Skocz do zawartości

Klima slabo chlodzi - objawy


wojtala

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec mam problema w moim Clio II ph 2 z klimatyzacja sick.gif Bardzo slabo chlodzi i nie jest w stanie wogule auta schlodzic nawet po baardzo dlugiej podrozy.

Klimatyzacja byla nabita w czerwcu, bylo polowa czynnika, ale bylo to moje pierwsze uzupelnienie czynnika wiec nie wiem kiedy byla poprzednio robiona. Filt PP nowka.

Czy stary osuszacz moze powodowac, ze klima ma slaba wydajnosc ?? Bo nie wiem czy kiedykolwiek byl wymieniany. Chce go wymienic.

Inny objaw to temperatura przewodow klimatyzacji. Obydwa przed zaworem rozpreznym sa ze tak powiem chlodne tzn. grubszy chlodniejszy niz ten cienszy. W innych autach jak dotykalem przewodow to hrubszy byl baardzo zimny. Natomiast obydwa przewody za zaworem rozpreznym idace bezposrednio do parownika sa bardzo zimne a w srodku dalej cieplo sick.gif

Oczywiscie pojade jeszcze raz na odciagniecie czynnika i wymiane osuszacza.

Czy zawor rozprezny u mnie dziala prawidlowo ? Tzn. tak jak byc powinni czy jednak temperatura wezy powinna sie roznic o wiele bardziej.

Pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Najpierw to sprawdź ile czynnika zostało w układzie. Sadze, że będzie mało - czyli masz gdzieś nieszczelność i od tego trzeba zacząć.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najpierw to sprawdź ile czynnika zostało w układzie. Sadze, że będzie mało - czyli masz gdzieś

> nieszczelność i od tego trzeba zacząć.

> Krawiec

no ale skoro klima dziala przez rok odkad mam to auto to nagle po nabiciu zaczela puszczac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale skoro klima dziala przez rok odkad mam to auto to nagle po nabiciu zaczela puszczac ??

ciut wieksze cisnienie, lekko poruszone przewody. Mogl poleciec jakis oring i czynnik wylatuje. Albo padl bez zwiazku z wymiana. Czasami tez tak bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciut wieksze cisnienie, lekko poruszone przewody. Mogl poleciec jakis oring i czynnik wylatuje.

> Albo padl bez zwiazku z wymiana. Czasami tez tak bywa.

czyli jednym slowem trzeba kupic osuszacz i pojechac na zapelnienie ukladu barwnikiem i sprawdzenie gdzie ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli jednym slowem trzeba kupic osuszacz i pojechac na zapelnienie ukladu barwnikiem i sprawdzenie

> gdzie ucieka.

imho osuszacz to jest do wymiany kiedy jezdziles z niekompletnym ukladem albo dlugo z zupelnie pustym. Nie kupuj, jedz do dobrego warsztatu od klimy a nie do wymieniaczy czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA nabijałem 2 lata temu ,malo uzywam ogólnie klimy....

Dzis włączyłem ,jakis świst,czelest lekki ,obie rurki ciepłe,wsumie nagle.. ale 2 lata temu cos pykło jakby guma i gosc mówi ze moze byc gdzies nieszczelnosc ,ale nabiłem i działała do dziś....

W jaki sposób szukaja nieszczelności ,oprócz nabijania układu azotem czy czyms co zawsze nabijają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JA nabijałem 2 lata temu ,malo uzywam ogólnie klimy....

> Dzis włączyłem ,jakis świst,czelest lekki ,obie rurki ciepłe,wsumie nagle.. ale 2 lata temu cos

> pykło jakby guma i gosc mówi ze moze byc gdzies nieszczelnosc ,ale nabiłem i działała do

> dziś....

> W jaki sposób szukaja nieszczelności ,oprócz nabijania układu azotem czy czyms co zawsze nabijają?

azot , czujnik gazu ,barwnik - mniej więcej w takiej kolejnośći wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> imho osuszacz to jest do wymiany kiedy jezdziles z niekompletnym ukladem albo dlugo z zupelnie

> pustym. Nie kupuj, jedz do dobrego warsztatu od klimy a nie do wymieniaczy czynnika.

Otóż to ok.gif Osuszacz wymienia się przy poważnym rozszczelnieniu układu, gdy ciśnienie spada do 0 i tylko wtedy. Gdy jest ciśnienie w układzie, wilgoć się nie przedostaje, nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzialanie tego zaworu rozpreznego jest prawidlowe ?? Bo przewody przed zaworem - od strony sprezarki sa cieple a za zaworem sa zimne obydwa. Tak ma byc czy cos nie ten tegos halo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dzialanie tego zaworu rozpreznego jest prawidlowe ?? Bo przewody przed zaworem - od strony

> sprezarki sa cieple a za zaworem sa zimne obydwa. Tak ma byc czy cos nie ten tegos halo ?

Zależy. Jedź do porządnego warsztatu na diagnostykę, na tym etapie wirtualne możliwości się kończą wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.