Skocz do zawartości

Airbag Failure & kontrolka niezapiętych pasów


drkk76

Rekomendowane odpowiedzi

Do wczoraj problem "airbag failure" mnie w ogóle nie dotyczył. Wczoraj, niestety, zaczęła się dyskoteka kontrolek i sygnałów dźwiękowych.

W sumie losowo zapala się kontrolka z poduszką, a do tego jeszcze kontrolka niezapięcia pasa i upierdliwy komunikat dźwiękowy niezapiętych pasów. Później kontrolki gasną pojedynczo lub razem i za jakiś czas ponownie się zapalają i pikanie deski - nie da się jeździć sick.gif

Czytałem już starsze wiadomości w tym temacie i często pojawia się temat maty pasażera. Z tym, że auto mam z 2004r. i maty raczej nie powinno już być u mnie. Pozostaje kwestia kostek pod fotelami. Póki co, zlutowałem na stałe przewody z białych kostek (przychodzą do nich dwie żyły), ale problem na razie nie ustapił. Pozostaly jeszcze pomarańczowe kostki do których przychodzą 3 żyły. Może dziś uda mi się polutować.

Pytanie, co z tą matą u mnie, jak rozpoznać, czy mam to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poduszek są właśnie pomarańczowe kostki z 3 żyłami.

Najlepiej to podłącz komputer i sprawdź co powoduje ten błąd, inaczej możesz lutować wszystko w nieskończoność bo nawet po naprawie nie zawsze sam przestanie pipczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepiej to podłącz komputer i sprawdź co powoduje ten błąd, inaczej możesz lutować wszystko w

> nieskończoność bo nawet po naprawie nie zawsze sam przestanie pipczeć.

Na razie mam zamiar polutować przewody wywalając kostki i mam nadzieję, że problem zniknie. Jeśli nie, to może ktoś z okolic Gliwic wspomoże komputerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie posiadam komputera, niestety.

> Na razie mam zamiar polutować przewody wywalając kostki i mam nadzieję, że problem zniknie. Jeśli

> nie, to może ktoś z okolic Gliwic wspomoże komputerem...

MOzesz lutowac... ja potraktowałem wszystkie wtyczki 1.jpg

i 2 lata cisza smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepiej to podłącz komputer i sprawdź co powoduje ten błąd

Pozbyłem się wszystkich kostek pod fotelami, ale mimo to, po chwili jazdy zapala się kontrolka airbag failure i kontrolka niezapiętych pasów. Później kontrolka niezapiętych pasów gaśnie, a kilka sekund po niej, gaśnie również kontrolka airbag failure. Po upływie kilkudziesięciu sekund znowu zapalają się obie i cykl się powtarza.

Czy ktoś z okolic Gliwic mógłby pomóc i podpiąć moje auto pod komputer i wykasować błędy?

Bo może auto na chwilę obecną nie ma przerwy w obwodzie airbag'a i pasów, a sygnalizuje jedynie błąd, który miał miejsce i siedzi w pamięci komputera? niewiem.gif

Proszę osoby posiadające komputer i chcące pomóc, o kontakt piwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MOzesz lutowac... ja potraktowałem wszystkie wtyczki

> i 2 lata cisza

Ale masz 3d??

U mnie kostki były zabezpieczone taśmą ale w taki sposób, że dopóki nie zachciało mi się prać podłogi z wyciąganiem foteli, nie miałem problemu airbag failure. Po wszystkim większe przesunięcie fotela i mam błąd, lutowanie nie wchodzi w grę bo nie pozbawię się możliwości wyjęcia foteli.

Czy nie białej kostki nie można zastąpić inną która generuje mniej problemów?

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale masz 3d??

MW

> U mnie kostki były zabezpieczone taśmą ale w taki sposób, że dopóki nie zachciało mi się prać

> podłogi z wyciąganiem foteli, nie miałem problemu airbag failure. Po wszystkim większe

> przesunięcie fotela i mam błąd, lutowanie nie wchodzi w grę bo nie pozbawię się możliwości

> wyjęcia foteli.

> Czy nie białej kostki nie można zastąpić inną która generuje mniej problemów?

nie próbowałem - spray wystarczyl....

> Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy nie białej kostki nie można zastąpić inną która generuje mniej problemów?

Moze na taka hermetyczną - połączenie na prawdę solidne - w poprzednim aucie za pomocą takiej wtyczki miałem podłączony czujnik temp oleju. Wtyczka była między silnikiem a kołem i na 100% leciała na nią woda i wszystkie syfy z drogi. Aż do momentu sprzedaży auta działało bez problemów. Z tego co wiem to w niektórych autach za pomocą takich wtyczek też są podłączane sondy lambda pod podwoziem auta.

PS. takie wtyczki posiadają różną ilość pinów

a1c251d1dd32e8d2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozbyłem się wszystkich kostek pod fotelami, ale mimo to, po chwili jazdy zapala się kontrolka

> airbag failure i kontrolka niezapiętych pasów. Później kontrolka niezapiętych pasów gaśnie, a

> kilka sekund po niej, gaśnie również kontrolka airbag failure. Po upływie kilkudziesięciu

> sekund znowu zapalają się obie i cykl się powtarza.

> Czy ktoś z okolic Gliwic mógłby pomóc i podpiąć moje auto pod komputer i wykasować błędy?

> Bo może auto na chwilę obecną nie ma przerwy w obwodzie airbag'a i pasów, a sygnalizuje jedynie

> błąd, który miał miejsce i siedzi w pamięci komputera?

> Proszę osoby posiadające komputer i chcące pomóc, o kontakt

chcesz to wpadnij, masz nie daleko A4 i jesteś na miejscu będzie komputer i będzie kabel więc możemy podłączyć gada smile.gif

http://forum.autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=287017730&an=0&page=0#Post287017730

jak cos to dzwon 697-156-286

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze na taka hermetyczną - połączenie na prawdę solidne - w poprzednim aucie za pomocą takiej

> wtyczki miałem podłączony czujnik temp oleju. Wtyczka była między silnikiem a kołem i na 100%

> leciała na nią woda i wszystkie syfy z drogi. Aż do momentu sprzedaży auta działało bez

> problemów. Z tego co wiem to w niektórych autach za pomocą takich wtyczek też są podłączane

> sondy lambda pod podwoziem auta.

> PS. takie wtyczki posiadają różną ilość pinów

Sam skorzystałem właśnie z prawie dokładnie takiej wtyczki (tyle, że 3 pinowej) i wymieniłem kostkę pod fotelem kierowcy. Od 4 miesięcy zero problemu z błędami (przynajmniej z błędami generowanymi przez to połączenie wink.gif ). Wtyczki do kupienia za kilka złociszy na Alledrogo (jeżeli ktoś mieszka w mniejszym mieście jak ja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem "airbag failure" oraz kontrolki niezapiętych pasów odszedł w zapomnienie (oby na zawsze). Wszystko wskazuje na to, że przyczyną był punkt masy w komorze silnika (na nadkolu obok akumulatora). Potraktowałem go jakimś preparatem typu "kontakt" i problem zniknął. Jeśli więc ktoś boryka się z ciągłymi błędami, to może niech sprawdzi najpierw punkty masy i przeczyście je ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem "airbag failure" oraz kontrolki niezapiętych pasów odszedł w zapomnienie (oby na zawsze).

> Wszystko wskazuje na to, że przyczyną był punkt masy w komorze silnika (na nadkolu obok

> akumulatora). Potraktowałem go jakimś preparatem typu "kontakt" i problem zniknął. Jeśli więc

> ktoś boryka się z ciągłymi błędami, to może niech sprawdzi najpierw punkty masy i przeczyście

> je

Rozumie ze nazwa błędu sie przydała, i wujek google dał rade w podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumie ze nazwa błędu sie przydała, i wujek google dał rade w podpowiedzi.

Prawdę powiedziawszy, to nie smile.gif

W totalnej niemocy już, po prostu odłączyłem akumulator (podejście informatyków - skoro nie wiadomo co się dzieje, to należy zrestartować komputer). Trochę nudno tak było bezczynnie stać koło samochodu i z nudów zauważyłem połączenie masy koło akumulatora, które trochę skorodowane było, więc je wyczyściłem.

Później podpiąłem akumulator, przekręciłem kluczyk, kontrolka z błędem "airbaga" zapaliła się, ale po chwili zgasła i problemy póki co, do dziś nie wystąpiły 893goodvibes.gif

W każdym bądź razie, wielkie dzięki za okazaną pomoc ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawdę powiedziawszy, to nie

> W totalnej niemocy już, po prostu odłączyłem akumulator (podejście informatyków - skoro nie wiadomo

> co się dzieje, to należy zrestartować komputer). Trochę nudno tak było bezczynnie stać koło

> samochodu i z nudów zauważyłem połączenie masy koło akumulatora, które trochę skorodowane

> było, więc je wyczyściłem.

> Później podpiąłem akumulator, przekręciłem kluczyk, kontrolka z błędem "airbaga" zapaliła się, ale

> po chwili zgasła i problemy póki co, do dziś nie wystąpiły

> W każdym bądź razie, wielkie dzięki za okazaną pomoc

no to fantastycznie ze cisza nastąpiła smile.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawdę powiedziawszy, to nie

> W totalnej niemocy już, po prostu odłączyłem akumulator (podejście informatyków - skoro nie wiadomo

> co się dzieje, to należy zrestartować komputer). Trochę nudno tak było bezczynnie stać koło

> samochodu i z nudów zauważyłem połączenie masy koło akumulatora, które trochę skorodowane

> było, więc je wyczyściłem.

> Później podpiąłem akumulator, przekręciłem kluczyk, kontrolka z błędem "airbaga" zapaliła się, ale

> po chwili zgasła i problemy póki co, do dziś nie wystąpiły

> W każdym bądź razie, wielkie dzięki za okazaną pomoc

po odłączeniu aku przeważnie tak jest wink.gif Np. ESP załącza się (gaśnie kontrolka) dopiero po przejechaniu paru metrów....

no i też te Twoje zarejestrowane błędy - w sumie nie powiązane ze sobą zbytnio no może poza tym że wszystkie w obrębie jednego modułu...... raczej to był winny ten punkt masowy.

W razie dalszych problemów to wiesz gdzie mnie szukać Darku wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.