc mi zezłomować auto więc nie pakuje już niepotrzebnych pieniędzy

ja poduszkę założyłem ze starej kierownicy bo jest taka sama ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mnie najszło...

> Czy są jakieś możliwości bezbolesnego dołożenia tempomatu do Foki? To jest jakaś większa robota nie

> bardzo opłacalna czy bardziej na zasadzie plug&play?

> Nie żeby mi był bardzo potrzebny - bardziej pytam pod tzw. akademickie rozważania

Z tego co czytałem to praktycznie plug&play. Kierę masz 3 czy 4 ramienną?

Można też sobie zrobić na osobnej manetce/innym miejscu przyciski do On i Set, ale to trochę druciarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co czytałem to praktycznie plug&play. Kierę masz 3 czy 4 ramienną?

> Można też sobie zrobić na osobnej manetce/innym miejscu przyciski do On i Set, ale to trochę

> druciarnia.

Ja mam trzyramienną. Więc w moim przypadku byłoby trochę więcej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak sie nie da

> albo 3 ramienna (ladniejsza) kierownica, albo tempomat

Ja przerabiałem już temat i ponoć poduszka z kier. 3 ramiennej nie pasuje w miejsce w kierownicy 4 ramiennej.

Dlatego nie walczyłem z tematem, i odpuściłem bo nie widziało mi się kupowanie samej poduszki do 4 ramiennej kierownicy.

Poza tym źle się w winklach ostrych kręci taką dziadkowatą zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.