Skocz do zawartości

Radio ... szumi ...


Sw_irek

Rekomendowane odpowiedzi

> witam

> audi A6 2000r w którym w większości czasu szumią stacje radiowe

> antena jest na tylnym błotniku i czy ona jest czy jej nie ma radio tak samo się zachowuje miał

> ktoś taki przypadek ? jak to wyleczyć ?

1.zly styk na drodze antena- radio.

2.jakis element zaklocajacy w instalacji elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... jak to wyleczyć ?

Najpierw trzeba sprawdzić radio. Podłączyć inną antenę na krótko. Jeśli będzie OK, to dalej szukać: "od kłębka po nitce" całą instalację antenową w aucie i samą antenę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najpierw trzeba sprawdzić radio. Podłączyć inną antenę na krótko. Jeśli będzie OK, to dalej szukać:

> "od kłębka po nitce" całą instalację antenową w aucie i samą antenę.

> Pozdrawiam.

szedłem od anteny, po drodze jedno pudełko z niego wychodzą dwa kable, jeden leci do kabiny drugi do drugiego pudełka i z niego wychodzi już przewodami elektrycznymi spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szedłem od anteny, po drodze jedno pudełko z niego wychodzą dwa kable, jeden leci do kabiny drugi

> do drugiego pudełka i z niego wychodzi już przewodami elektrycznymi

Po co się nad tym zastanawiać jeśli np. wtyczka z radia wypadła albo samo radio jest uszkodzone? Sprawdzenie to chwila.

Kabel zasadniczo powinien biec bezpośrednio między radiem a anteną, jednak jeśli w aucie jest jeszcze antena do telefonu itp, to może być wspólny kabel. Wtedy po drodze jest jakiś splitter. Może być też wzmacniacz i wtedy do niego doprowadzone może być zasilanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmmm tylko jak to sprawdzić

> to odpada

Podłaczyc miernik (omomierz) do styku "gorącego" wtyczki przy radiu i przy antenie i sprawdzic czy jest dobre przewodzenie. Potem tak samo między stykiem gorącym a masa czy nie ma przewodzenia - może jakieś zwarcie się zrobiło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> szedłem od anteny, po drodze jedno pudełko z niego wychodzą dwa kable, jeden leci do kabiny drugi

> do drugiego pudełka i z niego wychodzi już przewodami elektrycznymi

trzeba było zrobic zdjecia tych "pudełek" i wrzucić

inaczej trudno nam ocenić sytuację zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ktoś taki przypadek ? jak to wyleczyć ?

Też mi szumiało - u mnie winny był bacik anteny - wymieniłem i teraz łapie stacje bez problemu ok.gif

Też kombinowałem z separatorem, samym radiem ale przy okazji podmieniłem bacik na inny i okazało się, że to on był winny ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.