Skocz do zawartości

Scenic I- dzień dobry i 2 pytania


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze, bo czasu brakuje ale co się odwlecze...

Witam wszystkich serdecznie na francowatych z moim nowym nabytkiem IThankYou.gif

287021379-scenic012a.JPG

Zdjęcie jeszcze przez sprzedającego robione bo ja nie mam czasu fotografować tylko jeżdżę

2.0 8V, automat, LPG IIgen. wersja RXT, czyli na bogato

Ogólnie samochód bardzo pozytywnie mnie zaskoczył i muszę przyznać, że nie wiedziałem, że Sceniki to tak udane autka smile.gif

No ale teraz mniej radośnie. Jest pierwsza poważna awaria bo samochód stanął. W zasadzie na 99,9 % to będzie czujnik położenia wału ale dla pewności dopytam. Najpierw, parę dni temu żona nie odpaliła po wyjściu ze sklepu. Po wielu minutach kręcenia w końcu załapał i wróciła wściekła z przyrzeczeniem, że już nim nie pojedzie zlosnik.gif. Nie wierzyłem jej do wczoraj. Po jakiś 15km jazdy zgasł na amen, wcześniej strzelając zbyt często na gazie, aż się coś w mikserze rozleciało spineyes.gif Dziś rano jak wróciłem do niego w miejscu gdzie go porzuciłem to odpalił bez problemu. Jakieś 15km dalej zgasł, więc go znów zostawiłem. Wróciłem po godzinie z butelką zimnej wody, samochód dalej nie palił. Polałem czujnik położenia wału i opaliłem. I tu pytanie zasadnicze: czy to typowa usterka i dobrze ją zdiagnozowałem? Bo coś mi tak świtało, że czujniki lecą w Meganach II ale I?

A drugie pytanie jest takie, jutro wybieram się do ASO* po części. Co można jeszcze wziąć, wiedząc, że jest prawie wszystko i śmiesznie tanio. Mam już długą listę różnych pierdółek ale może są jeszcze jakieś takie rzeczy, które warto mieć w zapasie mając taki samochód?

* ASO- Atrakcyjny Szrot Ogólnomotoryzacyjny

post-20888-1435252085364_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak zapytam to co Ty diagnozowałeś? Nic nie diagnozowałeś. Strzelasz w ciemno. Jak ma być porządnie, to podjedź do kogoś z CLIPem i może się dowiesz. Z naciskiem na "może". W ten sposób co kombinujesz, tylko czekać jak będziesz żalić się, jakie te sceniki niedobre i w ogóle nie jeździ tylko się psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A że tak zapytam to co Ty diagnozowałeś? Nic nie diagnozowałeś. Strzelasz w ciemno. Jak ma być

> porządnie, to podjedź do kogoś z CLIPem i może się dowiesz. Z naciskiem na "może". W ten

> sposób co kombinujesz, tylko czekać jak będziesz żalić się, jakie te sceniki niedobre i w

> ogóle nie jeździ tylko się psuje.

Podobno czujniki położenia wału lubią specyficzny rodzaj niesprawności, kiedy to po rozgrzaniu silnika przestają działać. Wydaje mi się, że to właśnie ten przypadek.

Z CLIPem nie taka prosta sprawa. Z racji tego gdzie akurat mieszkam jakiekolwiek podłączenie pod komputer to masa pieniędzy na dzień dobry a efektem może być jedynie uśmiech połączony z bezradnością tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup cpw i wymien, bedzie pan zadowolony

Wiem, samochód jest póki co rewelacyjnym zakupem i chciałbym by tak pozostało. A tak przy okazji, z wszelkich benzynowych podejdą czy tylko z tego samego silnika? Bo plan jest taki, że wyciągam wszelkie czujniki jakie znajdę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie jest tak że jak gorący i nie pali - to jest problem z czujnikiem położenia rozrządu ?

> A może jest problem ze świeczkami - bo strzelał jak piszesz ....

> Albo może cewka poszła się je ....ć ?

objawy raczej wskazują na czujnik położenia wału. Świece i cewki raczej niedomagają na zimnym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie jest tak że jak gorący i nie pali - to jest problem z czujnikiem położenia rozrządu ?

> A może jest problem ze świeczkami - bo strzelał jak piszesz ....

> Albo może cewka poszła się je ....ć ?

Na wszelki wypadek biorę jeszcze cewkę albo dwie, bo świece od dawna w planach.

A strzelanie to mniej więcej na jeden zbiornik gazu raz sobie strzelił, przy tej instalacji nie robię z tego problemów. Chociaż ostatnie nasilone strzały spowodowały rozerwanie jakiejś gumy na mikserze, może to jakiś antywybuch był hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> objawy raczej wskazują na czujnik położenia wału. Świece i cewki raczej niedomagają na zimnym

> silniku

Jak ja to lubię yikes.gif Ludzie, tak się samochodów już NIE naprawia! Łatwo jest pisać "Kup czujnik i wymień" ale ten czujnik kosztuje, a może być conajmniej kilka innych rzeczy związanych z tym czujnikiem a nie wymagających jego wymiany, nie licząc tego że problem może leżeć zupełnie gdzie indziej. A potem płacz bo części drogie, wymienione i dalej nie działa. Ale zresztą - nie moje auto, nie mój problem i nie moje pieniądze. Kiedyś ja też na potęgę wymieniałem świece, cewki, moduły i czujniki, bo wydawało mi się, że się znam, tylko że raczej nigdy nie udawało się trafić przyczyny problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ja to lubię Ludzie, tak się samochodów już NIE naprawia! Łatwo jest pisać "Kup czujnik i

> wymień" ale ten czujnik kosztuje, a może być conajmniej kilka innych rzeczy związanych z tym

> czujnikiem a nie wymagających jego wymiany, nie licząc tego że problem może leżeć zupełnie

> gdzie indziej. A potem płacz bo części drogie, wymienione i dalej nie działa. Ale zresztą -

> nie moje auto, nie mój problem i nie moje pieniądze. Kiedyś ja też na potęgę wymieniałem

> świece, cewki, moduły i czujniki, bo wydawało mi się, że się znam, tylko że raczej nigdy nie

> udawało się trafić przyczyny problemu.

Spokojnie, nie przeżywaj tak bardzo, to mi się popsuł samochód. Byłem, części kupiłem. Jadąc "tam" raz mi zgasł, polałem go wodą i odpalił. Wracając zgasł już dwa razy, w każdym przypadku po polaniu wodą czujnika samochód znów odpalał. Czujnik zmieniłem, pojeździłem chwilę po mieście i już nie gaśnie. Dziś po przerwie znów idę do pracy, więc jutro zdam relację ale zanosi się na to, że usterka usunięta.

Ogromnie się cieszę, że usterka wystąpiła tak a nie inaczej bo jakby zdechł całkiem i wtedy nie odpalił to rzeczywiście byłoby podmienianie wszystkiego.

I nie przejmuj się cenami części. Trudno powiedzieć ile mnie kosztował sam czujnik bo kupowałem wiele części ale obstawiam koszt czujnika na 1-2 funty 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>! Łatwo jest pisać "Kup czujnik i

> wymień" ale ten czujnik kosztuje,

Kolego widzę, że masz diesla i skrzywienie na punkcie kosztu części. Tu chodzi o przedpotopowe F3R (sorki Igorek ), do którego używany czujnik położenia wału jest tańszy niż podpięcie pod Clipa. Objawy wskazywały na czujnik, wymienił i wygląda na to, że problem rozwiązany ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego widzę, że masz diesla i skrzywienie na punkcie kosztu części. Tu chodzi o przedpotopowe F3R

> (sorki Igorek ), do którego używany czujnik położenia wału jest tańszy niż podpięcie pod

> Clipa. Objawy wskazywały na czujnik, wymienił i wygląda na to, że problem rozwiązany

Widzisz, mam i diesla F9Q, i volkswagenowską benzynę ARM. Skrzywienia na punkcie ceny części nie mam, tylko nie mogę pozwolić sobie na to, że coś wymienię, a jutro pojadę w trasę i okaże się że nie trafiłem. Bo jeśli nie trafiłem, to koszty okażą się wielokrotnie wyższe niż koszt czujnika czy podłączenia do Clipa. Wielo-krotnie, bo holowanie albo laweta, niezrobiona trasa, zlecenie leży, koszty koszty itd. Więc ja strzelać sobie nie mogę - to czy tamto. Natomiast co do rodzaju paliwa - w mieście rewelacyjny okazuje się dla mnie silnik benzynowy, a w trasie niezastąpiony jest diesel, więc co lepsze - odpowiedzieć nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzisz, mam i diesla F9Q, i volkswagenowską benzynę ARM. Skrzywienia na punkcie ceny części nie

> mam, tylko nie mogę pozwolić sobie na to, że coś wymienię, a jutro pojadę w trasę i okaże się

> że nie trafiłem. Bo jeśli nie trafiłem, to koszty okażą się wielokrotnie wyższe niż koszt

> czujnika czy podłączenia do Clipa. Wielo-krotnie, bo holowanie albo laweta, niezrobiona trasa,

> zlecenie leży, koszty koszty itd. Więc ja strzelać sobie nie mogę - to czy tamto. Natomiast co

> do rodzaju paliwa - w mieście rewelacyjny okazuje się dla mnie silnik benzynowy, a w trasie

> niezastąpiony jest diesel, więc co lepsze - odpowiedzieć nie potrafię.

Ja tylko chciałem powiedzieć, że to jest mój drugi samochód, na czas poważniejszego remontu tego pierwszego, na tańsze dojazdy do pracy, na zakupy a przede wszystkim na jeżdżenie bez stresu po Anglii przez dłuższy czas. Bo z prawnego punktu widzenia nie można za długo. A takiego Scenica jak mi zatrzymają i odholują to machnę ręką i kupię następne coś podobne. Mam assistance na Europę, do 100km mi go podrzucą jak się całkiem rozkraczy bez dodatkowych kosztów. A pracę mam taką, że jak nie przyjdę i zupełnie ich zleję to następnego dnia i tak będą pytać czy mogę pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i GIT

No jestem po pracy smile.gif Wcześniej obserwowanych objawów nie stwierdza się czyli to był czujnik na 100%. Muszę jeszcze gumę wymienić na antywybuchu bo ją rozerwało frown.gif

8f886f4f220a368d9b14d15ef8f00879_aae5844d8884a3a6c10188046f8bceda.jpg

Założyłem, trytytką obwiązałem ale jest nieszczelność bo odrobinę się "zamyśla" na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ja to lubię Ludzie, tak się samochodów już NIE naprawia! Łatwo jest pisać "Kup czujnik i

> wymień" ale ten czujnik kosztuje, a może być conajmniej kilka innych rzeczy związanych z tym

> czujnikiem a nie wymagających jego wymiany, nie licząc tego że problem może leżeć zupełnie

> gdzie indziej. A potem płacz bo części drogie, wymienione i dalej nie działa. Ale zresztą -

> nie moje auto, nie mój problem i nie moje pieniądze. Kiedyś ja też na potęgę wymieniałem

> świece, cewki, moduły i czujniki, bo wydawało mi się, że się znam, tylko że raczej nigdy nie

> udawało się trafić przyczyny problemu.

. . . co nie oznacza że CLIP prawdę Ci powie.

Miałem u siebie problem i po podpięciu pod kompa pokazało błąd

"054 IMMOBILIZER - zasilanie pierścienia czytnika, zwarcie do zasilania + 12V"

a przy okazji obsługi sezonowej rozebrany został rozrusznik i wymieniony włącznik rozrusznika i tematu nie ma.

Gdybym poszedł myślą przewodnią CLIPa zacząłbym dłubać przy lajzerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.