Skocz do zawartości

Laguna I do oceny


WaWeR

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy to wszyscy, a co.

Wpadła mnie na powiekę taka oto Laguna kombi .

Nie ukrywam, że szukając wozu chciał bym ze 3-4 lata pojeździć (czyli zrobię jakieś 80-100 tysięcy km). Wiem że to wróżenie z fusów, ale czy jest szansa oczekiwać tego ot takiego egzemplarza?

Może jakieś zarzuty odnośnie tej sztuki?

Że autohandel to wiem zlosnik.gif, ale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wszyscy to wszyscy, a co.

> Wpadła mnie na powiekę taka oto Laguna kombi .

> Nie ukrywam, że szukając wozu chciał bym ze 3-4 lata pojeździć (czyli zrobię jakieś 80-100 tysięcy

> km). Wiem że to wróżenie z fusów, ale czy jest szansa oczekiwać tego ot takiego egzemplarza?

> Może jakieś zarzuty odnośnie tej sztuki?

> Że autohandel to wiem , ale

A diesel Cię interesuje bo będę miał na sprzedaż? smile.gif Jak na ten rocznik to bardzo uboga wersja. To były ostatnie lata produkcji i wydawano wersje millenium z bogatym wyposażeniem. Ta na fotkach prezentuje się ładnie. Co do samej Laguny to mega przestronne i wygodne auto. Jeżeli coś trzeba naprawić to za grosze, np. wymieniałem sprężyny, koszt 70 zł sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A diesel Cię interesuje bo będę miał na sprzedaż?

Nie wiem czy mnie stać na serwis diesla zlosnik.gif

> Jak na ten rocznik to bardzo uboga wersja. To

> były ostatnie lata produkcji i wydawano wersje millenium z bogatym wyposażeniem.

Byle klima, ABS, i przednie szyby "w prądzie". Więcej naprawdę nie potrzebujęok.gif

> Ta na fotkach

> prezentuje się ładnie.

No właśnie, czy nie za ładnie jak na 200kkm i 13 lat hmm.gif

> Co do samej Laguny to mega przestronne i wygodne auto. Jeżeli coś

> trzeba naprawić to za grosze, np. wymieniałem sprężyny, koszt 70 zł sztuka.

To też dobra wiadomość.

Generalnie interesują mnie benzyniaki, z LPG., ta LPG nie ma ale za 2500 pewnie coś mądrego się założy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy mnie stać na serwis diesla

Ja tam jeżdżę Laguną od dwóch lat i jedyne co w niej robiłem z rzeczy nieeksploatacyjnych to te sprężyny. Z wymianą wydałem 250 zł. Reszta nie ruszana oprócz normalnego serwisu typu olej, filtr, klocki. smile.gif

> Byle klima, ABS, i przednie szyby "w prądzie". Więcej naprawdę nie potrzebuję

Dla porównania wersja millenium miała tylne szyby otwierane elektrycznie, przednią ogrzewaną, automatyczną klimę, fotele w połowie obszyte skórami, podgrzewane fotela z przodu. No i fajną rzecz to otwieraną osobno tylną szybę w klapie (przydatne).

> No właśnie, czy nie za ładnie jak na 200kkm i 13 lat

Ja mam nakręcone 270 kkm.

> Generalnie interesują mnie benzyniaki, z LPG., ta LPG nie ma ale za 2500 pewnie coś mądrego się

> założy...

Pytanie czy w tej cenie opłaca Ci się dokładać za 2,5 LPG bo zrobi się niezła suma. To już lepiej poszukaj od razu z LPG a cena będzie niewiele wyższa jak nie podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy ma sens kupowanie auta za 5500 do opłat i dokładanie mu jeszcze instalacji LPG za 2500zl?

> Wyjdzie z wszystkimi opłatami i podstawowymi naprawami (olej rozrząd) pewnie koło 10. Nie

> lepiej kupić już coś z LPG?

Auto jest już po opłatachok.gif

Czy nie lepiej, pewnie że taniej. Tyle że ja mieszkam w takim regionie że auta kosztują średni po 2-3 koła więcej niż np. na południu. A i tak wybór jest żaden.

Generalnie, rozglądam sięok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam jeżdżę Laguną od dwóch lat i jedyne co w niej robiłem z rzeczy nieeksploatacyjnych to te

> sprężyny. Z wymianą wydałem 250 zł. Reszta nie ruszana oprócz normalnego serwisu typu olej,

> filtr, klocki.

Nie wątpięok.gif

> Dla porównania wersja millenium miała tylne szyby otwierane elektrycznie, przednią ogrzewaną,

> automatyczną klimę, fotele w połowie obszyte skórami, podgrzewane fotela z przodu. No i fajną

> rzecz to otwieraną osobno tylną szybę w klapie (przydatne).

Czyli nieźleok.gif

> Ja mam nakręcone 270 kkm.

Pytanie, przebieg czy stan licznika. dTI czy dCI biglaugh.gif, i ile jeszcze pojeździ zlosnik.gif

> Pytanie czy w tej cenie opłaca Ci się dokładać za 2,5 LPG bo zrobi się niezła suma. To już lepiej

> poszukaj od razu z LPG a cena będzie niewiele wyższa jak nie podobna.

Cały czas szukam. Gdyby nie przydomek to wziął bym II, ale generalnie cały czas szukam zlosnik.gif

Jak masz chęć to podeślij na PM coś więcej o tej Twojej lagunie wink.gif

ps. Jak się trzymają blachy w takiej renówce?

Ewentualnie na co zwracać szczególną uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie, przebieg czy stan licznika. dTI czy dCI , i ile jeszcze pojeździ

Przebieg i stan licznika. Przy zakupie historia w ASO Renault pokrywała się z czasem kiedy auto było poza krajem. W kraju już serwis poza ASO i cisza. Ale pasował przebieg do wskazania licznika. Silnik dCi i chyba mój nie ma koła dwumasowego czy jakoś tak. Przynajmniej część tych motorów w latach 2000 nie miało dwumasy (czytałem o tym)

> Cały czas szukam. Gdyby nie przydomek to wziął bym II, ale generalnie cały czas szukam

No przy 8kpln które chcesz wydać na to auto to lepiej już C5 poszukaj, ewentualnie LII.

> ps. Jak się trzymają blachy w takiej renówce?

Dobrze, w jednych drzwiach z tyłu od środka na samym dole zaczyna się pojawiać nalot rudej. W pozostałych miejscach zdrowo.

> Ewentualnie na co zwracać szczególną uwagę?

Na reflektory jeżeli były wymieniane. Powinny być Valeo i tylko te świecą. Ale nie przestrasz się zmatowiałymi szkłami, wiele lagun ma ten problem bo klosze są plastikowe i matowieją. Polerka załatwia sprawę jeżeli będzie trzeba. Jak zobaczysz lampy z Depo to kiepsko to świeci. To jest bardzo proste auto, nie ma jakiś tajemniczych rzeczy które mogą zaskoczyć. Tej elektroniki też nie jest za wiele żeby zaraz jej się bać. Jak trafisz na dobry egzemplarz to będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przebieg i stan licznika. Przy zakupie historia w ASO Renault pokrywała się z czasem kiedy auto

> było poza krajem. W kraju już serwis poza ASO i cisza. Ale pasował przebieg do wskazania

> licznika. Silnik dCi i chyba mój nie ma koła dwumasowego czy jakoś tak. Przynajmniej część

> tych motorów w latach 2000 nie miało dwumasy (czytałem o tym)

> No przy 8kpln które chcesz wydać na to auto to lepiej już C5 poszukaj, ewentualnie LII.

Mysle, ze kupno C5 za 8kPLN to nie jest najlepszy pomysl...

Z reszta diesel za te pieniadze to spora loteria.

Watpie, ze przejedzie bezawaryjnie kolejne 100kkm grinser006.gif

Mamy w domu 1.9dci z przebiegiem 270kkm i biezaca eksploatacja jednak troche kosztujeok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda, kosztuje niedużo, gaz jak mówisz 2500 i jest. Jedź, mocno daleko nie masz, oglądaj, jak ma progi, podłogę i nadkola, a do tego odpala, skręca i trąbi to bierz i na pewno pojeździsz. Auto jak na obecne czasy proste, do tego mega wygodne - następnego też kupisz francuza. I nie napalaj się za te pieniądze na dwójkę albo diesla - jak to mój mechanik od renówek mawia: żeby każdy benzynę kupował to on by nie miał z czego żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pierwszy rzut oka wygląda ok. Jakbyś jednak rozważał dizla, to na giełdzie jest moje ogłoszenie

Wiem, widziałem. Ale ja za dużo robię kilometrów by ryzykować diesla. Benzyna z gazem zapewni mi większy spokój, tym bardziej że moje "trasy" to 30km i potem kawałek miasta/wsi zlosnik.gif

Owszem, diesel OK, ale prosty bez sprężarki, bez elektroniki, ot zwyczajne toczydło

ps. jest jakiś sposób na poznanie prawdziwego przebiegu?, jakiś komp, sczytywanie ze czujników?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, widziałem. Ale ja za dużo robię kilometrów by ryzykować diesla. Benzyna z gazem zapewni mi

> większy spokój, tym bardziej że moje "trasy" to 30km i potem kawałek miasta/wsi

> Owszem, diesel OK, ale prosty bez sprężarki, bez elektroniki, ot zwyczajne toczydło

> ps. jest jakiś sposób na poznanie prawdziwego przebiegu?, jakiś komp, sczytywanie ze czujników?.

Eeeee tam.

Nowoczesne diesele zwłaszcza ze stajni PSA są niezawodne i ekonomiczne smile.gif

robię 30-40 kkm rocznie i tylko nowoczesny francuski diesel, byle nie reno smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eeeee tam.

> Nowoczesne diesele zwłaszcza ze stajni PSA są niezawodne i ekonomiczne

Ta, do pierwszej awarii biglaugh.gif

> robię 30-40 kkm rocznie i tylko nowoczesny francuski diesel, byle nie reno

Znaczy te wszystkie wtryski, dwumasy i co tylko są do PSA tanie?

Bo jak auto ma ~200kkm+ to niestety trzeba się liczyć ze sporym prawdopodobieństwem że coś sie wydarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta, do pierwszej awarii

> Znaczy te wszystkie wtryski, dwumasy i co tylko są do PSA tanie?

> Bo jak auto ma ~200kkm+ to niestety trzeba się liczyć ze sporym prawdopodobieństwem że coś sie

> wydarzy.

Wiesz, nie kupuję NOWYCH aut z salonu, bo jest to dla mnie ekonomicznie nie uzasadnione.

Poza tym w Polsce auta w dieselu zawsze mają ~150kkm smile.gif na liczniku smile.gif natomiast jak się zaczynają sypać to oznacza tylko jedno, że mają co najmniej 2x tyle smile.gif

Ostatnie auta (2-3) są autami z zachodu PO leasingowe z przebiegami ~150kkm.

Poprzednim (kupiłem 4 letnie z przebiegiem 160kkm) w 2 lata zrobiłem 60kkm jak sprzedawałem miało ponad 220 kkm i nadal jeździło na oryginalnych elementach o których mówisz, ba poza eksploatacją (oleje filtry, coś w zawieszeniu, klocki, etc) NIE musiałem robić nic, bo nie było takiej potrzeby.

Teraz kupiłem 3 letnie z przebiegiem 144000 km, dojeżdżę do 200kkm i kupię następne.

Oba auta z tym samym silnikiem 2.0HDI-16v 138FAP

Ja uważam tą jednostkę za bezawaryjną smile.gif mam już 3 auto z tym silnikiem.

Oczywiście kwestia jakiej "okazji cenowej" się szuka smile.gif moje były z tej półki premium jak na rok i przebieg smile.gif ale są tego efekty, przed sprzedażą z leasingu wszystkie miały kompleksowe przeglądy z wymianami eksploatacyjnymi.

Doskonałe zastosowanie maja tu 2 polskie przysłowia smile.gif

1. Chytry 2x traci - kupowanie taniego auta od razu generuje koszty.

2. Jak się dba tak się ma - jak się kupi drogo - dobre, to później trzeba ten stan utrzymywać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.