Skocz do zawartości

Wyświetlacz biegów?


RSSSS

Rekomendowane odpowiedzi

> Każdy?

> Wydaje mi się, że starsze zakręcą...?

Ja tu mam chyba najstarsze moto... old.gif - wydaje mi się, że nie zakręci. Co innego z wciśniętym sprzęgłem...

Inna sprawa, że przy rozłożonej stopce próba ruszenia gasi silnik, o czym przekonałem się dopiero po 2 tygodniach użytkowania sprzęta, próbujac 3 razy ruszyć rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tu mam chyba najstarsze moto... - wydaje mi się, że nie zakręci. Co innego z wciśniętym

> sprzęgłem...

> Inna sprawa, że przy rozłożonej stopce próba ruszenia gasi silnik, o czym przekonałem się dopiero

> po 2 tygodniach użytkowania sprzęta, próbujac 3 razy ruszyć

Ale jak próba ruszenia? niewiem.gif Chyba chodzi o zapięcie jedynki przy rozłożonej stopce hmm.gif Takie coś standardowo w motocyklach jest (w każdym razie w nowszych konstrukcjach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak próba ruszenia? Chyba chodzi o zapięcie jedynki przy rozłożonej stopce Takie coś

> standardowo w motocyklach jest (w każdym razie w nowszych konstrukcjach).

U mnie jest tak:

- stopka rozłożona, mogę odpalić silnik

- silnik pracuje, mogę rozłożyć stopkę i nie zgaśnie

- jak silnik pracuje, stopka jest rozłożona a bieg wbity, ale trzymam sprzęgło - silnik pracuje

- ale jak już puszczam sprzęglo przy rozłożonej stopce, to gasnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie jest tak:

> - stopka rozłożona, mogę odpalić silnik

> - silnik pracuje, mogę rozłożyć stopkę i nie zgaśnie

> - jak silnik pracuje, stopka jest rozłożona a bieg wbity, ale trzymam sprzęgło - silnik pracuje

> - ale jak już puszczam sprzęglo przy rozłożonej stopce, to gasnie

Norma, u mnie tak jest ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie coś standardowo w motocyklach jest

No i dobrze, kiedyś tak ruszyłem Jawą. Na szczęście nie wywaliłem się. Tylko mną zarzuciło.

Natomiast na tej samej Jawie ruszyłem z zapiętą blokadą kierownicy. Był taki luz, że swobodnie można ją było wyprostować.

Pech chciał, że chciałem strzelić popisówkę przed przechodzącymi laskami. Ładną glebę zaliczyłem hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Norma, u mnie tak jest

Ja sądziłem, że rozłożenie stopki przy pracującym silniku powinno go zgasić. Tak ma zdaje się brat w dużym skuterze Yamaha x-max....Przez 2 tygodnie po zakupie motonga sądziłem, że u mnie czujnik jest popsuty, bo silnik nie gasł po rozłożeniu stopki zlosnik.gif. Dopiero zajarzyłem jak to działa, jak próbowałem 3 razy ruszać spod firmy hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces ruszania przebiega następując:

- zapala się żółte

- machamy szybko stopami, odpychając się ile wlezie

- wbijamy jedynkę, motocykl już się toczy na biegu

- gaz

- kolejne biegi to już zgodnie ze sztuką: lekki nacisk na "nóżkę", puszczenie o 1/20 gazu, bieg sam wchodzi

- w Bandicie, aby z dwójki wbić luz trzeba "kopnąć" energicznie "nóżkę". Musi to być bardzo jednoznaczne muśnięcie.

Najgorzej pod górkę krowę trochę "ruszyć" zlosnik.gif

Po drodze człowiek uczy się jak "zielono" prowadzić motocykl, przewidując zmiany świateł ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rownie dobrze mozna zmieniac biegi ze sprzeglem, tam rowniez nalezy wyczuc jak sie to robi a przy redukcji uzywac miedzygazu

jazda bez sprzegla to jazda sportowa i jednak pozostane przy uzywaniu sprzegla .... co nie znaczy, ze jak mi sie nie chce lewej lapy meczyc to nie wbijam w gore bez sprzegla ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie jest tak:

> - stopka rozłożona, mogę odpalić silnik

> - silnik pracuje, mogę rozłożyć stopkę i nie zgaśnie

> - jak silnik pracuje, stopka jest rozłożona a bieg wbity, ale trzymam sprzęgło - silnik pracuje

> - ale jak już puszczam sprzęglo przy rozłożonej stopce, to gasnie

U mnie dwa pierwsze punkty się zgadzają (oczywiście, gdy świeci się "N"). Natomiast gdy silnik pracuje, wbiję bieg i trzymając wciśnięte sprzęgło rozłożę stopkę to silnik zgaśnie. I odwrotnie, gdy z rozłożoną stopką wbiję bieg silnik od razu gaśnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie dwa pierwsze punkty się zgadzają (oczywiście, gdy świeci się "N"). Natomiast gdy silnik

> pracuje, wbiję bieg i trzymając wciśnięte sprzęgło rozłożę stopkę to silnik zgaśnie. I

> odwrotnie, gdy z rozłożoną stopką wbiję bieg silnik od razu gaśnie

w Bandicie '08 tez tak jest. Dodatkowo wciśnięcie sprzęgła jest konieczne do uruchomienia rozrusznika, bez względu na to czy motocykl jest na biegu czy na luzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdy silnik pracuje, wbiję bieg i trzymając wciśnięte sprzęgło rozłożę stopkę to silnik zgaśnie.

> I odwrotnie, gdy z rozłożoną stopką wbiję bieg silnik od razu gaśnie

Jak dla mnie, to jest jedno i to samo, tyle, że sprzęgło nie ma nic do rzeczy. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spróbuję z ciekawości

Najprościej zacząć od najwyższych biegów, czyli np. spróbować tak przełączyć z 5 na 6. Oczywiście na początek przy spokojnej jeździe grinser006.gif W zasadzie to można powiedzieć, że jak zaczniesz wywierać nacisk na dźwignię zmiany biegów, to samo odpuszczenie gazu spowoduje, że wskoczy wyższy bieg waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.