Skocz do zawartości

No to zaczynamy zabawę, montaż CB


WaWeR

Rekomendowane odpowiedzi

Elo. Jak już wspomniałem kupiłem Scenica. Gdzie wcisnąć CB już mniej więcej mam wymyślone (oczywiście fotel pasażera zlosnik.gif), zostaje kwestia anteny.

Scenic jest dość wysoki, anetna będzie miała minimum 125cm lub 215 zlosnik.gif cm.

Myślę by się pozbyć fabrycznej anteny i w to miejsce dać CB. KWestia, jaki tam jest dostęp?, czy da się upchnąć przewód antenowy pod deskę?

Skoro też już wiem że obok fotela, to jak zdjąć ten plastik by zrobić w nim dziurki pod uchwyt?

I kolejna sprawa, skąd prąd?, Gniazdo zapalniczki jest chyba bez napięcia jak kluczyk jest wyjęty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro też już wiem że obok fotela, to jak zdjąć ten plastik by zrobić w nim dziurki pod uchwyt?

W którym miejscu obok fotela pasażera? Daj jakąś fotkę.

Ja mam montowane po prawej stronie tunelu pod nogami pasażera i pod schowkiem. Co do dziurek w tej plastikowej osłonie tunelu to normalnie wkrętami robię i przykręcam uchwyt. Bez zdejmowania osłony. Tylko wkręty nie za długie żeby czegoś pod spodem jeszcze nie przedziurawić zlosnik.gif

> I kolejna sprawa, skąd prąd?, Gniazdo zapalniczki jest chyba bez napięcia jak kluczyk jest wyjęty?

Czemu to problem że bez zapłonu nie będzie działać? A nie masz takiej pośredniej pozycji kluczyka (bez zapłonu ale jest zasilanie)?

Ja mam do zapalniczki podłączony rozgałęziacz i umieszczony pod schowkiem na plastikowe opaski. Tam mam wpiętą kamerę, cb i kabel zasilający do telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W którym miejscu obok fotela pasażera? Daj jakąś fotkę.

Przykładowe foto z sieci

................

287085325-P1010107.jpg

> Ja mam montowane po prawej stronie tunelu pod nogami pasażera i pod schowkiem.

I jak zmieniasz kanały?

> Co do dziurek w tej

> plastikowej osłonie tunelu to normalnie wkrętami robię i przykręcam uchwyt. Bez zdejmowania

> osłony. Tylko wkręty nie za długie żeby czegoś pod spodem jeszcze nie przedziurawić

Ja muszę dać minumum śrubkę m6 + podkładki, używam dość dużych radiotelefonów

> Czemu to problem że bez zapłonu nie będzie działać? A nie masz takiej pośredniej pozycji kluczyka

> (bez zapłonu ale jest zasilanie)?

Mam, a czemu problem?

Bo używam często radia na postoju,

> Ja mam do zapalniczki podłączony rozgałęziacz i umieszczony pod schowkiem na plastikowe opaski. Tam

> mam wpiętą kamerę, cb i kabel zasilający do telefonu.

Takiego czegoś wolę unikaćok.gif

post-5199-14352521209708_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jak zmieniasz kanały?

Na gruszce TTI880 i Ateny mam zmianę kanałów. Ale nie używam. Sięgam ręką do radia.

> Ja muszę dać minumum śrubkę m6 + podkładki, używam dość dużych radiotelefonów

U mnie na samych wkrętach wisi Atena która jest mała. Ale w drugim aucie tak wisi TTI880 który już mały nie jest (wymiary 156x176x51 mm, waga 990 g). Zaraz wrzucę zdjęcie z punto.

> Mam, a czemu problem?

> Bo używam często radia na postoju,

Ale jak masz to pośrednie położenie kluczyka to sobie przekręcisz i będzie działało zasilanie zapalniczki.

> Takiego czegoś wolę unikać

Do jakiegoś czasu też próbowałem unikać. Ale już mi się nie chce babrać pod deskami i plastikami i szukać zasilania. Szczytem jest teraz wyjęcie gniazda zapalniczki i podpięcie się do niego 'na krótko' od drugiej strony. Wtedy miałem gniazdo wolne i bez rozgałęziacza.

287085342-IMG_20130801_112932_1.jpg

Fotka z Punto. We Fluence jest dalej i głębiej i mimo że większe auto też sięgam do gałek.

Można zamontować bliżej tylko trzeba sprawdzić żeby nie przeszkadzał jak chcesz fotel pasażera dać na maksa do przodu.

post-32829-14352521210434_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przykładowe foto z sieci

> ................

Według tego zdjęcia, radio przesuwa się wraz z fotelem pasażera hmm.gif Niezbyt dobre rozwiązanie, łatwo kable uszkodzić (nie pytaj skąd wiem grinser006.gif ). W Grande Unidena mam podobnie zamontowanego jak alkor, w Megane jeszcze się nie zastanawiałem jak zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Według tego zdjęcia, radio przesuwa się wraz z fotelem pasażera Niezbyt dobre rozwiązanie, łatwo

> kable uszkodzić (nie pytaj skąd wiem ).

hmm.gif

U mnie przez 3 lata fotel przestawiłem 2x hmm.gif

Więc to chyba wirtualny problem, bo można dodać zapas biglaugh.gif

> W Grande Unidena mam podobnie zamontowanego jak

> alkor, w Megane jeszcze się nie zastanawiałem jak zamontować.

W seicento woziłem i SuperStar 3900 pod fabrycznym radiem.

Ale nie o tym piszemy biglaugh.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...] W Grande Unidena mam podobnie zamontowanego jak

> alkor, w Megane jeszcze się nie zastanawiałem jak zamontować.

We Fluence konsola jest taka sama jak w MIII i u siebie zrobiłem mały błąd bo zamontowałem radio na złączeniu dwóch osłon (minimalnie ale jednak). Potem okazało się że tą drugą osłonę trzeba wyjąć przy wymianie filtra kabinowego i trzeba wtedy odkręcać dodatkowo radio. Niby nie problem raz do roku ale centymetr bliżej i nie było by kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez foto sie nie liczy

Jak ostatnio chciałem wstawić to się forum zbiesiło, więc może lepiej nie zlosnik.gif

Za to znalazłem miejsce na CB i jak dobrze pójdzie jutro będę już aktywny cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ostatnio chciałem wstawić to się forum zbiesiło, więc może lepiej nie

> Za to znalazłem miejsce na CB i jak dobrze pójdzie jutro będę już aktywny

ciekawi mnie gdzie bo Ty zawszemiales zlote pomysly i porzadek musial byc bo tez mysle gdzie radio wstawic smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciekawi mnie gdzie bo Ty zawszemiales zlote pomysly i porzadek musial byc bo tez mysle gdzie radio

> wstawic

W moim przypadku problem kluczowy to rozmiar sprzętu.

Antena standartowo, w dziurę po FM, do tego spliter lub pomysł z anteną we slupku.

A samo radio...może dziś w końcu zamontuję biglaugh.gif, zasilanie w każdym razie z zapalniczki ale oczywiście osobnymi przewodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> No, to radiotelefon będzie sobie dydnał

> ....CDN

Nastąpiła zmiana koncepcji, RTF powędrował w inne miejsce zlosnik.gif

287119690-IMG_20130818_191022.jpg

Tu już będzie ostatecznie, choć jak zwykle mogłem dać ciut inaczej (bardziej do tyłu).

Mam nadzieję że do końca tego tygodnia wrócę w eter zlosnik.gif

post-5199-14352521409342_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nastąpiła zmiana koncepcji, RTF powędrował w inne miejsce

> Tu już będzie ostatecznie, choć jak zwykle mogłem dać ciut inaczej (bardziej do tyłu).

> Mam nadzieję że do końca tego tygodnia wrócę w eter

ja dzisiaj poprawiłem zasilanie RTFa,

podpiłem do instalacji "po kluczyku" (czyt. po karcie) zlosnik.gif

foto wkrótce zlosnik.gif

wrzucę Ci też foto wlewu LPG zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.