Skocz do zawartości

kocia sitka na balkon


Hadziej

Rekomendowane odpowiedzi

> Hej wszystkim,

> Jak w temacie zamierzam zamontować siatke na balkon żeby mój kot się nie bawił w Ikara Jako że

> balkon jest szeroki nie wiem za bardzo jak to zamontować. może ktoś doradzi jakieś dobre

> rozwiązanie

My mamy górną cześć przypiętą do balkonu powyżej, dolna do naszych barierek, a po bokach przyciśnięte listewkami. Hmm... nie wiem czy Ci ten opis cokolwiek da wink.gif ale tez nie wiem jaka siatka i jaki balkon. Może wieczorem dałabym rade jakieś zdjęcia cyknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w jaki sposób - wiercone było?

Najpierw mieliśmy wiercone, ale coś nie zdało egzaminu. teraz jak sie nie mylę jest przypięte na opaski zaciskowe do barierek powyżej hmm.gif chociaż w sumie nie jestem pewna, bo mąż to wieszał. Może się pochwali swoja konstrukcją, bo kota mamy naprawdę cholerę która wylezie najmniejszą dziurką. W poprzedniej siatce robiła dziury głowa (po paru latach sznurek się osłabił) i uciekała.

A jednak wiercone, ale nie tak jakby w suficie balkonu tylko na zewnątrz na bocznej ściance sufitu (wiem, że brzmi bez sensu smile.gif ). Na górze i dole siatki mamy przepleciony sznurek i to jest pozahaczane o ten sznurek.

W ogóle to skomplikowana konstrukcja, teraz nam blok ocieplają i już się boję ściągania i ponownego zakładania tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, tylko z siatką na okno w kamienicy, gdzie są jeszcze podwójne okna drewniane i bardzo szerokie. Nie chcę siatki na całej szerokości okien w pokoju, bo to chyba z 3m, tylko na jednym oknie i nie wiem do czego zamontować te siatki. Na górze do wnęki ściennej, na jednym boku też. Ale na dole i przy drugim boku, gdzie jest kolejne okno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam podobny problem, tylko z siatką na okno w kamienicy, gdzie są jeszcze podwójne okna

> drewniane i bardzo szerokie. Nie chcę siatki na całej szerokości okien w pokoju, bo to chyba z

> 3m, tylko na jednym oknie i nie wiem do czego zamontować te siatki. Na górze do wnęki

> ściennej, na jednym boku też. Ale na dole i przy drugim boku, gdzie jest kolejne okno?

A taka aluminiowa moskitiera wkładana w ramę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej wszystkim,

> Jak w temacie zamierzam zamontować siatke na balkon żeby mój kot się nie bawił w Ikara Jako że

> balkon jest szeroki nie wiem za bardzo jak to zamontować. może ktoś doradzi jakieś dobre

> rozwiązanie

wrzuć foto balkonu. Od jego kształtu zależeć będzie system montażu. Jeśli na całym obwodzie masz mur/elementy stalowe to montuj oczka, na nich linka stalowa napinana śrubami rzymskimi a siatkę mocujesz do linek opaskami zaciskowymi (w co drugim oczku dla siatki z oczkami 5x5cz lub podobnymi).

Siatkę kupowałem na metry z allegro.

Znajdę foto to wrzucę.

Nie mam zdjęcia na którym widać konstrukcję, ale tak to mniej więcej jest:

287036995-Siatka_balkon.jpg

post-109325-14352520957421_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam zdjęcia na którym widać konstrukcję, ale tak to mniej więcej jest:

U góry, w rogach i co ~1,5m wkręcone haczyki.

Na dole siatka przymocowana za pomocą drutu Cu 1,5mm2 (tak, wiem, prowizorka jest najtrwalsza grinser006.gif) do balustrady stalowej.

Aby całość miała odpowiedni naciąg i kształt - wykorzystałem sznurek syntetyczny na metry, stanowiący swego rodzaju "ramę" dla siatki.

Tak to wygląda:

287037081-SAM_0023.JPG

Misiek 270751858-jezyk.gif

287037081-SAM_0026.JPG

Pyza grinser006.gif

287037081-SAM_0024.JPG

Haczyk wkręcony do "sufitu" - płyty stropowej.

287037081-SAM_0025.JPG

Haczyk górny rogowy, widać sznurek biegnący poziomo i następnie pionowo w dół.

287037081-SAM_0029.JPG

Dolny zakręt z naprężonym sznurkiem.

287037081-SAM_0028.JPG

Balustrada z oddali...

287037081-SAM_0027.JPG

...i z bliska.

Teraz kilka słów wyjaśnienia:

jest jeszcze Makumba, samiec alfa grinser006.gif ale śpi...

wąż widoczny na fotkach to dekoracja świąteczna biglaugh.gif

siatka kupiona w OBI, oczko ~3x3cm, dość mocna (na tyle mocna, że ja nie potrafię jej rozerwać gołymi rękoma), a jednocześnie delikatna, niestety nie zawsze jest na stanie w sklepie.

To tyle, w planach jest "odsunięcie" dołu siatki tak, by kociczki mogły urzędować również na balustradzie, za stalowym "płotkiem" (stosowna konstrukcja już jest i czeka na montaż 001.gif).

post-109606-14352520958194_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakis czas temu u rodzicow (2 koty tylko domowe)zakladalem siatke na balkon z nierdzewki ale o

> takich oczkach jak siatka na owady i wyszlo dwa w jednym raz ze kociaki nie uciekaja dwa nie

> ma komaow, siatka kupiona w castoramie

A jak finansowo to wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Którą, jeśli można spytać?

Coś takiego.

Nie pamiętam już nazwy sprzedawcy, ale siatka z węzełkami, beżowa.

Napięta tak by nie zwisała - przetrzymała spokojnie letnie upały i zimowe mrozy. Pięły się po niej kwiaty.

Zerowe ślady użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś takiego.

> Nie pamiętam już nazwy sprzedawcy, ale siatka z węzełkami, beżowa.

> Napięta tak by nie zwisała - przetrzymała spokojnie letnie upały i zimowe mrozy. Pięły się po niej

> kwiaty.

> Zerowe ślady użycia.

Ja jeszcze dopiszę, że warto zwrócić uwagę na wielkość oczek w stosunku do wielkości kota wink.gif Moja stara siatka miała 5x5 i moja karłowata kota wsadziła tam kiedyś głowę i nie umiała wyciągnąć, dobrze że szybko się zorientowałam, bo kot by się udusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec u mnie jest łatwiej bo jest tylko front bo po bokach mam sciane.problemem moze byc fakt ze balkon jest zasuwany wiec siatka musi pojsc na zewnatrz. Ten patent z linkami jest chyba w porzadku.ja pomyslalem ze na gorze dam haczyki, na dole mam balustrade a po bokach zrobie patent z linkami. Czy jakos inaczej to rozwiazac confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak finansowo to wyszło?

cos kolo 3-4stowek ale bedzie to wieczne, jedynie co to blad popelnilem ze przeplotlem to zylka wedkarska (wyciera sie) mam juz drut miekki nierdzewny kupiony (do produkcji woblerow), balkon z zewnatrz smiesznie wyglada jak by mial zalozone lekko przyciemniane szyby zlosnik.gif, a i latem jest przez to troche chlodniej bo slonce nie wali tak bardzo, no same plusy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wiec u mnie jest łatwiej bo jest tylko front bo po bokach mam sciane.problemem moze byc fakt ze

> balkon jest zasuwany wiec siatka musi pojsc na zewnatrz. Ten patent z linkami jest chyba w

> porzadku.ja pomyslalem ze na gorze dam haczyki, na dole mam balustrade a po bokach zrobie

> patent z linkami. Czy jakos inaczej to rozwiazac

Osobiście na górze też dał bym linkę. Na haczykach siatka będzie Ci się wyciągała jeśli mocno ją napniesz. Będzie trochę więcej wiercenia jedynie.

To oczywiście kwestia gustu.

Do balustrady możesz od razu łapać tasiemkami zaciskowymi (tu dałbym szersze ina pewno dużo dłuższe).

Te najcieńsze będą się rwały przy dociąganiu. Aaa - i po zaciągnięciu tasiemki poobcinaj końce - żeby kotów nie prowokowały grinser006.gif

U siebie boki także mocowałem od strony elewacji. Troche problemów (ekwilibrystyki) było z wierceniem najwyższych otworów:P (4 piętro więc stracha miałem).

Poszło gładko:)

Powodzenia - pytaj w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jeszcze dopiszę, że warto zwrócić uwagę na wielkość oczek w stosunku do wielkości kota Moja

> stara siatka miała 5x5 i moja karłowata kota wsadziła tam kiedyś głowę i nie umiała wyciągnąć,

> dobrze że szybko się zorientowałam, bo kot by się udusił.

Słuszna uwaga - z naszymi "drobinkami" tego problemu nie mieliśmy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cos kolo 3-4stowek ale bedzie to wieczne, jedynie co to blad popelnilem ze przeplotlem to zylka

> wedkarska (wyciera sie) mam juz drut miekki nierdzewny kupiony (do produkcji woblerow), balkon

> z zewnatrz smiesznie wyglada jak by mial zalozone lekko przyciemniane szyby , a i latem jest

> przez to troche chlodniej bo slonce nie wali tak bardzo, no same plusy

Mógłbyś zrobić jakieś zdjęcia? Muszę ściągnąć siatkę do ocieplania bloku i może bym czegoś innego spróbowała wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osobiście na górze też dał bym linkę. Na haczykach siatka będzie Ci się wyciągała jeśli mocno ją

> napniesz. Będzie trochę więcej wiercenia jedynie.

A jak rozwiązać naciąg siatki w rogach? Linka w jednej części czy podzielona na ściany, czyli na 3?

> To oczywiście kwestia gustu.

> Do balustrady możesz od razu łapać tasiemkami zaciskowymi (tu dałbym szersze ina pewno dużo

> dłuższe).

> Te najcieńsze będą się rwały przy dociąganiu. Aaa - i po zaciągnięciu tasiemki poobcinaj końce -

> żeby kotów nie prowokowały

Mam takie grubsze więc damy rade zlosnik.gif

> U siebie boki także mocowałem od strony elewacji. Troche problemów (ekwilibrystyki) było z

> wierceniem najwyższych otworów:P (4 piętro więc stracha miałem).

> Poszło gładko:)

No właśnie się tego też i ja obawiam, bo mam chyba lęk wysokości ale to jakoś się przypne do czegoś jako asysta grinser006.gif tą linke montowałeś na haczykach czy oczkach? jaki kołek? 6 czy większy?

> Powodzenia - pytaj w razie czego.

tak zrobie, a jak już wymodze to się pochwale. chyba że nie będzie czym hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak rozwiązać naciąg siatki w rogach? Linka w jednej części czy podzielona na ściany, czyli na 3?

> Mam takie grubsze więc damy rade

> No właśnie się tego też i ja obawiam, bo mam chyba lęk wysokości ale to jakoś się przypne do czegoś

> jako asysta tą linke montowałeś na haczykach czy oczkach? jaki kołek? 6 czy większy?

> tak zrobie, a jak już wymodze to się pochwale. chyba że nie będzie czym

Linkę dzieliłem na ściany.

Mocowałem na haczykach, które potem kombinerkami podoginałem.

Robiłem na 6 UX Fischera. Do nich dopasowałem haczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak się zastanawiam po co - koty moje i znajomych nigdy nie latały , a na balkonach przesiadują

> bez ograniczeń

mój jest typowym łowcą, sądząc po tym jak gania muchy po mieszkaniu to ptaszek za oknem by dużej różnicy nie zrobił, no może poza lądowaniem sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak się zastanawiam po co - koty moje i znajomych nigdy nie latały

Widzisz, co kot, to inny przypadek grinser006.gif mój jeden kot lądował już 2x w rabatce pod oknem - na szczęście tylko z 1. piętra zlosnik.gif

Drugi latania nie próbował, ale ma tendencje do "poznawania okolicy" i po balkonowej balustradzie przechodził do sąsiadki i straszył jej Yorka grinser006.gifbiglaugh.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak się zastanawiam po co - koty moje i znajomych nigdy nie latały , a na balkonach przesiadują

> bez ograniczeń

Jeden z naszych - ex-kocur chciał przeskoczyć wzdłuż elewacji pomiędzy parapetami (po zewnętrznej).

Poleciał 4 piętra w dół. Nic się nie stało.

Jedna z "lasek" przechodziła po balkonach dwie klatki dalej do pewnej sympatycznej pani, która na balkonie miała wieeelką donicę z jakimś kwiatkiem - zdaniem kocicy idealna kuweta.

Stąd siatka na balkon:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak ja i mój kocur byliśmy młodzi i głupi czyli coś pomiędzy 10-15 lat temu kiedy koty karmiło się jeszcze kitekatem i nie wiedziało co to siatka na balkon, matołek wypadł z 3 piętra, szukałam go całą noc, a nad ranem wywlokłam przerażonego spod jakiegoś auta (i z zapuchniętymi oczami pojechałam na egzamin). Kotu nic się nie stało, ale wyciągneliśmy wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.